ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Endurance by Scott Kelly


Publicēts: 19.03.2018

Astrofest, kuru apmeklējam katru gadu kopš 2008., ir ne tikai iespēja uzzināt kaut ko jaunu tieši no pirmavota, no misiju vadītājiem, dalībniekiem, paskatīties un pamācīties, kā par sarežģītām tēmām runāt saprotami un interesanti, aplūkot tehniku un iegādāties kādu meteorītu kolekcijai, bet arī veltīt vienu dienu diviem obligātajiem apskates objektiem - planetārijam un Waterstones lielajai grāmatnīcai. No pēdējā apskates objekta līdz šim nekad neesam iznākuši ar tukšām rokām. Arī 2018.gads nebija nekāds izņēmums. Observatorijas bibliotēka tika papildināta ar vairākām interesantām grāmatām, no kurām vislieliskākais ieguvums ir "Endurance", kuru sarakstījis #YearInSpace dalībnieks, bijušais NASA astronauts Skots Kellijs.

Tā ir LIELISKA grāmata, ja īsumā.

Bieži vien cilvēki iedomājas, ka astronauti ir tādi kā pārcilvēki (supermeņi), kas jau kopš agras bērnības zina, ko grib sasniegt un dodas uz šo mērķi. Attiecīgi, ja tu pamatskolas beigās, vidusskolā, augstskolā vai pēc pusmūža krīzes vēl īsti nesaproti, ko gribi dzīvē sasniegt, tad jau nekas prātīgs no tevis nesanāks. Skots Kellijs ir fantastisks piemērs normālam, parastam cilvēkam, kurš ne tikai nevarēja lepoties ar izcilām sekmēm mācībās, bet ilgu laiku nevarēja izlemt, ko īsti darīt ar savu dzīvi. Līdz... liktenīgajai grāmatai "The Right Stuff" (Toms Volfs).

"Endurance" ir viena no tām grāmatām, kur savu sirdi varēs piesiet gan tie, kam patīk lasīt par iekārtām, gan tie, kas meklē spriedzi un adrenalīnu, gan tie, kas meklē dzīves jēgu un tic augstiem ideāliem. Stāstītais parāda astronautu dzīvi neizskaistinātu, bez publiskās spozmes - vienkāršu, draudzības un sirsnības pilnu, tik cilvēcisku, kādu to nav izspējams izjust nedz skatoties videokonferences, nedz attēlus, nedz lasot preses relīzes. Iespējams kādam tā palīdzēs saprast, cik bīstami ir lidot kosmosā, cik sarežģīta un grūtību pilna ir dzīve kosmiskajā stacijā, cik milzīgu piepūli un koncentrāciju tur prasa pat visvienkāršākās lietas, nemaz nerunājot par iziešanu atklātā kosmosā.

Nešaubos, ka "Endurance" varētu kādam kļūt par TO grāmatu, kas izmaina dzīvi, kas piešķir paātrinājumu un parāda pareizo ceļamērķi. Tā tiešām ir pilna ar vērtīgām atziņām par mācīšanos, mērķu sasniegšanu, par prioritātēm mūsu dzīvēs, par ģimeni kā vērtību. Pat uz pavisam necilām un parastām lietām tā mudina palūkoties ar pavisam citām acīm.

"I'll never take water for granted again."

"I've learned how important it is to sit and eat with other people."

Es piederu pie tiem ideālistiem, kas tic, ka cilvēce ir spējīga uz lielām lietām. Par spīti kariem, vardarbībai, tam, ko mēs nodarām viens otram un citai dzīvai radībai, es ticu un ceru, ka cilvēce var tikt pāri šim šķērslim, kļūt vienota un kopā sasniegt fantastiskus mērķus - Marsu, Eiropu, Titānu, Proksimu, Andromedas galaktiku un citas grandiozas vietas.

"In a world of compromise an uncertainty, this space station is a triumph of engineering and cooperation. Putting it into orbit - making it work and keeping it working - is the hardest thing that human beings have ever done, and it stands as proof that when we set our minds to something hard, when we work together, we can do anything, including solving our problems here on Earth.

I also know that if we want to go to Mars, it will be very, very difficult, it will cost a great deal of money, and it may cost human lives. But I know now that if we decide to do it, we can."

Ja tev vajag iedrošinājumu, ka vēl neko neesi nokavējis un jāturpina meklēt savas dzīves aicinājums, ja vajag pamudinājumu un atbalstu nenovirzīties no izvēlētā ceļa, ja gribi noskaidrot - ko nozīmē būt astronautam, ja gribi pārliecināties, ka cilvēki ir spējīgi uz lielām un mazām lieliskām lietām - ķeries klāt šai grāmatai. Nožēlot var nākties tikai to, ka tā izrādīsies pārāk īsa.

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!