ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Uzmini nu!

Oriona molekulārais mākonis citā gaismā

Oriona molekulārais mākonis citā gaismā


Publicēts: 20.05.2015
Reizēm tīmeklī uzpeld visai dīvaini attēli, kuri bez papildus paskaidrojumiem nav atšifrējami. Šis ir viens no tādiem. Kādam zilie toņi rosina domas par atpūtu pludmalē, kādam tas šķiet kā mākslinieka neiegrožoto domu lidojums. Tomēr tas nav ne viens, ne otrs, bet gan ļoti iespaidīga procesa attēlojums neparastā skatījumā. Attēlā redzam zvaigžņu dzimšanu…
Pašbildes autors ir ...

Pašbildes autors ir ...


Publicēts: 26.02.2014
Akcijā “Gada vārds, nevārds un spārnotais teiciens” par 2013.gada vārdu atzīts vārds "pašbilde" – ar mobilā tālruņa kameru iemūžināta pašportreta apzīmējums, kas ir latviskots angļu vārds "selfie". Nu jau pašbildes taisa ne tikai cilvēki uz Zemes, astronauti orbītā ap to, bet arī kosmiskie aparāti, kas atrodas citās Saules sistēmas vietās. Attēlā redzamā…
Adaptīvā optika

Adaptīvā optika


Publicēts: 14.12.2009
Teleskopi uz Zemes parasti atrodas augstu kalnos, vietās, kur ir neliels atmosfēras mitrums. Zemes atmosfēra ir būtisks attēlu kvalitāti samazinošs efekts, kuru izslēgt zinātnieki ir iemācījušies salīdzinoši nesen, izmantojot adaptīvās optikas tehnoloģijas.
Uzmini nu - rudens etapa uzdevums #15

Uzmini nu - rudens etapa uzdevums #15


Publicēts: 9.12.2009
Nu ko, pēdējais uzdevums ir klāt. Pēdējā laikā tādi pārāk viegli esot bijuši. Cerams, ka šīs nedēļas attēls jums liks nedaudz palauzīt galvu, lai pēc tam ar gandarījumu varētu teikt - es to paveicu. Atliek tikai uzminēt, kas tas ir par objektu. Lai veicas!
Fēniksa pamošanos gaidot

Fēniksa pamošanos gaidot


Publicēts: 7.12.2009
2008. gads zināmā mērā pagāja Fēniksa zīmē. Daudzi jo daudzi atceras satraukto gaidīšanu, kad 25. maijā zonde nolaidās uz Marsa. Cerēto 90 dienu vietā zinātnieki ieguva vairāk kā 5 mēnešus laika sarkanās planētas izpētei. Pateicoties Phoenix zondei tika izdarīti daudzi patiesi fantastiski atklājumi. Tad pienāca ziema...
Uzmini nu - rudens etapa uzdevums #14

Uzmini nu - rudens etapa uzdevums #14


Publicēts: 2.12.2009
Ziemassvētki un Uzmini nu noslēgums vairs nav aiz kalniem. Šonedēļ pirmspēdējais uzdevums. Kārtējo reizi tāds, kas interesentiem noteikti nesagādās ne mazākās problēmas. Tiem, kas nav sekojuši līdzi astronomijas jaunumiem, atliks tikai rakt.
Eļļainās smiltis

Eļļainās smiltis


Publicēts: 30.11.2009
"Šī ir fotogrāfija, kurā redzama viena no sliktākajām vietām uz pasaules - Atabaskas naftas smiltis Albertā, Kanādā. Tur no smiltīm iegūst naftu. Tas, uz ko jūs lūkojaties, patiesībā ir piesārņojums un inde, lai gan izskatās skaisti. Pamanījāt sarkanīgus plankumiņus? Tie ir putnubiedēkļi, kuriem jāattur putni no nosēšanās, jo tad tie aizietu bojā,"…
Uzmini nu - rudens etapa uzdevums #13

Uzmini nu - rudens etapa uzdevums #13


Publicēts: 25.11.2009
Novembris nudien nav izdevies mēnesis debesu vērošanai. Varam sevi mierināt, ka vismaz ir silts. #13 uzdevums ir pēdējais novembrī, un tad jau līdz noslēgumam ir "kā ar roku padot". Lai jums veicas atpazīt vai atminēt, kas gan ir redzams šīs nedēļas attēlā.
Hannija fon Arkela un viņas Objekts

Hannija fon Arkela un viņas Objekts


Publicēts: 24.11.2009
"Kad es nestrādāju, es spēlēju ģitāru vai klausos kā to dara kāds cits. Kad es nedaru to, jūs mani varat atrast zooloģiskajā dārzā. Tas ir Galaxy Zoo," tā par sevi raksta 1983. gadā dzimusī pamatskolas skolotāja Hannija fon Arkela no nelielas pilsētiņas Hērlenas Holandes dienvidaustrumos.
Uzmini nu - rudens etapa uzdevums #12

Uzmini nu - rudens etapa uzdevums #12


Publicēts: 19.11.2009
Vakar nudien negribējās traucēt svētku noskaņu ar astronomiskiem uzdevumiem, tā kā āķīgais attēls ierodas šorīt. Toties iedziļināties minēšanā, ja nu galīgi neveiksies, varēsiet līdz pirmdienas vakaram. Ja esat sekojuši līdzi astronomijas jaunumiem, šis uzdevums jums problēmas nesagādās.
SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!