ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Attālinātā nodarbība: RTU sadarbība ar CERN


Publicēts: 17.03.2021

Pirms gada februārī Latvija oficiāli iesniedza pieteikumu CERN, apliecinot savu vēlmi kļūt par CERN asociēto dalībvalsti, lai pievienotos pasaules elitārajai zināšanu kopienai, kurā var līdzvērtīgi ar citām valstīm piedalīties globāla mēroga pētījumos un ietekmēt zinātnes stratēģiju Eiropā un pasaulē. Pa šo laiku Latvija ir pierādījusi, ka spēj spēlēt pasaules zinātnes augstākajā līgā, – to apliecina CERN Padomes lēmums sākt sarunas ar Latviju par asociācijas līguma parakstīšanu. Tas dod cerību, ka jau šogad Latvija kļūs par CERN asociēto dalībvalsti.

Liepājas Raiņa 6. Vidusskola aicina skolēnus no visas Latvijas skolām un astronomijas zinātnes entuziastus piedalīties attālinātā Astronomijas Skolas Zoom nodarbībā piektdien, 19.martā, plkst. 14.30.

Nodarbības temats: RTU sadarbība ar CERN

Vada: Ilze Baumgarte,  Rīgas Tehniskās Universitātes studente, un profesors Toms Torims - RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centra direktors un CERN zinātniskais līdzstrādnieks.
 
Kopumā no Latvijas CERN patlaban jau strādā pieci zinātnieki – fiziķi un inženieri, savukārt vēl gandrīz ducis jauno zinātnieku jau tuvākajā nākotnē varētu pievienoties CERN zinātnieku kopienai. Latvijas zinātnieki jau var lepoties ar pirmajiem darba rezultātiem. Piemēram, kopā ar citu valstu kolēģiem viņi CERN ir izstrādājuši portatīvu plaušu ventilatoru, kas var palīdzēt Covid-19 slimniekiem.
 
Resurss: https://www.rtu.lv/lv/universitate/masu-medijiem/zinas/atvert/rtu-zinatnu-prorektors-akcente-ieguvumus-no-latvijas-sadarbibas-ar-cern
 
Nodarbības Zoom saite: https://us04web.zoom.us/j/76461100440?pwd=aTllZDVPS250dUZWb1VWcHEvbXJrdz09
 
Meeting ID: 764 6110 0440
Passcode: Df9Ua7

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!