ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Samaisīt Zemi un Marsu


Publicēts: 5.10.2013

Gadsimtiem ilgi klinšu, augsnes un ledus paraugu vākšana ir bijusi nozīmīga mūsu planētas labākas izpratnes veidošanā. Paraugu vākšana un analizēšana in-situ ir viens no robotizēto misiju uzdevumiem uz citām planētām, piemēram, Curiosity uz Marsa. Savukārt Marsa paraugu nogādāšana uz Zemi ir viens no mērķiem, pie kura strādā dažādas kosmosa izpētes aģentūras visā pasaulē.

Šogad, lai atzīmētu 2013. gada Pasaules Kosmosa nedēļu, kuras lozungs ir "Izpētīt Marsu, atklāt Zemi", cilvēki visā pasaulē ir aicināti piedalīties vēl nebijušā misijā. Ikviens var no savas tuvākās apkārtnes savākt kulaka izmēra akmeni un nosūtīt uz norādīto adresi. Šis paraugs kopā ar citiem tiks izmantots, lai veidotu Zemes iežu paraugu. Gabaliņš no katra akmens tiks saberzts pulverī, samaisīts ar citiem iesūtītajiem iežu paraugiem, pēc tam sajaukts ar saberztu Marsa meteorītu.

Iegūto maisījumu akcijas partneris, kompānija Swarovski izkausēs un izveidos unikālu 100 kristālu kolekciju, kura tiks prezentēta 2014. gada 12. aprīlī, "Jurija nakts" pasākuma laikā.

"Pasaules Kosmosa nedēļas tēma šogad pasvītro, cik svarīga ir planētām analogās vides izpēte un bagātīgais informācijas apjoms, kādu iespējams iegūt, veicot paraugu analīzi," pastāstīja Pasaules Kosmosa nedēļas izpilddirektors Remko Timmermans. "Piedaloties Zemes parauga veidošanas kampaņā, cilvēki var parādīt savu atbalstu līdzīgai izpētei, kā arī savu vēlmi redzēt paraugu atgriešanas misijas kā Marsa izpētes turpinājumu un, galu galā, cilvēka izkāpšanu uz Marsa. Es vēlos ticēt, ka ģeologi un zinātnieki, kas pētīs Marsu, dzīvo mūsu vidū. Atbalstot kampaņu, mēs varam parādīt tiem, kas pieņem lēmumus, ka Marsa izpēte ir tas, ko cilvēce, pāri visām robežām un kultūras dažādībai, vēlas sasniegt."

"Lielākajai daļai dalībnieku šī iespējams būs vienīgā reize mūžā, kad viņi vāks ģeoloģisku paraugu," teica Austrijas Kosmosa foruma prezidents, doktors Gernots Grūmers. "Savācot paraugu Zemes iežu parauga veidošanai, cilvēki pievienosies senajai pētnieku tradīcijai izprast savu vidi."

Lai piedalītos akcijā, jums vajag:

  • nofotografēt parauga ņemšanas vietu kopā ar mērogu (piem., klasesbiedrs, ģimenes loceklis utt.) no vismaz 10 metru attāluma.
  • nofotografēt paraugu tuvplānā ar mērogu (piem., āmurs, pildspalva utt.)
  • Atzīmēt ģeogrāfisko atrašanās vietu (piem., 31°22.363 N 4°4.357 W)
  • Paņemt kulaka izmēra paraugu (augsni un smitis nevajag)
  • Ielikt paraugu tīrā plastmasas maisiņā, pieliekot klāt zīmīti ar: datums DD/MM/YY + laiks HH:MM + ģeogrāfiskās koordinātes. Piemēram, 17AUG13 17:22, 47.234 N / 11.234 E.
  • Aizsūtīt e-pastu uz edu@worldspaceweek.org, norādot ģeogrāfisko atrašanās vietu, abus attēlus un informāciju par kontaktpersonu.
  • Aizsūtīt paraugu uz Austrian Space Forum / Earth Master Sample Project, Sillufer 3a, 6020 Innsbruck, AUSTRIA

Atcerieties, ka paraugam galamērķī jānonāk līdz 2013. gada 15. novembrim. Nenokavējiet!

P.S. Ja izlemjat piedalīties, arī StarSpace labprāt sagaidīs ieža tuvplāna fotogrāfijas.

World Space Week Association

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!
  • * 28.02.2023 - Noķer zvaigzni