DSLR un teleskops

Par teleskopu aksesuāru izvēli un to pielietojumu

DSLR un teleskops

Postby x-f » 03 Apr 2013, 09:11

Interesē iespēja pielikt spoguļkameru pie teleskopa, izmantojot tiešā fokusa paņēmienu, t.i., bez okulāra.
Saprotu, ka tam vajadzīgs T-gredzens un adapteris.
Nav skaidras divas lietas:
1) vai ņemt 1.25", vai 2" variantu,
2) kur to dabūt.

Man ir dobsontipa montējums (reflektors ar f/5 un 1500mm fokālo garumu), tāpēc tēmēju tieši uz planētām, fotografēt dziļos objektus pat nemēģināšu, jo skaidrs, ka tam vajag automatizētu sekošanu, gidēšanu, un tur viss sarežģīti.

Jautājums par 1.25" vai 2" tāpēc, ka man pašlaik ir tikai 1.25" okulāri, bet fotografēšanai, cik saprotu, ātri sagribēsies pielikt arī kādu barlow lēcu, tāpēc es te šaubos, vai ir vērts iet uz 2" pusi, ja to barlow varētu izmantot arī ar pašreizējiem okulāriem, ja nu pašam gribas kaut ko aplūkot tuvāk.
Nu un vēl nav skaidrs, cik daudz tā collu atšķirība ietekmē redzamību, skatoties ar kameru. It kā taču planētām plašs redzeslauks nav nepieciešams.
Vai man pietiktu ar 1.25" variantu, vai tas tomēr ir par mazu un ātri nokaitinātu?
User avatar
x-f
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 237
Joined: 20 Sep 2008, 11:52
Location: Sigulda

Re: DSLR un teleskops

Postby Andis » 03 Apr 2013, 10:13

Ja fotoaparātam nav 35mm vai lielāka matrica, tad manuprāt nav nekāda jēga skatīties uz 2".
Nopirkt var ebayā.
Andis
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 191
Joined: 20 Aug 2010, 14:55

Re: DSLR un teleskops

Postby mario1 » 03 Apr 2013, 12:04

priekš planētu bildēšanas pilnīgi pietiek ar 1.25" barlow lēcu .
User avatar
mario1
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 134
Joined: 19 May 2011, 20:58

Re: DSLR un teleskops

Postby x-f » 03 Apr 2013, 15:16

Paldies par atbildēm. Sensora izmēri ir 22x15 mm, tā ka mierīgi zem 35 mm.
Par ībeju zinu, tad ilgi jāciešas. :)
User avatar
x-f
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 237
Joined: 20 Sep 2008, 11:52
Location: Sigulda

Re: DSLR un teleskops

Postby mario1 » 03 Apr 2013, 15:31

User avatar
mario1
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 134
Joined: 19 May 2011, 20:58

Re: DSLR un teleskops

Postby Indzha » 04 Apr 2013, 10:00

Tēma tika pacelta laikā
Kā jau teicu iepriekš, ka beidzot esmu nobriedis savam teleskopam pielikt klāt DSLR un iekāpt nākošā līmenī (kas man ir pilnīgi svešs un nezināms …)
Pirms šī temata pacelšanas biju jau noskatījis nepieciešamo te pat Latvijas ārēs:
http://www.ieskaties.lv/description/Bre ... /763/10/57 (Canon EOS)
http://www.ieskaties.lv/description/Ome ... /766/10/57 (Jāsaka uzreiz - produkts fotogrāfijā neatbilst produktam ko saņemsi – labā ziņā) jo īstenībā dabūsi Bresser Camera Adapter ar dzelzs galu nevis plastmasu kā attēlā)

Saņemot šīs divas lietiņas biju mazliet apbēdināts jo nevarēju nekā pievienot kameru pie teleskopa … bet tad sāku meklēt teleskopa iepakojumā pēc palīdzības un atradu, ka teleskopam nācis līdz arī citas pārejas un viena no tām īstā man vajadzīgā (nemetiet neko ārā kad iegādājaties teleskopu)

Veiksmīgi savienojis teleskopu ar kameru veicu dažus panorāmas uzņēmumus … miglubildes – secinājums … jāveic ļoti atbildīgs darbs … jāveic Teleskopa spoguļa mazgāšana … (iesaku internetā paskatīties kā to dara un tiešam pārliecināties vai spēsi to paveikt)

Pēc veiksmīgas teleskopa izjaukšanas un spoguļu nomazgāšanas un salikšanas (Meade SN-10 ir ļoti parocīgs šim darbam jo izrādījās, ka to var izdarīt daudz vienkāršāk nekā bija cerēts pat nebija jāveic teleskopa kolimēšanas) atkārtoti ķēros pie fotografēšanas un volā dabas ainavas bija super, bet pagriežot teleskopu pret debesīm …secināju, ka no balkona diez nekas labs nesanāks jo Jupiters atmosfēras virpuļos nofotografēt nebija iespējams (pilsēta tam neder)

Beigās gribu teikt, ka kameru kopā ar Barlow lēcu pat nav vērts likt jo nezinu cik, bet fotokameru pieliekot bez Barlow lēcas palielinājums ir diezgan iespaidīgs tāpat. Varbūt kāds var pateikt precīzi … bet tas noteikti ir izskatās mazāks par 10mm un lielāks pa 7mm – salīdzinot ar okulāriem

Tad nu ja izdosies un laikapstākļi nepievils brīvdienās izbraukšu ārpus Rīgas drusku paspēlēties un pasalt ar fotografēšanu … ja ne tad tiksimies StarParty #9 un ar lielām cerībām uz skaidrām debesīm … noteikti būs daudz jautājumu par fotografēšanu man ….
Meade 10" 254/1016 f/4 SN LXD75.
Meade 4000 Super Plössl 26mm.
Meade 5000 Plossl 14mm, 9mm un 6.7mm UWA.
Meade 5000 3x un 5x TeleXtender Barlow Lens
Canon EOS 600D EF-S 18-135 IS Kit
User avatar
Indzha
Protozvaigzne
Protozvaigzne
 
Posts: 95
Joined: 09 Dec 2008, 17:54

Re: DSLR un teleskops

Postby x-f » 04 Apr 2013, 10:51

Indzha wrote:Beigās gribu teikt, ka kameru kopā ar Barlow lēcu pat nav vērts likt jo nezinu cik, bet fotokameru pieliekot bez Barlow lēcas palielinājums ir diezgan iespaidīgs tāpat. Varbūt kāds var pateikt precīzi … bet tas noteikti ir izskatās mazāks par 10mm un lielāks pa 7mm – salīdzinot ar okulāriem

Nu tur viss vienkārši – ja parastais fotoaparāta objektīvs tev ir, piemēram, 18-55 mm, tad ar tavu SN-10 fokālais garums izstiepjas uz veselu metru (1016 mm), jo tajā gadījumā teleskops darbojas kā objektīvs. Tas arī ir palielinājums. :) Palielinājuma reizēs man sanāk 29x.

Es arī skatījos uz to Omegon adapteri, bet.. bet.. Man šķiet, ka tas galvenokārt domāts afokālai fotografēšanai jeb "eyepiece projection". Doma tāda, ka tajā liek okulāru, tad liek pie kameras un teleskopa. Uz to, manuprāt, norāda adaptera izmērs un skrūves tā sānos okulāra noturēšanai, bet nu rokās turējis to neesmu, tāpēc spekulēju. Varbūt tas vienlīdz labi der abiem paņēmieniem, varbūt tas tiešām domāts abiem paņēmieniem.
Katrā ziņā, ja iespējams, vari pamēģināt tur ielikt okulāru un tad ziņot par rezultātiem. :)

Spogulis man arī ir drusku noputējis, bet tam it kā nebūtu jābūt redzamam tumsā..
User avatar
x-f
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 237
Joined: 20 Sep 2008, 11:52
Location: Sigulda

Re: DSLR un teleskops

Postby Indzha » 04 Apr 2013, 11:19

Par to okulāru – interneta ārēs arī ir redzēti tādi varianti, bet pats neesmu testējis manā gadījumā ir tā:
1) varu lietot T-ringu + Teleskops (ar teleskopam nākošu līdz pāreju no izejas uz T-ring)
2) T-ring + (dzels gals izskrūvējās ārā no adaptera un var ieskrūvēt iekš T-ringa) + Barlow (man ir 3x un 5x abus vakar pagriezu pret Jupiteru nu palielinājums ir zvērā, bet atmosfēra viļņojās tādā vētrā un no bildēm nekā)

Un īsti tāpēc arī vakar neatradu īstu pielietojumu tai resnai daļai – jo ja to resno daļu ieskrūvē iekš T-Ring tad es fokusu nevaru dabūt (pa lielu attālumu) – būs šovakar jāpatestē …

Nu par to spoguli … mans nebija drusku netīrs mans bija stāvējis visu ziemu laukos šķūnītī un mitruma ietekmē uz spoguļiem jau bija sākušas augt sūnas :) un visādi bioloģiskie brīnumi … tā kā manā gadījumā ir divi spoguļi un korekcijas stikls – un visi bija diezgan smukā slānī – tāpēc nevelti sacīju ka attēls pirmajā bildē bija briesmīgs …
Meade 10" 254/1016 f/4 SN LXD75.
Meade 4000 Super Plössl 26mm.
Meade 5000 Plossl 14mm, 9mm un 6.7mm UWA.
Meade 5000 3x un 5x TeleXtender Barlow Lens
Canon EOS 600D EF-S 18-135 IS Kit
User avatar
Indzha
Protozvaigzne
Protozvaigzne
 
Posts: 95
Joined: 09 Dec 2008, 17:54

Re: DSLR un teleskops

Postby Indzha » 04 Apr 2013, 11:59

x-f wrote:Nu tur viss vienkārši – ja parastais fotoaparāta objektīvs tev ir, piemēram, 18-55 mm, tad ar tavu SN-10 fokālais garums izstiepjas uz veselu metru (1016 mm), jo tajā gadījumā teleskops darbojas kā objektīvs. Tas arī ir palielinājums. :) Palielinājuma reizēs man sanāk 29x.


Ā skaidrs kā tu tiki pie 29, no sensora izmēra, bet tas ir 35mm (man tāds zvērs nav Full frame (36 x 24 mm)) man ir pieticīgāks DSLR :) un tam ir tikai 22.3 x 14.9 mm (600D)

Vai tas nozīmē, ka man ir 1016/22.3 = ~45x? Jebšu ir laikam tāds reizinātājs 1.6
Respektīvi (1016/35)*1.6 kaut kā tā laikam bija…
Meade 10" 254/1016 f/4 SN LXD75.
Meade 4000 Super Plössl 26mm.
Meade 5000 Plossl 14mm, 9mm un 6.7mm UWA.
Meade 5000 3x un 5x TeleXtender Barlow Lens
Canon EOS 600D EF-S 18-135 IS Kit
User avatar
Indzha
Protozvaigzne
Protozvaigzne
 
Posts: 95
Joined: 09 Dec 2008, 17:54

Re: DSLR un teleskops

Postby x-f » 04 Apr 2013, 13:23

Varbūt kāds zina labāk, kā to aprēķina, taču es vadījos pēc sagūglētās informācijas, ka 35 mm (pilnais kadrs) ir vistuvākais cilvēka acij, tāpēc izmanto tieši tādu vērtību aprēķinos arī mazāka sensora izmēru kamerām.
Es nezinu. Pieņemsim, ka tās ir "nosacītās vienības". :)
User avatar
x-f
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 237
Joined: 20 Sep 2008, 11:52
Location: Sigulda

Next

Return to Aksesuāru izvēle

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron