ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Kā iedabūt sevi kosmosā?


Publicēts: 7.07.2009

Vai kādreiz esat vēlējušies nosaukt kādu debesu objektu savā, kāda drauga vai tuvinieka vārdā? Vai varbūt sava suņa vārdā? Izrādās, ka to izdarīt var, bet tas nav tik viegli kā aizpildīt formu internetā un samaksāt naudu.

Ļoti daudzi cilvēki grib piešķirt nosaukumu zvaigznei. Skaisti, bet izdarīt to nevar. Internetā var atrast ne vienu vien kantori, kas piedāvā par lielāku vai mazāku samaksu nopirkt nosaukumu kādai no zvaigznēm. Darīt to var, bet daudz lietderīgāk šo naudu ziedot dzīvnieku patversmei, bāreņu namam vai vienkārši kādam grūtdienim maizi nopirkt. Šo nosaukumu nereģistrēs nevienā oficiālā katalogā un neviens par to nezinās, izņemot jūs.

Ja jūs atklātu komētu, tā tiks nosaukta jūsu vārdā. Ja atklāsiet ar kādu vai kādiem kopā, nosaukumu veidos jūs visu uzvārdi. Mūsdienās līdzatklājēji nereti ir kāds robotizēts teleskops - LINEAR, Catalina, SOHO vai NEAT.

Ja nu esat krietni pacenties un atklājis planētu, mazo planētu vai pavadoni, jūs varēsiet ieteikt savu nosaukumu. Protams, nosaukumam jāatbilst vispārpieņemtajiem noteikumiem, kas variē starp dažādiem objektiem.

Ja esat ļoti populārs, varat mēģināt uzvarēt kādā balsojumā. Iespējams tad jūsu vārdā nosauks kādu kosmosā esošu trenažieri.

Ir vēl viens veids, kas ir daudz pieejamāks par popularitāti, planētu, pavadoni vai mazo planētu un pat komētu. Varat mēģināt atklāt kādu asteroīdu. Kad jums tas izdodas, jūs to varat nosaukt kā vien vēlaties, ievērojot dažus noteikumus:

  • Nosaukums nedrīkst pārsniegt 16 simbolus, ieskaitot atstarpes;
  • ieteicams, lai tas ir viens vārds;
  • izrunājams;
  • tāds, kas nevienu neaizskar;
  • lai nelīdzinātos pārāk kādam jau eksistējošam mazās planētas vai pavadoņa nosaukumam.
  • militāro un politisko personu vārdu piešķiršana ir iespējama tikai tad, kad kopš to nāves ir pagājuši vismaz 100 gadi;
  • neiesaka nosaukt dzīvnieku vārdos;
  • neiesaka ar komercdarbību saistītus vārdus.

Daži nosaukumu piemēri: Douglasadams (25924), Shakespeare (2985), Tolkien (2675), Einstein (2001), Hawking (7672), Hitchcock (7032), Kubrick (10221), Beatles (8749), Enya (6433), Rolling Stones (19383), Gagarin (1772), Tunguska (5471), Vesuvius (13897), Nautilus (9769), Mr. Spock (2309), ASCII (3568), Fortran (9548), Toronto (2104).

Tā kā pilnīgi bezcerīgi nav. Ja meklēsiet neatlaidīgi, jūsu izvēlētais nosaukums vai varbūt pat jūsu vārds tiks ierakstīts debesīs.

IAU Minor Planet Center, Bat page

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!