ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Attālinātā nodarbība: Tālākas nākotnes izaicinājumi kosmosā


Publicēts: 28.04.2021

Liepājas Raiņa 6.Vidusskola aicina skolēnus no visas Latvijas un astronomijas entuziastus uz "Astronomijas Skolas" attālināto nodarbību Zoom platformā. Tā notiks piektdien, 30.aprīlī plkst. 15.00. Temats: Tālākas nākotnes izaicinājumi kosmosā.

Vada: Dainis Draviņš, Lundas Universitāte (Zviedrija), astronomijas profesors

Dainis Draviņš ir latviešu izcelsmes Zviedrijas astronoms. 1998. gadā saņēma Latvijas Zinātņu akadēmijas Lielo medaļu “Par ievērojamiem zinātniskiem sasniegumiem astrofizikālo procesu izpētē zvaigžņu un starpzvaigžņu vidē un būtisku Latvijas zinātnes starptautiskās sadarbības veicināšanu”. Zviedrijas Karaliskās Zinātņu akadēmijas loceklis (1987), Latvijas Zinātņu akadēmijas ārzemju loceklis (1992).

Kopš 1984. gada ir Lundas universitātes astronomijas profesors, strādājis arī citviet, tostarp Eiropas dienvidu observatorijas (ESO) iestādēs Vācijā un Čīlē, arī bijis viesprofesors Latvijas Universitātē.

Savos darbos izmantojis astronomiskus novērojumus, attīstot metodes, lai uzlabotu to izšķirtspēju. Viņa darbi ietver Saules un Saulei līdzīgo zvaigžņu fotosfēru izpēti, izmantojot spektroskopiju, metodiskas pieejas, kā atrast citplanētas, attīstīt optiskos interferometrus, u.c. Piedalījies Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centra VSRC izveidošanā.

Attālinātās Zoom nodarbības Zoom saite:

Join Zoom Meeting : https://lu-se.zoom.us/j/61180198225

Meeting ID: 611 8019 8225

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!