Page 1 of 1

Vai apvērsums fizikā?

PostPosted: 09 Jul 2010, 21:36
by nelabojams
Atradu sasodīti interesantu jaunumu: viena no galvanajām konstantēm - protona rādiuss noteikts nepareizi! :shock: :shock: :shock: Tas noliek zem sitiena visu kvantu elektrodinamiku un var likt pārskatīt ļoti daudz ko. Gribēju pārtulkot no http://www.membrana.ru/articles/inventi ... 03400.html un iemest rakstu redaktoram, bet neatradu lapai nekur kontaktkoordinātas, lai noskaidrotu kaut ko par noteikumiem, uz kādiem to drīkst darīt. Tāpēc tikai links.

Re: Vai apvērsums fizikā?

PostPosted: 10 Jul 2010, 06:20
by poseidons
Vai ~tas pats angliski:
http://articles.latimes.com/2010/jul/07 ... n-20100708

Būtībā, tātad experiments ūdeņradis ar muoniem deva rezultātu par 4% atšķirīgu, kā ar elektronu iegūtais.
Bet šobrīd vēl nekas nav skaidrs - pētīs ar hēliju; vai arī skatīsies, vai experimentā nebija kādas kļūdas, la la........

Tieši tas, ka rezultāti vēl nav apstiprināti, liek tā jautāt - kā īsti viņi publicējuši šo zinātiskajos žurnālos?

Re: Vai apvērsums fizikā?

PostPosted: 21 Nov 2011, 13:22
by peleks
http://www.bbc.co.uk/news/science-environment-15791236
nu ko gaismas ātrums nav pats lielākais ātrums :shock:

Re: Vai apvērsums fizikā?

PostPosted: 21 Nov 2011, 13:32
by Redaktors
Pelēks: tā ir tā pati komanda un tie paši instrumenti, kas izmantoti iepriekšējā eksperimentā. Par "apvērsumu" varēs runāt tad, ja šādus rezultātus iegūs kāda cita neatkarīga komanda citā institūcijā. Pagaidām zinātnes pasaule ir noskaņota skeptiski. Kosmoloģiskie novērojumi neliecina, ka neitrīno ierodas pirms "gaismas".

Tā kā, dzīvosim, redzēsim...

Re: Vai apvērsums fizikā?

PostPosted: 21 Nov 2011, 14:37
by peleks
nu tas gan, bet par tām komandām runājot, vai tad ir vēl kāda veita, kur to var tā notestēt, ja nu vienīgi tad, kad uzcels to neitrino ķērāju dienvidpolā, vai grenlandē ledū, kur viņi šamējo grasās celt :) bet nu anyways, tas ir smagi, jo pārrakstīt grāmatas, un atzīt, ka gandrīz gadsimtu esam bijuši muļķi negribēs neviens :)

Re: Vai apvērsums fizikā?

PostPosted: 21 Nov 2011, 19:20
by poseidons
peleks wrote:bet nu anyways, tas ir smagi, jo pārrakstīt grāmatas, un atzīt, ka gandrīz gadsimtu esam bijuši muļķi negribēs neviens :)


Nu visa teorija jau nav jāmet miskastē (kurai daudzas lietas atbilst un ir atkārtojami testētas) - te varētu runāt (ja izrādīsies, ka tiešām nav kaut kāda kļūda mērījumos) par kaut kādu x izņēmuma situāciju z tipa daļiņām...
Zinātne tā arī attīstās uz labojumiem, pieaugot izpratnei un precizitāte - tā tikai analfabētiem creationistiem liekas, ka, ja izlabo kaut ko no 10 uz 9.2, tad uzreiz teorijai kaput (vismaz spriežot pēc youtube komentējošiem tīņiem).

Re: Vai apvērsums fizikā?

PostPosted: 21 Nov 2011, 19:43
by Lāsēns
Fizikā man liekas vairāk ir nezināmā.kā zināmā :lol: :lol: :lol: