Page 1 of 1

Labs raksts par GPS

PostPosted: 10 Dec 2010, 14:16
by nelabojams
Sveiki!
Labs raksts par esošajām GPS sistēmām... un raksta beigās neliels āķītis tiem, kuri relativitātes teoriju joprojām uzskata par bezjēdzīgiem un nepierādītiem teorētiķu sacerējumiem .
http://neogeo.lv/?p=6072#comments

Re: Labs raksts par GPS

PostPosted: 16 Dec 2010, 23:58
by antons
.....Uz GPS pavadoņu pulksteņiem, lai gan tie ir ļoti precīzi, attiecas Einšteina relativitātes teorija (ātrā kustībā laiks „rit lēnāk”), kas nozīmē, ka šajos pavadoņos pulksteņu laiks pamazām sāk atpalikt no Zemes laika. Tas tiek koriģēts ar kontroles signāliem no Zemes.....
Nevaru piekrist, ka tas ir pierādījums. Dažādi laiks ritot ja objekts un novērotājs ir atšķirīgiem ātrumiem. Gps stacijas ir ģeostacionārās orbītās un savstarpējie ātrumi ir "0". Ātompulksteņi atšķirās, jo ir dažāda gravitācijas iedarbe uz zemes un ~1000km augstumā. Te nav āķīša. Kāpēc tad kavējas sasodīti dārgās misijas rezultātu paziņošana( ar vakumā iegrieztu lodi vai kā citādi) ,kura noslēdzās pirms vairākiem gadiem, ja vecajam fantastam Einšteinam būtu taisnība?

Re: Labs raksts par GPS

PostPosted: 17 Dec 2010, 12:02
by antons
....Gps stacijas ir ģeostacionārās orbītās un savstarpējie ātrumi ir "0".... Iznāca dumjš formulējums. Gribēju teikt, ka no novērotāja pusi apriņķojumu stacija veic prombraucot, pusi tuvojoties. "Efekti"(dažādu laika ritumu) savstarpēji iznīcinās. Laiks ir jāliek mierā. Tā ir koordināte.

Re: Labs raksts par GPS

PostPosted: 18 Dec 2010, 15:51
by nelabojams
1) GPS pavadoņi NAV ģeostacionārajās orbītās.
2) Lūdzu teorētisku pamatojumu (nevis apgalvojumu "es uzskatu", "man liekas", "pārējais ir absurds") par to, ka laiks ir koordināta.
3) Lorenca pārveidojums. Zini tādu?

Re: Labs raksts par GPS

PostPosted: 18 Dec 2010, 20:31
by Lāsēns
Lorenca transformācija.Vārti ceļojumam laikā.Kurš gib par šito uzcept rakstiņu? Tas gan būs incantu diskusiju objekts :D

Re: Labs raksts par GPS

PostPosted: 27 Dec 2010, 14:32
by antons
1.jau atvainojos par neveiklo "ģeostacionāro" orbītu.
2.Katrā stacijā ir 4 atompulksteņi. 3, kas iet savu gaitu(dažādu gaitu), ņem vidējo. 4. sinhronizē visus. Svarīgs ir precīzs laiks īsā periodā. Precīzs visām n stacijām.
3.Lorenca pārveidojums balstās uz mantru-" nekas nepārvietojas ātrāk par gaismu". To analizēt nav vērts.
4.Zinātne pa šo laiku ir gājusi tālāk par klauzālo ierobežojumu. Daļiņu viļņu funkciju korelācijas principus jau izmanto nakts redzamības ietaisēs un kvantu datoraizmetņos. Vai tā ir joma, kas mums jāignorē? Tē kāds sauc apsūkāt Lorenca pārvaeidojumu. Ar kādu mērķi?