ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Skots Kellijs pamet NASA


Publicēts: 12.03.2016

2016.gada 1.aprīlī astronauts Skots Kellijs oficiāli pamet NASA. Tas tiešām nav joks. Par šo soli NASA paziņoja 11.martā, mazāk kā divas nedēļas pēc tam kad Skots Kellijs atgriezās no Starptautiskās Kosmiskās stacijas (SKS), kur bija pavadījis 340 dienas un papildinājis kopējo kosmosā pavadīto laiku līdz 520 dienām.

"Šī gadu ilgā misija bija izaicinājums visiem iesaistītajiem, tā ir ļāvusi man paraudzīties no unikāla skatu punkta un devusi daudz laika pārdomāt, kādam ir jābūt manam nākamajam solim nepārtrauktajā ceļojumā, turpinot uzlabot mūsu iespējas kosmosā un uz Zemes," rakstīts Skota Kellija paziņojumā.

Kellijs astronautu rindās tika iesaukts 1996.gadā. Pirmais lidojums notika 1999.gadā STS-103 misijas ietvaros, kur viņš kā pilots lidoja ar vairākkārt izmantojamo kosmosa kuģi Discovery, lai piedalītos Habla teleskopa apkopē. Nākamajā lidojumā (STS-118) 2007.gadā ar Endeavour Skots Kellijs bija misijas komandieris. Tas bija viņa pirmais lidojums uz kosmisko staciju. 2010.gadā Kellijs atgriezās SKS kā 26.ekspedīcijas komandieris, pavadot tur sešus mēnešus. Savukārt gadu ilgās misijas laikā Kellijs vadīja 45. un 46. ekspedīcijas.

"Kad pirmie amerikāņi spers savu kāju uz Marsa, viņi sekos viena no izcilākā astronauta, mana drauga, komandiera Skota Kellija pēdās," Kellija aiziešanu komentēja NASA administrators Čarlzs Boldens. "Pēc kosmosā pavadītajām 520 dienām, ieskaitot gadu ilgo misiju, es nevaru iedomāties nevienu citu, kas vairāk būtu pelnījis atpūtu un laiku sev uz šīs planētas kopā ar ģimeni un draugiem."

Skots Kellijs turpinās piedalīties #YearInSpace eksperimentā kopā ar savu brāli Marku, kurš no NASA aizgāja prom 2011.gadā.

"Vai es lidošu kosmosā atkal, jūs ziniet, pat mans brālis, kas ir atvaļinājies jau vairākus gadus, viņš joprojām nav atmetis cerību, ka atkal varētu lidot," teica Skots Kellijs. "Es domāju, ka es nekad neteikšu, ka viss ir beidzies, jo uzskatu, ka ir daudz citu aizraujošu iespēju, iespējams komerciālo lidojumu sektorā un viņiem kādu dienu vajadzētu ievajadzēties tādu kā es."

"Iespējams, ka nākamo 20 gadu laikā jūs varēsiet nopirkt lētu biļeti un apciemot kosmosu," piebilda Kellijs.

Facebook publiskotajā paziņojumā Skots Kellijs rakstīja, ka ir pateicīgs par pieredzi, kāda gūta, strādājot par astronautu 20 gadu garumā, kā arī to, ka viņa ceļojums vēl nav galā.

"Mūsu Visums ir milzīgs un vēl ir miljoniem jūdžu, ko izpētīt. Mana aiziešana no NASA ir nākamais solis šajā ceļojumā," rakstīja Kellijs. "Lai turpinātu ceļojumu, mums vienmēr ir jāsadūšojas spert nākamo soli."

NASA, collectSPACE

Komentāri

  1. cydonia tieši 14.03.2016 domāja šādi:

    astronauti ir cilvēki kas grib lidot, un ja viņi šādu iespēju apskatāmā nākotnē neredz, viņi pamet nasa. tā tas ir bijis visos laikos. sākot ar džonu glenu, kas aizgāja pēc sava pirmā orbitālā lidojuma. nils armstrongs, kurš aizgāja pēc savas izkāpšanas uz mēness. eilīna collins, nasa zvaigzne kas aizgāja izlidojusi pirmo reisu pēc columbia katastrofas. kad beidzās space shuttle programma astronauti masveidā pameta nasa. par aiziešanu parasti paziņo uzreiz pēc misijas. viņi ir ļoti spējīgi cilvēki, kāda jēga nosēdēt vēl n gadus un tad aiziet, ja var aiziet uzreiz. mērķi visdažādākie, kam bizness, kam zinātne, kam akadēmiskā vide, retāk politika. pēdējā laikā attīstoties privātajam kosmosa sektoram bijušie nasa astronauti mērķē arī uz turieni.

    kelija aiziešana nozīmē tikai to ka viņš neredz savu nākotni nasa. misijas jāgaida gadiem. visticamāk, varbūtība ka nasa viņu varētu sūtīt vēl kādā misijā ir ievērojami sarukusi. tas arī viss. pārējais tukšas runas. nasa, protams, labprāt paturētu keliju jebākā citā amatā, bet to nez vai grib pats kelijs.

    ps. tās ir manas ļoti subjektīvās domas.


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!