Page 1 of 8

Kapec jau gandriz 40 gadus neviens nelido uz Menesi?

PostPosted: 19 Jun 2011, 18:01
by bluminsb9
Kapec jau gandriz 40 gadus nenotiek pilotejamie lidojumi uz Menesi? Jau daudzus gadus tiek planots atsakt pilotejamus lidojumus uz Menesi. Kapec tik ilgi japlano? Ir tacu jau gan piemerotas raketes, gan piemeroti kosmosa kugi, gan pieredze no ieprieksejiem lidojumiem. Kapec krieviem nav neviena pilotejama lidojuma uz Menesi, bet amerikaniem ir veseli 7?

Re: Kapec jau gandriz 40 gadus neviens nelido uz Menesi?

PostPosted: 19 Jun 2011, 22:37
by kesis
nelido jau tapeec ka tur isiti nav ko dariit.. lieka naudas teereeshana. + nav jau nekaada jeega aizlidot un pastaigaaties 10 metrus ap kapsulu

Re: Kapec jau gandriz 40 gadus neviens nelido uz Menesi?

PostPosted: 20 Jun 2011, 13:15
by poseidons
kesis jau diezgan precīzi pateica..

Saproti atšķirību starp :
1) T.s. "Kaskadiera triks" - "Yo! Mēs pirmie! aizlidojām; pierādījām, ka varam; iespraudām karogu, paņēmām mazliet samples; un atpakaļ uz mājām";

2) T.s. "pastāvīga bāze" - lielāks izpētes potenciāls, bet milzīgas izmaksas un daudz tehnoloģisku problēmu, kas jāatrisina, lai varētu ilgtoši uzturēties cilvēki. Nav diez ko garantēti ieguvumi samērīgā laika posmā.

Pirmos lidojumus, galvenokārt, virzīja politika, publiskā interese.
Izmaksas lielas, vēlāk zinātniskais ieguvums sarūk, interese zūd, nav sacensības - nav arī motivācijas veikt #1 variantu citām kosmosa aģentūrām (pat nerunājot par NASA (budžeta samazinājums, utt.))

#1 ir interesants publikai cilvēciskā faktora dēļ, bet automatizētās zondes darbojas daudz ilgāk, drošāk, un lētāk. Ir, protams, mīnusi, bet riski daudz mazāki.

Šobrīd, diemžēl, ieguvumi no kosmiskās izpētes ir tikai zinātniskājā izpētē un spin-off tehnoloģijās - pagrūti motivēt publiku tērēt miljardus "krāna" staipīšanai.

Re: Kapec jau gandriz 40 gadus neviens nelido uz Menesi?

PostPosted: 20 Jun 2011, 14:34
by coco
kesim beidzot arī kāds sakarīgs teksts! ;/ Pilnīga taisnība arī poseidonam...
Tomēr jautājumu par šiem politiskās CĪŅAS gadu zinātniskajiem sasniegumiem ir ļooooti daudz! Pats uzskatu, ka jā, tehniski tas bija izdarāms, bet vai patiešām Gagarins REĀLI pats bija pirmais kosmosā, un vai REĀLI amīšu CILVĒKI bija izlidojuši tālāk par Zemītes magnētiskā lauka "aizsargājošo vairogu", cilvēki vēl strīdēsies ilgi... Piemēram pirmais krieviem aizdomīgi ātri nodzērās un "laicīgi" aizgāja bojā, amīšu Holivudas filmiņas un fotogrāfijas ar galo, saulstariem, izplūdušām ēnām vienkārši sasmiedina! Vēl tas mūžigais jautājums par radiācijas devām šajos lidojumos, un pastaigas pa Mēnesi skafandros, kas paredzēti daudz tuvāk Zemītei. Tomēr tas laiks bija Saules 11.gadu cikla aktivitātes maksimuma posms.
Pašam ļoti gribas ticēt tam, ka ja mēs gribam, tad mēs varam! Tomēr atcerēsimies, ka šajos 60-70 gados galvenais bija nevis zinātne, bet POLITIKA!!! Un kā zināms, kur politika, tur blefs, meli, divkosība... Padomājiet kādas naudiņas tur varēja atmazgāt, ja nu tā tomēr bija AFĒRA... ;)

Re: Kapec jau gandriz 40 gadus neviens nelido uz Menesi?

PostPosted: 20 Jun 2011, 22:40
by coco
Man patiesi joprojām gribas ticēt, ka cilvēks patiešām ir bijis uz Mēness! ;)
Vienīgais jautājums no manas puses visiem skeptiķiem, ja kāds man grib pierādīt, ka tā patiešām bija LIELA FALSIFIKĀCIJA: Kā amīši piespieda par to klusēt PSRS politbiroju??? Protams krieviņiem nebija nopietnas iespējas sekot lidojumam, vienīgi tā nopietni no Simferopoles ТНА-400. РТ-70 Evpatorijā sāka darboties tikai 78.gadā. Amīšu flote krieviņu kuģus tuvu palaišanas vietai nelaidusi. Nekādus telemetrijas datus arī nedeva. Man nav gadījies redzēt kādus pierādījumus, ka piem. krieviņi būtu reāli sekojuši līdzi kādam Apollo lidojumam no Zemes līdz Mēnesim, vai atpakaļ. Krieviņu balastiķi antenu mērķēšanas datus rēķinājuši pēc amīšu radio un TV pārraidēm! http://www.novosti-kosmonavtiki.ru/cont ... 1/03.shtml
BET krieviņiem bija KGB, GRU utt. Uzskatu, ka ja amīši taisītu GADSIMTA AFĒRU, tad politbirojs to zinātu 100% un neklusētu. Ja kādam ir citas domas par šo klusēšanu, tad laipni lūgti!
Protams skeptiķiem argumentu ir jūra, un priekš manis lielākais jautājums ir, kāpēc amīšiem šobrīd nav pilnveidota F-1 dzinēja ( http://history.msfc.nasa.gov/saturn_apo ... Engine.pdf ), ja jau toreiz tas spējis "celt" 600t un 5.gab šādi dzinēji nodrošinājuši "pacelšanu" visam nepieciešamajam, lai cilvēks SPĒTU nokļūt līdz/uz Mēnesim un atpakaļ. Kāda celtspēja ir tagadējiem amīšu rakešu dzinējiem!?

Re: Kapec jau gandriz 40 gadus neviens nelido uz Menesi?

PostPosted: 20 Jun 2011, 23:25
by bluminsb9
Man personigi pec sis lielas par un pret argumentu juras izlasisanas (kautkur wikipedija pieejama uz atslegas vardiem "Meness sazverestiba" anglu valoda) radas pilniga neizpratne par to, kas tad toreiz isteniba bija noticis. Bet ir viena cita lieta. Ja nem vera cilveka grecigo dabu darit lielas halturas (un tadi gadijumi vesture ir bijusi, cik uziet), tad Meness misiju iestudesana Holivuda ir loti iespejama (ja vel nem vera to, ka uz Menesi tiek sutiti misijas modulu samazinatie maketi, tad vispar klust lieliski). Par krieviem. Loti labs gajiens, ta teikt gudrais un nopietnais par sadu milzu halturu labak pakluses, nav ko tur jaukties ieksa. Bet visticamak tiesam krieviem bija liels informacijas trukums par amerikaniem, lai varetu tik vienkarsi nemt un apgazt. Nenemiet launa, tie ir parsvara mani spriedumi. Var jau but, ka ari lidoja uz Menesi.

Re: Kapec jau gandriz 40 gadus neviens nelido uz Menesi?

PostPosted: 21 Jun 2011, 08:19
by x-f
Kā bieži teica Tolteks: "Vērojiet, domājiet!"

Apollo 11, Apollo 14 un Apollo 15 komandas uz Mēness atstāja reflektorus, kas tiek izmantoti, lai ar lāzeriem noteiktu attālumu starp Zemi un Mēnesi. Tas tiek darīts regulāri un joprojām, nevis kaut kad sen un vienreiz.
Taču gan jau jums atradīsies argumenti arī pret šādu faktu.

Re: Kapec jau gandriz 40 gadus neviens nelido uz Menesi?

PostPosted: 21 Jun 2011, 09:15
by coco
Krieviņi arī ir atstājuši reflektoru, bet paši tur točna nav bijuši...
Tomēr man radās neticama doma par krieviņu klusēšanu paskatoties un salīdzinot Gagarina bojāejas datumu ar amīšu "uzvaras gājiena" sākumu Mēness virzienā. Tātad Gagarins iet bojā 1968.gada 27.martā. Līdz 1968.gada 4.aprīlim, Apollo-6 problēmas ar dzinēju, amīšiem ir gandrīz vienas neveiksmes, pēc neveiksmes viņunSaturniem... Bet tad viss sāk iet gandrīz kā pa sviestu, 5.gadi gandrīz vai pilnīgas laimes! Vienīgais izskaidrojums šim pasākumam varētu būt, ka amīši uz 68.gadu bija ieguvuši neapgāžamus pierādījumus par krieviņu AFĒRU 1961.gadā! :shock: Tālāk jau notiek darījums: jūs tad, tagad mēs... :lol: Ļoti pat neticami, bet kas tik cilvēces vēsturē nav noticis... :lol:
Afēras piekritēju ir arī pietiekami daudz un pašā Amerikā pamazām aug šo skeptiķu procents. Krieviski interesants saits: http://ligaspace.my1.ru/news/2008-02-07-33
Pietiekoši arī infas, kas visu šo skeptiķu domas"apgāž": http://www.skeptik.net/conspir/moonhoax.htm
Tomēr uz sekojošiem man aktuāliem jautājumiem es tā arī nopietnas atbildes neesmu atradis. Piemēram ir pietiekoši daudz infas, ka amīšu Saturn-5 ar saviem pārāk slābajiem F-1 dzinējiem nevarēja nogādāt līdz Mēnesim pietiekoši daudz "lietderīgās masas" priekš reālas cilvēku nosēšanās un pacelšanās no Mēness. Kāpēc Saturni nav pieejami plašākai publikai tagad, kāpēc tie nevarēja piedalīties SKS būvniecībā, kāpēc amīši viņus neizmantoja vispār pēc 73.gada (3.gab. pa 430milj.$/gab. muzejā!), ja jau viņi bija tik "veiksmīgi", ka krieviņi līdzvērtīgu Enerģiju "uzbūra" tikai 88.gadā utt. Tātad ar 68.gadu amīšiem ir pilnīga laime, bet tomēr budžets tiek samazināts par miljardiem, darbinieki tiek atlaisti, fon Brauns 70.gadā "samazinats"... Ja mums nav jāstrādā REĀLI, tad laikam tā var darīt! ;)

Re: Kapec jau gandriz 40 gadus neviens nelido uz Menesi?

PostPosted: 21 Jun 2011, 10:19
by asgard
Līdz 1968.gada 4.aprīlim, Apollo-6 problēmas ar dzinēju, amīšiem ir gandrīz vienas neveiksmes, pēc neveiksmes viņunSaturniem


Vispār Saturn V savam laikam bija netipiski veiksmīgs. Tajā laikā jauna modeļa raķetes vispār mēdza uzsprāgt starta brīdī. Saturn V pirmais starts bija pilnībā veiksmīgs. Vēlākos startos bija dažas problēmas bet visi palaistie SaturnV savu uzdevumu izpildīja.
rekur 1. SaturnV starts 8-)


Piemēram ir pietiekoši daudz infas, ka amīšu Saturn-5 ar saviem pārāk slābajiem F-1 dzinējiem nevarēja nogādāt līdz Mēnesim pietiekoši daudz "lietderīgās masas" priekš reālas cilvēku nosēšanās un pacelšanās no Mēness.


SaturnV varēja palaist trajektorijā uz Mēnesi 45 t kravas. Uzpildīta Mēness nolaišanās moduļa masa ~15 t Apollo kapsula + servisa modulis ~30 t. Viss sanāk kā vajag.

Kāpēc Saturni nav pieejami plašākai publikai tagad


Kā ta nav
http://en.wikipedia.org/wiki/Saturn_V#Saturn_V_displays

kāpēc tie nevarēja piedalīties SKS būvniecībā, kāpēc amīši viņus neizmantoja vispār pēc 73.gada (3.gab. pa 430milj.$/gab. muzejā!)


Kad izdomāja, ka būvēs SKS tad SaturnV montāžas līnijas sen bija demontētas. Vispār 70. tajos gados izstrādes stadijā jau bija šatls un visi uzskatīja ka tas būs daudzkārt lētāks kravu nogādāšanai orbītā (kas nerealizējās) un vienrezi lietojamās raķetes vairs nebūs vajadzīgas.

ja jau viņi bija tik "veiksmīgi", ka krieviņi līdzvērtīgu Enerģiju "uzbūra" tikai 88.gadā

N1 neskaitās? Lai gan pilnīga neveiksme N1 tieši bija paredzēts pilotējamiem lidojumiem uz Mēnesi.

Re: Kapec jau gandriz 40 gadus neviens nelido uz Menesi?

PostPosted: 07 Jul 2011, 10:09
by cydonia
tas ir tikai prioritāšu jautājums. vienkārši un uzskatāmi.

2010 NASA budget = $18.724 billion
2010 Military budget = $1.03 trillion