ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Attālinātā nodarbība: Latvijas ieguvumi no dalības EKA


Publicēts: 24.11.2020

Liepājas Raiņa 6.vidusskola aicina ikvienu interesentu pieslēgties kārtējai astronomijas nodarbībai. Tā notiks 2020.gada 27.novembrī plkst. 14:00 Zoom platformā. Nodarbības temats: Latvijas ieguvumi no dalības Eiropas Kosmosa aģentūrā (EKA).

Nodarbību vadīs Kaspars Karolis (Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departaments, EKA eksperts).

Latvijas kļūšana par EKA asociēto dalībvalsti ir ieguldījums:

- Latvijas cilvēkos, jo iesaistīšanās Eiropas kosmosa misijās un konsorcijos ļaus darbiniekiem pilnveidot augsto tehnoloģiju prasmes un kompetences kosmosa nozarē, studentiem - stažēties EKA tehnoloģiju centros un rakstīt promocijas darbus EKA ekspertu pārraudzībā, skolotājiem - semināros un vasaras skolās uzzināt, kā atraktīvāk mācīt STEM priekšmetus, skolēniem - piedalīties dažādos mācību projektos un konkursos STEM jomās.

- Ekonomikas izaugsmē, jo ļaus Latvijai gan pretendēt uz tehnoloģiju pasūtījumiem EKA organizētajās misijās, kurās piedalās 22 Eiropas valstis un starptautiskie partneri no ASV, Japānas, Kanādas un citām valstīm ar augsti attīstītām tehnoloģijām. Vienlaikus tā būs iespēja piedalīties EKA atbalsta programmā, lai Latvijas uzņēmumi un zinātniskās institūcijas attīstītu savu konkurētspēju EKA izvēles programmās.

- Pētniecībā un attīstībā, jo piedāvās zinātniskajām institūcijām īstenot izcilus pētniecības projektus EKA ekspertu pārraudzībā, izmantojot EKA pētniecības infrastruktūru, kā arī attīstīt nepieciešamo saikni starp industriju un pētniecību.

Kosmosa nozare Latvijā un Eiropā ir starpdisciplināra nozare, kas ietver ar kosmosa jomu saistīto zinātņu nozaru un starpnozaru attīstību, vides aizsardzības, klimata pārmaiņu, enerģētikas, telekomunikāciju, satiksmes, civilās drošības un citu jautājumu risināšanu. Līdz šim piecpadsmit dažādas Latvijas organizācijas īsteno 51 kosmosa tehnoloģiju attīstības projektu 6,63 miljonu eiro apmērā, norādīja IZM.

Nodarbība notiks šo piektdien (27.novembrī) no plkst. 14.00 Zoom tiešsaistes saite : https://bit.ly/3m4F7Th

Meeting ID: 308 190 9887

Passcode: Hfr73z

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!