Orion nebula (miglājs) M 42

Viss, kas saistīts ar astrofotogrāfēšanu

Re: Orion nebula (miglājs) M 42

Postby Ortsa » 04 Jan 2016, 21:28

Vou) Es no rīta nepamanīju Andra flame versiju!! Booomba! Ļoti iepatikās! Es te ar sev pāris metodes tikko paeksperimentejot atvēru)) diemžēl internets datoram nestrādā.. pēcāk domāju būs ok, bet pagaidām nevaru parādīt kas sanāca..( Bet Zh versija šķiet visdabīgākā)
super!)
User avatar
Ortsa
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 825
Joined: 06 Jun 2012, 13:29
Location: Jūrmala

Re: Orion nebula (miglājs) M 42

Postby peleks » 04 Jan 2016, 21:41

smuki, es pēc stakošanas vienmēr nodos raw materiālu Jūsu rīcībā :)
TS 250/1250, TSOAG16mm,HEQ5, Nikon D7500, ZWO Asic120mm, Atik 490exm
User avatar
peleks
Melnais caurums
Melnais caurums
 
Posts: 992
Joined: 03 Jan 2010, 13:06

Re: Orion nebula (miglājs) M 42

Postby KristapsKem » 04 Jan 2016, 22:33

peleks wrote:smuki, es pēc stakošanas vienmēr nodos raw materiālu Jūsu rīcībā


Nuja! Uzreiz vairākas versijas, kur vēl skaistāk. :)

Bet tev tas "RAW" materiāls ir arī nedaudz jocīgs. It kā jābūt lineāram, bet vairāk izskatās, ka nav lineārs. Nākamreiz, ja dosi, tad dod sub-ekspozīcijas atsevišķi, katrs pats sastakos. Turklāt, nākamreiz uztaisi arī kalibrācijas kadrus (DARK,BIAS,FLAT) un tos arī atsevišķā rar, zip arhīvā. ISO noteikti 1600 robežās. Labāk garākas ekspozīcijas kā ekstremāls ISO, jo šajā gadījumā tev tas ISO ir pilnīgi to bildi sabeidzis (zūd krāsas, detaļas saplūst noise zupā)
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25

Re: Orion nebula (miglājs) M 42

Postby peleks » 04 Jan 2016, 22:36

nu es kamerai uzliku noise reduction, attiecīgi viņa pati uztaisa katram kadram vienu dark un saliek kopā, šīs bildes ir tikai no light frame :) var jau sataisīt darkus un bioas failus tur tā darba mazāk
pirms tam visām reizēm uzbliezu 9 dark un 9 bias, beigās sapratu ka uz blāviem miglājiem var iztikt tikai ar light, kam jau uzlikts virsū viens dark frame :)
TS 250/1250, TSOAG16mm,HEQ5, Nikon D7500, ZWO Asic120mm, Atik 490exm
User avatar
peleks
Melnais caurums
Melnais caurums
 
Posts: 992
Joined: 03 Jan 2010, 13:06

Re: Orion nebula (miglājs) M 42

Postby KristapsKem » 04 Jan 2016, 23:14

peleks wrote:nu es kamerai uzliku noise reduction, attiecīgi viņa pati uztaisa katram kadram vienu dark un saliek kopā, šīs bildes ir tikai no light frame

Interesanta kamera tev, bet es uzskatu (varbūt vecmodīgi), ka visas automātiskās funkcijas ir tikai mārketings un nopietnu, pareizi kontrolētu kalibrāciju ir jāveic manuāli. Pieļauju, ka šī funkcija labi der tumšu ainavu fotogrāfijā, bet nedomāju, ka astrofotogrāfijā.

peleks wrote:var jau sataisīt darkus un bioas failus tur tā darba mazāk
pirms tam visām reizēm uzbliezu 9 dark un 9 bias, beigās sapratu ka uz blāviem miglājiem var iztikt tikai ar light, kam jau uzlikts virsū viens dark frame

Mana atklāsme darbojoties ap astro bildēm gan ir, ka bez kalibrācijas kadriem vienkārši nevar. Uzskatu, ka nav pat īsti jēgas ņemties, ja to nedari. Obligāti arī FLAT kadrs. Pēc manas pieredzes pat vissvarīgākais kalibrācijas kadrs aiz DARK un BIAS.
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25

Re: Orion nebula (miglājs) M 42

Postby peleks » 04 Jan 2016, 23:20

nu es ticu ka šamējie ir vajadzīgi, ne velti tādi ir izdomāti, tik es nekādīgi nevaru saprast kā to FLAT veido , BIAS fočēju ar tādu pašu iso tik maksimālu slēdža ātrumu, DARK tāpat kā light tik teleskopam uzlieku vāku virsū :) pareizi ?? :)
TS 250/1250, TSOAG16mm,HEQ5, Nikon D7500, ZWO Asic120mm, Atik 490exm
User avatar
peleks
Melnais caurums
Melnais caurums
 
Posts: 992
Joined: 03 Jan 2010, 13:06

Re: Orion nebula (miglājs) M 42

Postby artilery » 05 Jan 2016, 01:32

Es tos FLAt fočēju mājās, uzlieku monitoram baltu darbvirsmu un piebāžu objektīvu maksimālu tuvu un bliežu kādus 10...20 kadrus. Ar teleskopu laikam šis būtu grūtāk izdarāms :)

PS un pacīnījos ar troksni pie peleks M42:

Orion 25x30.jpg
Orion 25x30.jpg (878.52 KiB) Viewed 12800 times
artilery
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 174
Joined: 15 Nov 2012, 10:59
Location: Rīga Valmiera

Re: Orion nebula (miglājs) M 42

Postby KristapsKem » 05 Jan 2016, 01:37

peleks wrote:nu es ticu ka šamējie ir vajadzīgi, ne velti tādi ir izdomāti, tik es nekādīgi nevaru saprast kā to FLAT veido , BIAS fočēju ar tādu pašu iso tik maksimālu slēdža ātrumu, DARK tāpat kā light tik teleskopam uzlieku vāku virsū pareizi ??


Piedrazosim lapu gan, bet.. :)

Pārējie pareizi, jā. DARK vēl vajag ~ to temperatūru, kurā fočē.

FLAT kadriem ļoti svarīgi, lai kameras rotācija fokusētājā ir tieši tāda pati, kā light kadriem. Tāpat arī fokuss vēlams tas pats.
Kā fočēt:
1.Uzliec teleskopam kādu baltu drānu (vēlams mazputekļainu.. :D nav arī obligāti drāna, var būt balta papīra lapa. Brīva improvizācija. ) caurules atvēruma galā un vienmērīgi to nosedz. Nākamais uzdevums ir vienmērīgi izgaismot šo pārklājumu. Esmu fotografējis arī vienkārši pret baltiem griestiem ar nepārsegtu trubu. Galvenais, lai lampa nekādi nespīd iekšā trubā. Tev gan mežiņā būs grūti FLAT nofotografēt. Jādomā kā nenoņemot un neizkustinot kameru+fokusētāju aiztransportēt līdz mājām.
2. ISO vēlams neliec briesmīgi augstu(pēc iespējas mazāku). Bet galvenais uzdevums mainot slēdža ātrumu ir dabūt bildes histogrammu (signāla "kalna" zīmējumu) ~1/3 no tumšā gala puses (no kreisās) visā skalā.
3. Uzņem kādus 5 kadrus. Flat kadru uzdevums ir izgaismot optiskos defektus- putekļus, optikas satumšinājumus, sensora nevienmērību utml. Nebrīnies, ja redzēsi daudz visādus rimbuļus. Tas ir normāli, jo putekļi ir visur. Kamera un teleskops nav jāmet ārā.
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25

Re: Orion nebula (miglājs) M 42

Postby peleks » 05 Jan 2016, 02:10

tad ar tiem pirmajiem 2 daru pareizi :)
par tām stakojamām bildēm es pat nez, jānāk ciemos pie manis ar disku jo par cik man tās bildes lielas viena sver 200 mb
ar tām sastakotājām - es šīm tik to līkni krāsu pamainu, lai nav viss šausmīgi gaišs, ir vel tie autosave ko viņš noseivo, varu tādus tad likt iekšā failos :)
ehh zinātne un piedrazots topiks, bet nu neko :) jārīkojas un jāsakrāmē daudz labas bildes :)
jāmēģina sabildēt šamais tā, lai trapece nebūtu izplūdusi :)
TS 250/1250, TSOAG16mm,HEQ5, Nikon D7500, ZWO Asic120mm, Atik 490exm
User avatar
peleks
Melnais caurums
Melnais caurums
 
Posts: 992
Joined: 03 Jan 2010, 13:06

Re: Orion nebula (miglājs) M 42

Postby peleks » 05 Jan 2016, 02:19

[quote="artilery"]Es tos FLAt fočēju mājās, uzlieku monitoram baltu darbvirsmu un piebāžu objektīvu maksimālu tuvu un bliežu kādus 10...20 kadrus. Ar teleskopu laikam šis būtu grūtāk izdarāms :)

PS un pacīnījos ar troksni pie peleks M42:

pilnīgs kosmoss!!! man vislaik gribās to spožumu centrā noņemt, tik nesanāk, kā noņem, tā visa bilde mella paliek :) var protams iezīme't kvadrātu un samazināt spilgtumu, taču tad viņa kkā lēti izskatīsies :D
TS 250/1250, TSOAG16mm,HEQ5, Nikon D7500, ZWO Asic120mm, Atik 490exm
User avatar
peleks
Melnais caurums
Melnais caurums
 
Posts: 992
Joined: 03 Jan 2010, 13:06

PreviousNext

Return to Astrofotogrāfēšana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests

cron