ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Jautājumi un atbildes

Zvaigznes, kas nosauktas par godu māksliniekiem (2544/0)


Jautājumu uzdeva: R.A.
Vai eksistē kāda zvaigzne debesīs ar nosaukumu "opera", vai arī vai eksistē zvaigznes, kurām ir doti nosaukumi par godu personām, kas saistītas ar operu(māksliniekiem, solistiem u.t.t.) ja tādas eksistē, tad kur tieši?

Mākonis-mākonis, mākonis-zeme un citi (2569/0)


Jautājumu uzdeva: Juris
19.maijā Aglonā ap pl.20.00 vēroju negaisu.Saskaitīju 44 zibens izlādes, un man dīvainākais šķita tas, ka regulāri tikai katra 6. izlāde bija vērsta vertikāli zemes virzienā, pārējās paralēli horizonta līnijai.Lielākā daļa nemaz nesazarojās un veidoja ideāli taisnus kanālus paralāli zemei un izdzisa. Kā šo dīvainību var izskaidrot?

Teleskopi uz Zemes un kosmosā (2223/0)


Jautājumu uzdeva: Inars
Tagad būvē visādus antenu un teleskopu masīvus uz zemes. Šeit traucē gan gaismas pisārņojums, gan atmosfēras efekti. Arī cena tam ir visai augsta. Vai nav izdevīgāk to visu uzvest un izbūvēt kosmosā? Uz zemes mainās klimats, arī zemes garozas nemainīgumu 100% garantēt neviens nevar

Vakuums un Saules degšana (3246/9)


Jautājumu uzdeva: Sandis
Sveiki. Kosmasā tak ir vakums? Ja nav, tad turmākie jautājumi ir nevietā. Tātad, ja kosmasā-visumā ir vakums un mēs zinām, ka vakumā nekas nevar aizdekties, nav liesmu. Bet kā tad var degt saule? :) Un no kā veidojas krāteri? Tur kkas ir ietriecies?

Dīvainā bedre (2369/0)


Jautājumu uzdeva: Jānis K.
Visnotaļ neapdzīvotā un pagrūti pieejamā vietā esmu atradis savādu bedri. Var jau būt, ka tā ir cilvēku izrakta, bet izskatās pēc krātera. Nosūtu dažas bildes, lūdzu izsakiet savu viedokli.

Vārdu došana Visuma objektiem (2141/0)


Jautājumu uzdeva: Marta
Labdien, man ir jautājums, esmu daudz dzirdējusi par vārdu došanu zvaigznēm, bet īsti apstiprinātu informāciju neesmu atradusi vai arī vienkārši neuzticos visam kas ir teikts internetā. Vai tiešām ir iespēja dod sev izvēlētu vārdu kādai no saules sistēmas zvaignēm un ja jā, cik tas izmaksātu utt.? Paldies jau iepriekš.

Parseks (502659/0)


Jautājumu uzdeva: brendons
cik gaismas gadi ir vienā parsekā?

Skābes mākonis, kas iznīcinās Zemi 2014. gadā (3597/10)


Jautājumu uzdeva: Solveiga
http://rus.tvnet.lv/hi_tech/kosmos/241546-uchjonije_v_2014_godu_solnjechnuju_sistjemu_unichtozhit_oblakoubiyca?utm_source=www.tvnet.lv&utm_medium=self_ads&utm_campaign=Selfads_in_www.tvnet Kas ir zināms par astronomu un cik profesionāls ir atklājums?

Cik Saules sistēmu ietilptu šajā Visumā? (2339/0)


Jautājumu uzdeva: Ingmārs S.
No astronomijas un fizikas maz, ko saprotu, bet man radās jautājums. Varbūt ir kādas idejas? Ja patreizējā momentā apturētu Visuma izplešanos. Cik Saules sistēmu ietilptu šajā Visumā?

Kam vajadzīgi mākoņi? (4069/0)


Jautājumu uzdeva: Alma V.
SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!