ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Igaunija kļūs par pilntiesīgu Eiropas Kosmosa aģentūras dalībvalsti


Publicēts: 25.01.2015

2015. gada 22. janvārī Igaunijas valdība nolēma atbalstīt Igaunijas kā pilnvērtīgas dalībvalsts pievienošanos Eiropas Kosmosa aģentūrai (EKA). Igaunijas Ārējās tirdzniecības un uzņēmējdarbības ministre Anna Sullinga parakstīs līgumu 2015. gada 4. februārī.

Pievienojoties EKA pilnvērtīgas dalībvalsts statusā, Igaunijai būs jāveic vienreizējs maksājums 600 000 EUR apmērā papildus ikgadējam 870 000 EUR dalības maksājumam.

Iepriekšējā sagatavošanās perioda ietvaros, kas ilga 5 gadus, Igaunijas kompānijas un izpētes institūcijas ir piedalījušās 27 EKA projektos.

"Pilntiesīgas dalībvalsts statuss nozīmē, ka mums būs jākonkurē ar citiem pretendentiem uz vienlīdzīgiem noteikumiem. Es esmu pārliecināts, ka Igaunijas uzņēmēji to spēj. Tomēr kosmosa aģentūra nosaka jaunpienācējiem iepazīšanās periodu, kura ietvaros tiek garantēts, ka daļa no pasūtījumiem tiks veikta Igaunijā," pastāstīja Igaunijas Kosmosa biroja vadītājs Madis Vooras.

Latvija šobrīd ir parakstījusi sadarbības līgumu ar Eiropas Kosmosa aģentūru, bet nav uzsākusi saistību izpildi. Pagaidām tālākā sadarbība ar Eiropas Kosmosa aģentūru ir miglā tīta.

The Baltic Course

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas: