ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Uzmini, kur tas ir?


Publicēts: 7.07.2008

Lai arī šobrīd Latvijā virmo dziesmu un deju svētku noskaņa, mazliet tradicionālā kosmiskā prāta mežģa nekaitēs jūsu garīgajai veselībai. Vai šis interesantais raksts ir aina no kāda sasalumā esošā pavadoņa? Vai varbūt kāda meteorīta tuvplāns? Vai varbūt smilšu vētras pēdas uz Marsa? Bet, nevedināsim jūs ne uz kādiem ceļiem, apskatiet, padomājiet un lasiet tālāk, lai pārbaudītu, cik pareizus minējumus izteicāt jūs.

Nenoliegsim, pirmā doma, kas ienāca prātā bija Encelada sasalusī virsma. Izskatās visai pēc ledus, pār kuru vietām klājas tāda kā sniega sega. Izrādās, tas nemaz nav ledus.

Attēlā redzams Ēri ezers, kas atrodas ASV. Fotogrāfija uzņemta 2006. gada 28. maijā, ap divpadsmitiem dienā pēc vietējā laika. Saule atradās interesantā leņķī un tādēļ ūdens izskatās kā ledus.

Mazākās V-veida zīmes iezīmējuši dažādi kuģīši, lielākās strīpas atstājuši varenāki kravas kuģi, kas ūdeņus iztraucē lielākā apmērā un uz ilgāku laiku. Šie lielie kuģi kursē starp Detroitu un Klīvlendu, kas gan nav redzamas attēlā.

Fotogrāfija uzņemta no starptautiskās kosmiskās stacijas, izmantojot Kodak 760C digitālo kameru un 800 mm objektīvu.

Vai spējāt iedomāties, ka tas ir neaizsalis ezers?

Universe Today

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!