ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Kosmiskā stacija no dažādiem skatu punktiem


Publicēts: 22.03.2010

Trešdien, 24. martā plkst. 18:00 Latvijas Universitātes kafejnīcā tiek organizēts "Zinātnes kafejnīcas" pasākums. Šoreiz pasākums būs veltīts vairākām dabas zinātnēm: fizikai, bioloģijai, ķīmijai ģeogrāfijai un datorikai un vakara sarunu temats būs "Kosmosa stacija no dažādiem skatu punktiem".

Kosmiskie lidojumi allaž tiek plānoti daudzus gadus uz priekšu. Bieži vien tos atceļ tehnisku iemeslu dēļ. Kas īsti ir kosmiskā stacija, kādi tajā ir apstākļi un kā tā izskatās no dažādu zinātņu viedokļa, par to visu uzzināsim kafejnīcas pasākumā.

Ekspertu krēslos sēdēs datortehnikas speciālists, Ints Ķešāns stāstīs par datortehniku kosmosa stacijā, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes asistents Jānis Jātnieks informēs par Zemes novērošanu no kosmosa stacijas, Bioloģijas fakultātes docente Līga Plakane skaidros par mikrogravitāciju kosmosa stacijā, Cietvielu fizikas institūta  asistents Varis Karitāns rādīs, ko var redzēt no kosmosa stacijas, Ķīmiskās fizikas institūta vadošā pētniece Gunta Ķizāne stāstīs par radiācijas ietekmi kosmosa stacijā.

Pasākumu, kā vienmēr, vadīs Dr. Juris Šteinbergs – zinātnieks un populāra TV raidījuma seja.

"Zinātnes kafejnīcas" mērķis ir raisīt brīvu diskusiju neformālā vidē par sabiedrību interesējošiem zinātnes jautājumiem. Tā ir iespēja tikties ar attiecīgās jomas ekspertiem un uzdot viņiem jebkuru gan skolotājam, skolēnam, studentam, ierēdnim, bibliotekāram, gan uzņēmējam un pensionāram interesējošu jautājumu un noskaidrot līdz šim neizprasto par kādu konkrētu zinātnes jomu, šoreiz par to kas kosmosa stacijā ir svarīgs, cik jau izpētīts un cik vēl pētāmā.

"Zinātnes kafejnīcas" diskusija notiks brīvā stilā pie kafijas tases vai sulas glāzes, kas kafejnīcas apmeklētājiem būs par brīvu.

Visi laipni aicināti apmeklēt "Zinātnes kafejnīcas" pasākumu!

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!