ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Mākonis-mākonis, mākonis-zeme un citi (2710/0)


Publicēts: 22.05.2014
Jautājumu uzdeva: Juris

19.maijā Aglonā ap pl.20.00 vēroju negaisu.Saskaitīju 44 zibens izlādes, un man dīvainākais šķita tas, ka regulāri tikai katra 6. izlāde bija vērsta vertikāli zemes virzienā, pārējās paralēli horizonta līnijai.Lielākā daļa nemaz nesazarojās un veidoja ideāli taisnus kanālus paralāli zemei un izdzisa. Kā šo dīvainību var izskaidrot?


Patiesībā mākonis-mākonis (mākoņa/-u ietvaros notiekošās) izlādes ir biežākas nekās vertikālās jeb mākonis-zeme. Tā kā statistiski tas nav nekas ekstrēms. Šādas mākonis-mākonis izlādes visbiežāk netiek labi pamanītas, jo notiek mākoņa iekšienē un vienkārši izskatās kā izgaismots mākonis. Starp mākoņiem notiekošais zibens ir mazak bīstams nekā tas, kas savienojas ar zemi.
 
Kā zināms, tad zibens veidojas starp divām atšķirīgi lādētām zonām.
 
 
Un tās, kā labi redzams attēlā, var būt visdažādākajās kombinācijās, attiecīgi arī zibens vērsums var būt atbilstošs konkrētajam mākonim.
 
Drošības pēc pakonsultējāmies ar kolēģiem no http://www.meteolapa.lv, kuri arī saka, ka tas nav nekas neparasts.
 
Neskatoties uz teoriju, negaisi ir ļoti fascinējoši un, ja jūsu rīcībā būtu ļoti ātri filmējoša kamera, noteikti varētu reģistrēt zarošanos, kura var notikt tik ātri, ka cilvēka acs to vienkārši nepamana.
 
Lai droša un skaista arī turpmākā vasara!

Komentāri






Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!