Tātad vēlreiz. Sekunde kā tāda ir cilvēka izdomāts raksturlielums jebkura dabā notiekošā procesa ilguma mērīšanai. Tas ir ilguma mērs. Mērvienība nevar iet ātrāk vai lēnāk tā ir konstante tāda kāda viņa ir, tas ir etalons, kādu mēs paši esam izveidojuši. Vienkārši jāizprot ko mēs izsakām ar laiku (sekundi) un izsakām mēs tieši procesu ilglaicīgumu, taču relativitātes teorijas matemātiskā abstrakcija ir izskalojusi visiem smadzenes tik tālu, ka neviens pat neapjēdz cik elementāra lieta tā ir. Dabā notiek process, ar noteiktu ātrumu, tas var būt ātrāks vai lēnāks, laiks tikai apraksta šo ātrumu. Tāpat kā ar temperatūru, pats viens grāds kā tāds (vienas mērvienību sistēmas robežās protams, piemēram, Celsija vai Kelvina utt.) nevar būt karstāks vai aukstāks, ne pie kādiem apstākļiem, tas norāda konkrētu temperatūras lielumu, tas ir mērs, atomārās kustības daudzuma (tās pašas enerģijas) mērs. Tas pats ar laiku, sekunde ir cilvēka izveidota mērvienība, tā nevar iet ātrāk vai lēnāk, tas principā nav iespējams. Doplera efektam nav nekādas sekundes, nevienam dabas procesam nav sekundes, ir tikai ilglaicība, process nenotiek momentāni un laiks (sekunde) apraksta šo ilglaicību. Tas ka viens un tas pats process dažādās vidēs, pie dažādiem apstākļiem, var notikt ar dažādu ātrumu un līdz ar to vajadzētu aprakstīt fizikālo mijiedarbību starp dažādām vidēm, ja tas ir nepieciešams, par to neviens nestrīdas, bet laiks nemainās, nevar mainīties principiāli.
Jā, starp citu, par Doplera efektu, tas ir vispār unikums... Mūsdienu zinātne redz tikai vienu izskaidrojumu Doplera efektam, tas ir visuma paātrinātu izplešanos (domāts tieši Doplera efekts, ko novēro attālinātām zvaigznēm, galaktikām). Par to kas ir visums, kur viņš izplešas, tas nevienu neinteresē. Par to kāpēc izplešas, atbilde ir nu ļoti izsmeļoša, bija lielais sprādziens. Kas ir lielais sprādziens? Neviens nezin. Pajautāsi kas tur uzsprāga, atbilde būs apmēram tāda: "nē, nu ziniet, tas nav tāds klasiskais sprādziens, tā ir tikai tāda abstrakcija, lai apzīmētu kaut kādu sākumu". Paši nezina par ko runā un ko viņi izprot ar sprādzienu, bet apgalvot to, ka tas ir iemesls izplešanai, to viņi var. Pie tam teorija ir tāda, ka visums dažās sekundes daļās izpletās par neskaitāmiem gaismas gadiem, bet ātrums ir ierobežots ar gaismas ātrumu. Nu ļoti interesanti. Pretruna uz pretrunas. Nevar izskaidrot, nosaucam par paradoksu un viss kārtībā. Lūk tāda ir zinātne...
Nelabojams, kādu tieši zināšanu trūkums? Labi pieņemsim, ka Tev ir taisnība, laiks palēninās vai paātrinās. Tad apskaidro man lūdzu laika fizikālo būtību un fizisko mehānismu, kāpēc tas paātrinās un kāpēc palēninās, tieši laiks, nevis dabā notiekošā procesa ātrums un tieši fizisko mehānismu, nevis Einšteina abstrakto matemātiku. Apskaidro man cietpaurim kā var mērvienība mainīties un kāpēc tieši laika mērvienība mainās, bet, piemēram, temperatūras mērvienība nemainās? Ja tomēr laiks ir pavisam kaut kas cits, tad izskaidro lūdzu, kas tas ir, tieši dabā, nevis matemātikā? Tas ka mēraparāti uzrāda dažādus rezultātus, kas neiekļaujas iepriekš paredzētos laika intervālos, nav nekas neiespējams, bet uz kāda pamata (tieši fiziska mehānisma pamata), tiek apgalvots, ka mainās tieši laika mērvienība? Tu uzsvērti runā par fizikālajiem principiem, fizikālo ainu, par to, ka daudz kas vairs nav tikai matemātiskā abstrakcija, tad lūdzu izskaidro fizikālo mehānismu, laikam, laika ātruma maiņai, telpai, telpas izliekumam, gaismas ātruma ierobežojuma mehānismu (tieši fizikālo mehānismu, kas vai kāds process to ātrumu ierobežo, nevis matemātisko abstrakciju) utt.
Jā, starp citu, pirms ejam tālāk, piebildīšu, ka esmu ētera teoriju piekritējs, ja kas to vēl nezin.
Enerģija ne no kurienes nerodas, ir tāds enerģijas nezūdamības likums un to vēl neviens neapstrīd, enerģija var pāriet no vienas formas citā. Enerģiju nevar iznīcināt un nevar izveidot. Kaut kas kaut ko pagrūda, iedeva savu kustības impulsu tālāk, tas var notikt pat starp dažādiem matērijas uzbūves līmeņiem, piemērs, ar tām pašām lodēm, kas saskrienas un pārveido daļu enerģijas siltumā (atomārā kustībā, pavisam cits matērijas organizācijas līmenis).
Daļiņas var rasties daudz un dažādas, kā mēs viņas nosaucām, tas jau ir cits jautājums, varam nosaukt arī par antidaļiņu, fizika dabā no mūsu nosaukumiem nemainīsies. Anihilācijas skaidrojums ir aptuveni tāds, saduroties augstas enerģijas daļiņām un antidaļiņām, var rasties arī citas daļiņas, būtībā saduras daļiņas un veidojas citas daļiņas. Neviens to neapstrīd, tagad jau dauzot vienu daļiņu ap citu ir pieskaldījuši tik daudz daļiņu, ka jau pat nezina cik viņu ir, 200 vai 2000, atkarībā no tā kā skaita. No ētera teorijas ir pavisam skaidra šī procesa fizikālā mehānika, nekādas mistikas. Tas relativitātes teorijā ir jādomā no kurienes pēkšņi kaut kas uzrodas, jo viņi taču domā ar tukšumu, nav ētera, nav materiālās vides un vispār nav ar ko domāt, tātad kaut kas uzradās ne no kā, līdz ar to secinājums, matērija parādās no enerģijas, līdz ar to enerģija ir kaut kāda mistiska substance, nevis process (matērijas kustības daudzum). Ētera dinamikā viss ir skaidrs, gan no kurienes daļiņas rodas, gan to, kāpēc tikai dažas ir noturīgas un uzreiz neizjūk. Jā starp citu, relativitātes teorijas piekritēji, kāpēc tikai dažām elementārdaļiņām, piemēram protonam, elektronam ir ievērojams dzīves ilgums un tās ir noturīgas, kāpēc lielākā daļa daļiņu, ko iegūst daļiņu paātrinātājos, nodzīvo tikai sekundes daļas? Kāds var paskaidrot fizikālo mehānismu šai parādībai?
Fakti ir tādi ka daļiņu ir daudz un dažādas un visas viņas pāriet viena otrā. Vai tad nav skaidrs, ka viņām ir vienāds būvmateriāls, ka viņas sastāv no viena un tā paša materiāla?
Nelabojams, man Tu pieprasi korektas atbildes, bet kā būs ar korektām atbildēm no relativitātes teorijas puses. Kāds vispār var izskaidrot tieši relativitātes teorijas matemātiskās abstrakcijas fiziku, tieši fizikālo mehānismu? Sekunde tiešām ir konstante neatkarīgi no atskaites sistēmas, jo nav dabā tādas universālas atskaites sistēmas, ja ir, tad parādi lūdzu kur ir tas universālais atskaites punkts? Atskaites sistēma ir vienkārši mehānism, lai cilvēks varētu ģeometriski interpretēt telpu, laiku, vai jebkādu citu lielumu, tāpēc fizikālais mehānisms, es uzsveru, tieši mehānisms, nevar būt atkarīgs no atskaites sistēmas kā tādas.
Starp citu, Nelabojams, paldies Tev par kontaktiem, ko atsūtīji privātajā, saistībā ar kādu citu diskusiju šajā forumā. Kaut kā palaidu garām, ka tur vēl diskusija turpinās, tāpēc pat nebiju ienācis forumā.

Domāju, ka vairs nav intereses nevienam par to tēmu, bet būs jāpalasa, kas tur ir sarakstīts, arī jāatbild.
