Page 1 of 2

Ļoti nosacīti astranomiska tēma

PostPosted: 21 Dec 2008, 09:52
by dzimmijs13
Vienkārši, ja planēta aizies pa pieskari ātrāk, kā mēs paspēsim izveidot Marsa kolonnijas, mēs nesasniegsim neko. Visu laiku uzskatīju ka samazināt dabai nodarīto kaitējumu ir neiespējami, bet šeit cilvēki iespējams kaut ko dara - http://www.betterplace.com/

Re: Ļoti nosacīti astranomiska tēma

PostPosted: 21 Dec 2008, 13:15
by asgard
Ideja jau laba tikai man liekas, ka parādoties ekspluatācijā lētiem elektroauto mēs tik pa sastrēgumiem vien sēdētu (vismaz Rīgā), jo cilvēki brauktu ar savu auto vēl vairāk kā tagad. Pilsētā jebkurā gadījumā priekšroka jādod sabiedriskā transporta sistēmas attīstīšanai. Ideāli būtu, ja pilsētā cilvēki izmantotu savu auto tikai tad ja tas ir nepieciešams, piemēram ja jāved kaut kas liels vai smags.

Re: Ļoti nosacīti astranomiska tēma

PostPosted: 21 Dec 2008, 15:53
by dzimmijs13
Jā tas ir vienīgais moments, arī par to aizdomājos. Nu, tas būtu jāregulē administratīvi. Galvenais, kas mani ieinteresēja - ekoloģiskais aspekts. Jo nevienam nav noslēpums, ka galvenie CO2 izmešu daudzuma palielinātāji atmosfērā ir mūsu, arī manējā protams, automašīnu dzinēji. Un vai tas patīk vai ne, tautsaimniecība bez autotransporta nav iedomājama.
Un par sastrēgumiem - ikdienā es protams pārvietojos ar auto, vedu sevi un cilvēkus uz objektu, bet ja man ir kādi dokumenti kārtojami mūsu mīļajā galvaspilsētā, braucu ar autobusu. Daudz ērtāk, īpaši ja pārvietošanās iznāk pa centru.

Re: Ļoti nosacīti astranomiska tēma

PostPosted: 29 Dec 2008, 21:02
by guigo
ideāli būtu ja tiktu ieviestas teleportācijas būdiņas, tad atkristu vajadzība pēc auto un sabiedriskā.

Re: Ļoti nosacīti astranomiska tēma

PostPosted: 29 Dec 2008, 21:57
by dzimmijs13
Nu un kas notiek ja teleportācijas būdiņā nemanot ielido muša?
Bet ja nopietni, ja negribam mūsu planētu pārvērst par Venēru, kaut kas ir jādomā. Un jādomā ātri un reāli.

Re: Ļoti nosacīti astranomiska tēma

PostPosted: 01 Jan 2009, 20:05
by hydra
Par Venēru diez vai Zeme pārvērtīsies, kautvai tā paša magnētiskā lauka dēļ, bet nepatīkamus pārsteigumus gan varam sagaidīt. Uz Zemes ļoti lielā mērā klimatu nosaka ūdens, jo vairāk celsies temperatūra, jo vairāk būs ūdens tvaiku atmosfērā un attiecīgi mākoņu, kas atstaros saules gaismu, tas savukārt var izraisīt pretēju efektu - strauju temperatūras pazemināšanos, CO2 satura atmosfērā strauju pazemināšanos (piesaisti nokrišņiem) un ledus laikmeta iestāšanos (tas jau tāpat pēc vēstures spriežot ir neizbēgams, bet ļoti iespējams mēs paši šo procesu paātrinam). Ir jau vēl visādi scenāriji, ko zinātnieki ir izdomajuši un nekas pārāk patīkams mūs negaida. Jāsaprot, ka mēs šobrīd dzīvojam ļoti piemērotos apstākļos, bet uz Zemes tā nav bijis vienmēr un arī nebūs,ja vien cilvēce neapgūs tā saucamo terraformingu, bet tas jau tad būs cits stāsts.

Re: Ļoti nosacīti astranomiska tēma

PostPosted: 03 Jan 2009, 01:13
by KPax
Dzimmij, varētu būt jau par vēlu. Mums, tas ir, cilvēcei, tagad būtu jādomā par to, kā optimāli sagatavoties tam, kas mūs sagaida, lai zaudējumi būtu iespējami mazāki. Lai mūsu civilizācija neaizietu pa to taciņu, pa kuru ir aizgājušas visas iepriekšējās. Ir viena lieta, kas mūs fundamentāli atšķir no zudušajām civilizācijām - tās ir mūsu zināšanas par dabu, par fizikas likumiem, plus fakts, ka šīs zināšanas ar katru brīdi palielinās. "Mācīties, mācīties un vēlreiz mācīties" - kaut kur dzirdēts ne? Lai cik dīvaini arī būtu, šis ir vienīgais pareizais ceļš, pa kuru ejot, mums ir vēl ir cerības...

Re: Ļoti nosacīti astranomiska tēma

PostPosted: 05 Jan 2009, 08:17
by dzimmijs13
Varbūt, vienkārši mums vairs nav tiesību nedarīt neko.

Re: Ļoti nosacīti astranomiska tēma

PostPosted: 05 Jan 2009, 10:35
by Indigo
.

Re: Ļoti nosacīti astranomiska tēma

PostPosted: 01 Feb 2009, 19:27
by dzimmijs13
Lūk arī Dānija pieslēgusies idejai par elektromobīļiem! http://www.betterplace.com/