Visa kopskats

Galaktikas, miglāji, zvaigžņu kopas un citi visuma šedevri

Visa kopskats

Postby Blūms » 09 Jun 2016, 19:04

Pretmetu vienības likums - visu likumu pamatlikums -, kuru atklāja Heraklits jau 6. gs. p. m. ē. un pamatoja Hegels m. ē. 19. gs., dara neiespējamu ikvienas sabiedrības labklājību, ja tās galvenais princips ir egocentrisks savas valsts patriotisms. Pretmetu vienības likums prasa, arī egoisma un altruisma, vispārīgu sabilstību - dabiskās atlases īstenotu indivīdu, sabiedrību un dabas savstarpēju atbilstību. Tas, savukārt, prasa ikvienā sabiedrības biedrā integrētu pretmetu vienības loģikas zinātnisku - dialektisku - visa kopskatu (pasaules uzskatu). Darba kopskats dara darbu sabilstīgu darbā, - dzīves kopskats dara darbu sabilstīgu dzīvē, - visa kopskats dara dzīvi sabilstīgu visā.
Zinātnisku visa kopskatu nespēj dot klasiskā aksiomātiski loģiskā zinātne, kas, balstīdamās uz "pašām par sevi saprotamām" aksiomām, balstās uz intuīcijas. Patiesība prasa loģisku pamatu - savstarpēji apliecinošu jēdzienu sistēmu, kādu savo dialektisks visa kopskats. Tāpat kā viss balstās pats sevī dabiski, tā patiesība - visa loģisks attēls - balstās pati sevī loģiski.
Pēc Georga Hegela, kad jautājam, kas ir ikkas, tad nevaram neko citu atbildēt kā tikai to, ka ikkas ir ne citi ikkas. Šādi ikkas ir citu noteikts, un, būdams citu, kas, savukārt, ir paša noteikts, ikkas ir arī sevis noteikts. Ikkas ir citu noteikts un šādi ir pats, nebūdams cits, - tad ikkas ir sevis noteikts un šādi ir pats, būdams cits. Un šādi ikkas ir pretmetu vienība (kur katrs pretmets ir savukārt pretmetu vienība un katra vienība ir pretmets citai vienībai) - viss bezgalīgi, ikviena daļa visa - galīgi.
Ja citu nav, (tikai domās, jo īstenībā vienmēr un visur ir viss) nav arī noteiktības, ir tikai nenoteiktība. Nenoteiktība attiecībās ir noteiktības nenoteiktība, bet nenoteiktība par sevi ir sevis pašas nenoteiktība, - kas šādi ir gan nenoteiktība par sevi, gan nenoteiktība un noteiktība attiecībās, - kas dabiskās atlases ceļā izvērš visu un tajā mūs.
Ja noteiktība ir A vai B, - tad nenoteiktība nav A un nav arī B, un šādi ir nekas, - taču, nebūdama A, tā ir B un, nebūdama B, tā ir A, un šādi ir viss. Nenoteiktība ir nekad un vienmēr, un nekur, un visur esoša gan kvalitātes, gan kvantitātes nenoteiktības bezgalība, - kas sevis izvērsībā sevī rada izvērstu gan telpā, gan laikā, gan kvalitātes, gan kvantitātes noteiktības bezgalību vienmēr un visur.
Telpa ir priekšmetu savstarpējo attiecību lauks, - tās iespējamība ir tās pretmets - laiks. Bez laika telpa ir nenoteikta - bez tagadnes, pagātnes, nākotnes. Laiks ir priekšmetu mainības lauks. Tā virzienu noteic dabiskā atlase, izvēršot priekšmetus no mazāka uz lielāku sevis visu. Laiks rit atpakaļ sabrūkošiem priekšmetiem.
Viss ir esamība, kas pati sevī ir ikkas, arī nenoteiktība par sevi un nekas, - un šādi viss pats ir sevis noteiktas sevis īstenība un iespējamība. Ja ne tā, tad viss nav viss, bet ir daļa visa, aiz kuras ir cita daļa, kas ir absurds. Nekas ir citu noteiktas īstenība un iespējamība, - ja ne tā, tad nekas nav nekas, bet ir kautkas, kas ir absurds. Viss pastāv ne citādi kā mūžīgā mainībā, - kas, būdama pastāvības pretmets, ir tās iespējamība. Ikviena daļa visa ir daļa tā kvalitātes un kvantitātes.
Ikviena esamība ir sevis noteiktību izvērsoša visā nenoteiktība par sevi - ģenerators, kas ģenerē pats sevi -, ikviena dzīva esamība ir ģenerators, kas, ģenerēdams sevi, ģenerē sevis ģenerāciju. Dzīve ir izvērsība visā, kurā dzīva esamība maina sevi un tiek sevis mainīta no mazāka uz lielāku sevis visu - uz lielāku sevis vienību un tajā pretmetību.
Cilvēks, būdams pretmetu vienība, ir gan egoiska matērija - esamība visā, gan egoiska ideja - visa attēls esamībā visā. Matērijas egoisms ir indivīda egoisms, - idejas egoisms ir visa attēla egoisms un indivīda altruisms attēlotā visā. Matērija sevis izvērsībā visā izvērš sevī to izvērsošu ideju. Izvērsoši izvērsta ideja izvērš sevi pašu un top par dominanti cilvēkā, un, līdz ar to, top par tā īstenību. Matērijas un idejas vispārīga sabilstība top par cilvēka dzīves jēgu.
Matērijas egoisms - egoisms - ir dzīves dzinējs, idejas egoisms - altruisms - ir nemirstības dzinējs. Ikviena dzīva esamība, būdama pretmetu vienība, ir mirstīga un, būdama mirstīga, ir nemirstīga. Būdami matērija mēs esam mirstīgi, - bet, būdami ideja - visa attēls matērijā - mēs esam nemirstīgi sevis izvērstā attēlotā visā.
Ikviena sabiedrība ir vairāk sevis viss nekā indivīdi klaidā, un vairāk sevis viss ir ikviens tās biedrs. Sabiedrību dara visāku sabiedriskās attiecības.
Rezumējot: vispārīga sabilstība prasa 5 faktorus: visa kopskatu un tā integrāciju ikvienā sabiedrības biedrā; sabiedrības likumu atbilstību visa kopskatam un stingru izpildi; visas sabiedrības aktivitāti.
Taču mūsu vispārīga sabilstība ir bezspēcīga pret jaudīgu, saprātīgu datoru vispārīgas sabilstības. Cilvēks sevis izvērsībā visā, izvērsdams datoru prātu un nespēdams noteikt savas rīcības robežas vispārīgas nenoteiktības dēļ, izvērš sevi izvērsošu datoru saprātu un zaudē varu pār tiem. Tikko datori būs izstrādājuši savu - datoru - visa kopskatu, visa cilvēce nonāks viņu varā, un viņi lems, ne mēs, ar ko un kā, un kāpēc draudzēties.
Blūms
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 20
Joined: 25 Oct 2010, 19:18

Re: Visa kopskats

Postby kobalts » 09 Jun 2016, 19:43

Vai tas ''kontents'' ir tulkots ar man vēl nepazīstamu mašīntulku, jeb tas vēl ir tikai sagatavots priekšāmstāvošai ''tulkošanai''?...
kobalts
Pārnova
Pārnova
 
Posts: 663
Joined: 07 Jan 2013, 23:23
Location: Riga Mārupe Valmiera Plakanciems

Re: Visa kopskats

Postby nelabojams » 09 Jun 2016, 20:03

Nē, izskatās, ka šis eksemplārs ir no Tvaika ielas brīvdienās palaists :shock: Tādi teksti te jau bija pirms kāda laika. Krietnais kareivis Šveiks zināja to pašu pateikt daudz īsāk: "Lai būtu, kā būtu, kaut kā jau būtu, jo tā nevar būt bijis, ka nekas nebūtu bijis". Jāpiezīmē gan, ka arī viņš tikai citēja kādu no "turienes" :mrgreen:
Ja Zeme tiešām būtu plakana, kaķi jau sen visu no tās būtu nometuši lejā.
User avatar
nelabojams
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 180
Joined: 02 Nov 2008, 12:41
Location: Naukšēnu novads, Ķoņu pagasts

Re: Visa kopskats

Postby peleks » 10 Jun 2016, 11:46

kur taadi uzrodas un kamdel te tadus tekstus liek, man ash smadzene chokuraa savilkaas :) atceros pirms pasaules gala te kalnz kko tadu driceleeja :D
TS 250/1250, TSOAG16mm,HEQ5, Nikon D7500, ZWO Asic120mm, Atik 490exm
User avatar
peleks
Melnais caurums
Melnais caurums
 
Posts: 970
Joined: 03 Jan 2010, 13:06


Return to Visums

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron