Bubble nebula NGC 7635 (Burbuļa miglājs)

Viss, kas saistīts ar astrofotogrāfēšanu

Bubble nebula NGC 7635 (Burbuļa miglājs)

Postby KristapsKem » 08 Oct 2013, 13:15

Sveiki!

Mans miglāju apgūšanas posms astrofoto "karjerā" turpinās. :) Šoreiz tāds kā "cietais rieksts" ar aptuveno zvaigžņlielumu 11.0. Salīdzinoši ar visiem DSO, ko līdz šim esmu fotografējis, šis, ir visblāvākais un attiecīgi prasīja lielāku ieguldīto enerģiju gan fotografējot, gan apstrādājot. Šoreiz mazliet eksperimentēju ar apstrādes tehnikām un esmu pamainījis krāsu "iegūšanas" veidu. Manuprāt, zvaigžņu krāsas izdevušās beidzot tādas, kā vienmēr esmu vēlējies.
Jāatzīst, ar visu to, ka objekts ir blāvs un teleskops ir ar F8 gaišumu esmu ļoti apmierināts ar rezultāti. BEIDZOT esmu ticis galā ar galvenā spoguļa optiskās ass kolimāciju un esmu gandarīts par zvaigžņu apaļumu visas bildes redzamajā laukā. Tagad tik jācer uz skaidrām naktīm un varēšu nobeigt vēl pāris iesāktus objektus.
Jā un paldies Kobalt par mazā spoguļa sildītāju. Strādā perfekti! Tagad tik pēc 3h fotografēšanas lielais ļoooti lēnām sāk pārklāties. Būs kas jādomā :)

Bildes tehniskā puse:
Teleskops: RC 8"@ 1624mm F/8
Statīvs: EQ6+EQMOD
Kamera: CCD mono@-30°c+ CRGB+Ha
Autogids: OAG

Ekspozīcijas:
C- 150min pa 15min
R- 50min pa 10min
G- 50min pa 10min
B- 55min pa 11min
Ha- 165 min pa 15min
Kopā- 7h un 50min

Programmatūra: CCD stack, Photoshop

P.s. ir vēl procesā narrow band datu apstrāde. Jāatrod tikai enerģija un laiks pabeigt.
Attachments
BuubleNebulaLRGB_F_v1_webCROP.jpg
BuubleNebulaLRGB_F_v1_webCROP.jpg (639.47 KiB) Viewed 14652 times
BuubleNebulaLRGB_F_v1_web.jpg
BuubleNebulaLRGB_F_v1_web.jpg (687.82 KiB) Viewed 14652 times
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25

Re: Bubble nebula NGC 7635 (Burbuļa miglājs)

Postby Zh » 08 Oct 2013, 21:43

Es par šitādu zvēriņu nemaz nezināju :) tā ka paldies par patīkamo pārsteigumu apmeklējot forumu, labprāt pabīdītu mākoņus jauniem wallpaper cienīgiem attēliem no Tevis! Manuprāt ļoti labs rezultāts, salīdzinot ar uzgooglētajiem )))
Zh
Pārmilzis
Pārmilzis
 
Posts: 528
Joined: 31 Aug 2009, 22:14
Location: Jelgava

Re: Bubble nebula NGC 7635 (Burbuļa miglājs)

Postby Andris R » 08 Oct 2013, 22:35

Atmiņā atausa tikai viena, iespējams, labāka ‘’burbuļa’’ bilde, pirms pāris gadiem redzēta internetā... Šis attēls noteikti ir viens no labākajiem šī objekta atveidiem, ja vēl ko vairāk varētu vēlēties, tad - vienīgi – vājāko miglāja perifēro apgabalu ‘’izvilkšanu’’ ( bet tam jāvēl ideālas debesis, astroklimatu...).
P.S. Kristap, cik sapratu, šaurjoslas datu apstrāde vēl priekšā ( ? )... lai izdodas!
Andris R
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 736
Joined: 16 Feb 2009, 13:29
Location: Zilupes nov.

Re: Bubble nebula NGC 7635 (Burbuļa miglājs)

Postby kobalts » 09 Oct 2013, 00:07

Nu jā, ir laikam tas moments kad mana vārdu krājuma ir par maz lai aprakstītu apbrīnu par Kristapa veikumu.
Toties ir ko teikt par sekojošo bildi-
Vai patiešām bij jāieliek 10 MILJARDI ''ZAĻO'' taj bondzelē -lai NASA nespātu pabeigt pilnu panorāmu?!
Image
Ofciāla Habble NGC7635 bilde...
kobalts
Pārnova
Pārnova
 
Posts: 663
Joined: 07 Jan 2013, 23:23
Location: Riga Mārupe Valmiera Plakanciems

Re: Bubble nebula NGC 7635 (Burbuļa miglājs)

Postby KristapsKem » 09 Oct 2013, 10:41

Zh wrote:Es par šitādu zvēriņu nemaz nezināju tā ka paldies par patīkamo pārsteigumu apmeklējot forumu, labprāt pabīdītu mākoņus jauniem wallpaper cienīgiem attēliem no Tevis! Manuprāt ļoti labs rezultāts, salīdzinot ar uzgooglētajiem )))

Paldies! Mākoņi...pabīdīt... šie divi vārdu salikumi nereti jaucas pa galvu! :D

Andris R wrote:Atmiņā atausa tikai viena, iespējams, labāka ‘’burbuļa’’ bilde, pirms pāris gadiem redzēta internetā

Paldies! Un kā vienmēr, ir kur tiekties..! :)

Andris R wrote:ja vēl ko vairāk varētu vēlēties, tad - vienīgi – vājāko miglāja perifēro apgabalu ‘’izvilkšanu’’ ( bet tam jāvēl ideālas debesis, astroklimatu...).


Piekrītu, bet diezgan eksperimentēju ar "tumšā gala" "celšanu" un manuprāt pārāk zūd skaisto miglāja smalko detaļu kontrasts, kā rezultātā ir tā kā ir. Individuālās ekspozīcijas vajadzētu ap 30min, bet par cik tie mākoņi iespējas dod TIK reti un stakošanai gribās vismaz 7 kadrus, tad nākas samierināties ar 15min... Tur jau laikam arī sākas tēma par to astroklimatu.

Andris R wrote:P.S. Kristap, cik sapratu, šaurjoslas datu apstrāde vēl priekšā ( ? )... lai izdodas!

Ja, procesā. Praktiski esmu pabeidzis, bet S/N attiecības nav tās skaistākās. Šķiet Narrow band fotografēšanā šim objektam 15min ir vismaz 2x par īsu...

kobalts wrote:Nu jā, ir laikam tas moments kad mana vārdu krājuma ir par maz lai aprakstītu apbrīnu par Kristapa veikumu.

Paldies!
Last edited by KristapsKem on 12 Oct 2013, 12:48, edited 1 time in total.
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25

Re: Bubble nebula NGC 7635 (Burbuļa miglājs)

Postby KristapsKem » 09 Oct 2013, 10:46

kobalts wrote:Toties ir ko teikt par sekojošo bildi-
Vai patiešām bij jāieliek 10 MILJARDI ''ZAĻO'' taj bondzelē -lai NASA nespātu pabeigt pilnu panorāmu?!


Gan jau, ka noķēra kadrā ko gribēja redzēt. Domāju tam Hubblam schedule ir dikti garš gadiem uz priekšu. Tur mākoņi netraucē, bet stressiņš par tehnikas ilgmūžību noteikti piedod asumu. Re kā ar Keplera teleskopu nelāgi sanāca...
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25

Re: Bubble nebula NGC 7635 (Burbuļa miglājs)

Postby KristapsKem » 09 Oct 2013, 16:36

V2..
Mazliet tomēr atļāvos "pacelt" bildes tumšo galu... Bet patiesībā vajadzētu vienkārši garākas ekspozīcijas, jo lielu detalizācijas pieaugumu tāpat nevar just un tā ekstrēmā cilāšana bojā smukās zvaigznītes un placina detalizāciju. Bet varētu būt kaut kā šādi. Vismaz vairums monitoru noteikti šis variants izskatīsies iespaidīgāks...
Attachments
BuubleNebulaLRGB_F_v5.jpg
BubbleNebulaLRGB_v2
BuubleNebulaLRGB_F_v5.jpg (554.13 KiB) Viewed 14570 times
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25

Re: Bubble nebula NGC 7635 (Burbuļa miglājs)

Postby peleks » 23 Feb 2018, 07:01

Kautrīgi pievienošos. diemžēl bilde bik nav fokusā, dikti grūti fokusēties pie -20 grādiem, bet nu šo te bildējot daudz ko sapratu, uzzināju.
Lielākais prieks ka HEQ5 baigi labi strādā parkošana, nākamajā naktī tik slēdz iekšā un pa tiešo uz objektu :D pie viena samācijos kā rotāciju un kadru nolikt tieši atpakaļ kur bij iepriekšējā dienā.
Problēmas tās pašas - fokuss, fokuss un vēlreiz fokuss.. varbūt Kristaps pastāstīs kā vieglāk nofokusēties, otra problēma ar pašu fokusētāju - kā pievelc kameru, tā viņai leņķis mainās, nav daudz, bet daudz arī nevajag, problēma tajā kad komas korektoram nav tāds kā ārējais gredzens, jeb viņš var izkrist cauri fokuserim, viss būtu ok, tik man viens pagarinājuma gredzens jāliek, tā būtu viņu atspiedis pret off axis gidu un viss būtu ok, bet nu tur risinājumi ir prātā, vajag kā teikt tik rīkoties.
par pašu bildi:
Ha filtram 10x30 minūtes
O3 filtram 6x30 minūtes
S2 filtram 6x30 minūtes (šis galīgi nebij fokusā, nāksies pārtaisīt.)
p.s. gribēju pavaicāt, kā var noņemt zvaigznes no bildes, zinu ka tas ir iespējams, tad miglājs pats tā tīri neko izskatās :) par pašām zvaigznēm runājot - ehh patīk man Kristapam krāsas, tās laikam rodas ar RGB filtriem bildējot?? ar šaurajiem nesanāks tādas iegūt??
Attachments
BubbleRGB.jpg
5+3+3 stundas
BubbleRGB.jpg (845.6 KiB) Viewed 11846 times
TS 250/1250, TSOAG16mm,HEQ5, Nikon D7500, ZWO Asic120mm, Atik 490exm
User avatar
peleks
Melnais caurums
Melnais caurums
 
Posts: 992
Joined: 03 Jan 2010, 13:06

Re: Bubble nebula NGC 7635 (Burbuļa miglājs)

Postby artilery » 23 Feb 2018, 12:54

zvaigžņu "dzēšana" ar PS, ja nav Pixinsight
https://astrobackyard.com/star-removal-in-photoshop/
artilery
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 174
Joined: 15 Nov 2012, 10:59
Location: Rīga Valmiera

Re: Bubble nebula NGC 7635 (Burbuļa miglājs)

Postby KristapsKem » 23 Feb 2018, 23:44

Sveiks! Prieks par tavu lielo apņēmību un degsmi. Atgādini man sevi pirmajās sezonās ar CCD kameru. :)
Esi iztērējis daudz laika pa kanāliem un var redzēt, ka signāls ir labs. Fokusēties nekad nav viegli. Pirms iegādājos autofokusētāju manuāli pārfokusējos pēc katra grāda izmaiņām. Sanāk zaudēt daudz laika, bet ja gribi labu fokusu citas iespējas, manuprāt, nav.. Mana burbuļa miglāja bilde ir fotografēta bez autofokusa...
Bet fokuss ir tikai viena problēma. Esmu visai pārliecināts, ka liela vaina tev ir gidēšanā. Ovālas, nedaudz komētīgas zvaigznes ir gidēšanas vaina. HEQ5 tava truba, manuprāt, ir par smagu tik ilgai gidēšanai, kā ir tev... parunā ar Kobaltu, viņš diezgan daudz ir cīnījies ar HEQ5+250mm skywatcher trubu. Varbūt viņš tev var ieteikt kādu triku, kā lietas kontrolēt labāk.
Par fokusētāja flexūru ir, šķiet, rakstāmas grāmatas un runājamā par šo ir daudz... Pats ar šo problēmu saskāros meklējot ideālu bildi un vēl joprojām neesmu šo atrisinājis. Nopirku pat visai dārgu fokusētāju, bet ja ne fokusētājs izkustās, tad ir daudz citas lietas, kas vienmēr palīdz mazināt fokālās plaknes paralēlismu, ja tā var teikt. Jāpievelk tās skrūves ir nedaudz, tik daudz, lai nekrīt laukā un negrozās. Ikviens pārāk stiprs pievilciens rada nevajadzīgus spriegumus,kas kaut ko izļodzīs. Bet ja tu sāc domāt par šo, tad tev, pirmkārt, jāsaprot vai tavs fokusētājs vispār IR perpendikulārs fokālajai plaknei. Nopietnos fokusētāju mehānismos ir speciālas regulēšanas skrūves ar kurām tu kolimē fokusētāju un tikai tad spoguļus.. Smalki, jā.. Taču der arī padomāt, ka tik liela precizitāte mums pieejamā debesu kvalitātē nav arī īpaši nepieciešama..
Rezumē. Ja atrisināsi gidēšanas problēmas jau būsi lielu soli uz priekšu. Fokusēt ar NB filtriem ir sarežģīti, jo tie ir tumši, turklāt, ja tu gribētu ideāli, katrs filtrs būtu jāfokusē atsevišķi, pat ja ražotājs dievojās, ka tie ir parafokāli. Pēc pieredzes tie NAV parafokāli. Bet mēģināt pārfokusēties pēc katra grāda izmaiņas palīdz. Mērīju ar autofokusētāju un tiktiešām fokuss ievērojami mainās pat pie 1 grāda temperatūras izmaiņām. Krāj autofokusētājam, jo NB filtrus fokusēt manuāli, manuprāt, ir ļoti sarežģīts uzdevums un zaudēsi daudz laika.

Lai veicas!
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25

Next

Return to Astrofotogrāfēšana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests

cron