Challenger

Astronomiskie jaunumi, interesanti fakti, astro humors utt.

Challenger

Postby cydonia » 29 Jan 2016, 11:50

Image

Pirms 30 gadiem, 1986.gada 28.janvāra rītā, ceļā uz orbītu uzsprāga kosmoplāns Challenger. Par to ir sarakstītas grāmatas un uzņemtas filmas. Ir pieejams milzīgs informācijas daudzums un ir cilvēki, kas šo incidentu pēta joprojām.

Man ir savas atmiņas par notikumu. Padomju Savienībā maz runāja par kapitālistu sasniegumiem, tāpēc informācija par space shuttle programmu bija skopa un tu kāri tvēri katru faktu kas kaut kur parādījās. Ne būt ne slikts informācijas avots bija mūsu pašu VAĢB sapulces (Vissavienības Astronomijas un Ģeodēzijas biedrība, tagad Latvijas Astronomijas biedrība). Allaž atradās kāds, kas kaut kur kaut ko bija izracis un varēja pastāstīt citiem. Edgars Mūkins zināja interesanti stāstīt. Toreiz nodomāju, "nu kur cilvēki tādus faktus izrok?". Lai vai kā... 28.janvāra vakarā skatījos Maskavas ziņu programmu "Vremja" un nespēju noticēt nedz savām acīm, nedz ausīm. Ne par to ka ziņa parādījās mēdijos. Par to ka ir notikusi tāda katastrofa. Sižets bija īss un neitrāls. Nu tā, garāmejot, strap citu. Bet es no krēsla nokritu. Šoka stāvoklī blenžu ekrānā un vairākas dienas ne par ko citu domāt nevarēju. Turpmākos gadus vācu visu pieejamo un nepieejamo informāciju par notikumu. Neatceros vairs visu, bet tagad to droši vien varētu ietilpināt dažās wikipedia rindkopās. Neticās, ka pagājuši jau 30 gadi.
Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the universe. - (c) Albert Einstein
cydonia
Milzis
Milzis
 
Posts: 499
Joined: 05 Nov 2008, 13:27

Re: Challenger

Postby kobalts » 29 Jan 2016, 16:32

Ļoti neliela daļa LPSR radošās jaunatnes tomēr šo nelaimi nepalaida garām bez uzmanības.
Grupa Ferrum (Cēsis, Latvija) - 6.Challenger
https://www.youtube.com/watch?v=drJEm9v ... v&index=11

P.S. Es savukārt tai laikā augstākminētos džekus ''atbalstiju'' laužot kultūras nama krēslus -lēta alus reibuma ietekmē... ,)
kobalts
Pārnova
Pārnova
 
Posts: 663
Joined: 07 Jan 2013, 23:23
Location: Riga Mārupe Valmiera Plakanciems


Return to Neklasificējams materiāls

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests

cron