Binoklis Nikon Action EX 16x50 CF

Jūsu novērojumi, atsauksmes

Binoklis Nikon Action EX 16x50 CF

Postby Māris » 12 Aug 2010, 13:58

Nav gluži astronomiska tēma un nav par teleskopiem, bet nezinu kur īsti vēl varētu par tādu optiku painteresēties.

Tātad, ir doma kaut kad tuvākajā nākotnē nopirkt binokli. Pēc vairākiem pētījumiem apstājos pie Nikon
http://nikon.com/products/sportoptics/l ... /index.htm

Interesē tieši Nikon Action EX 16x50 CF, gribēju pajautāt vai tik liels palielinājums nav binoklim mazliet par lielu, ja astronomiskā novērošana nav primārais, bet nu ja varēs kādu lieku zvaigzni ar viņu redzēt vai planētu, tad arī labi. Vai šis būs pietiekami stabils. Dzirdēts ka tiem lieliem palielinājumiem vēlams statīvs, kas man īsti nederēs. Vēl gribēju pajautāt, kā īsti ar Exit pupil, cik liels vai mazs nepieciešams, lai varētu redzēt dzidru bildi? Daudz meklējot atradu ka no fizikas viedokļa mazajiem pie tumšāka apgaismojuma samazinās gaismas daudzums, piemēram pievakarē, jo cilvēka acs ābols palielinās un paliek krietni vien lielāks par binokļa un mazāk apgaismojuma nonāk acī. Pie kāda apgaismojuma tāds efekts ir jūtams? Izskatās dīvaini, jo komentāros (amazon.com) šim binoklim ir rakstīts ka astronomiskiem novērojumiem arī der, bet ja naktī viņš darbojas normāli, tad sanāk neloģiski ar acs ābola teoriju.

Vēl viens tehnisks jautājums. Cik saprotu EX sērija ir tiem binokļiem, kuriem iepildīts iekšā slāpeklis, lai pasargātu no svīšanas, kā arī ir ūdensizturīgi un mazliet triecienizturīgi. Vai ir vērts par šīm lietām piemaksāt? It īpaši par aizsardzību pret svīšanu, tas šķiet būtu vajadzīgs, cik aktuāli tas ir binokļiem? It kā jau pērkot amazon vai ebay tā cena nav tik astronomiska, bet tomēr.
Māris
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 148
Joined: 11 Oct 2008, 22:42

Re: Binoklis Nikon Action EX 16x50 CF

Postby hmmzis » 13 Aug 2010, 00:47

Arii ar binokljiem var noveerot debesis, ir pat entuziasti, kas tikai ar binokljiem to dara.
Pats Nikon neesmu lietojis, bet cik ir dzirdeets no lietotaajiem un lasiits, tad ir diezgan pagruuti noshaut greizi ar sho razhotaaju.

Par konkreeto modeli varu pateikt, ka nakts noveerojumiem buus nepiecieshams statiivs. Notureet rokaas 16x var, bet taa bilde buus taada kaa buus. Ja ir kjirurga rokas, tad varbuut 12x ar laiku varees diezgan stabili notureet. Parasti rokaas nevar notureet stabili vairaak kaa 10x palielinaajumu. No tajaa lapaa redzeetajiem kautkaa vispraktiskaakie izskataas 8x40 un 10x50 modelji (12x50 kjirurgiem). Tas 7x50 ir tiirs kreeslas/nakts variants. Pie 7.1mm izejas ziiliites pat vistumshaakajaa naktii cilveeka acs ziiliite neizpletiisies tik daudz (parasti max ir 6.5mm, retos gadiijumos 7mm). Ap 5mm ir diezgan universaals variants jebkam ko gribaas noveerot, pat kreeslaa un naktii buus normaals gaishums. Pasham bija reiz 10x50 binoklis (ne Nikon), bija labi skatiities putnus dienaa kaa arii zvaigznju kopas naktii (Perseja dubultkopa ir vienkaarshi kolosaala taadaa binoklii).

Gan jau kaadam vel buus savs viedoklis, ko pielikt klaat. Kaa nekaa, binoklis tiek uzskatiits par labaako kompanjonu teleskopam :).
hmmzis
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 209
Joined: 16 Dec 2008, 19:57

Re: Binoklis Nikon Action EX 16x50 CF

Postby guigo » 13 Aug 2010, 11:16

hm, Latvijā tāds maksā pie 200 LVL, nezinu vai ir vērts tādas naudas :ugeek:

90tajos caurām naktīm tupēju ārā, skatījos caur padomju binokli kura parametri bija 10x50, baigi ideāls variants, jo redzeslokā ietvēra vēl pietiekami plašu teritoriju un palielinājums ļāva saskatīt galaktikas pie Greizo Ratu "kāta" vai Lauvas zvaigznājā (kas man sākumā likās iespējams tikai ar teleskopu). arī dienas novērojumiem pludmalē bija ideāls, baigi pieprasīts produkts starp maniem draugiem :mrgreen:

beigās čoms binokli nometa zemē un atsita kko iekšā, ka ar abām acīm vairs nevarēja skatīties, acis gāja špringā :? mēģināju jaukt un labot, nekas nesanāca.

tagad jau kādu laiku regulāri skatos iekš ebay.de un ebay.co.uk - tur ir pilns ar līdzīgiem USSR ēras binokļiem vai to analogiem, doma tur kko līdzīgu iepirkt :shock:

mana stāsta morāle :mrgreen: - priekš astro 16x varētu būt par nelietojams, ja vien viņa lēcu platums nebūtu 7 līdz 10 cm, jo sanāks bišku tā kā caur mikroskopu skatīties zvaigznēs + cena galīgi neattaisno sevi, ja vien neesi putnu pētnieks un šis aparāts varbūt ir točna tam paredzēts :)
Lētas aviobiļetes http://superbiletes.lv/ un šis tas ceļojumiem.
User avatar
guigo
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 17
Joined: 09 Dec 2008, 15:35

Re: Binoklis Nikon Action EX 16x50 CF

Postby x-f » 13 Aug 2010, 13:11

Par to Nikon neko nezinu, bet viedoklis ir tik un tā. :)

Man ir tāds diezgan parasts Bresser 10x50 binoklis, arī ībejā pirkts (mazlietots, ap 20 latiem plus piegāde). Iegādājos tieši tādēļ, lai sāktu vērot zvaigznes, tāpēc pirms tam arī palasīju gudras weblapas un grāmatas tieši par tēmu astro + binoklis, un tur bija rakstīts, ka vispiemērotākais ir tieši 10x50 binoklis. Šaurāku noteikti nē un ar krietni lielāku palielinājumu arī labāk nē, 12 gan vēl varētu.
Nu, tā kā līdz teleskopam vēl neesmu ticis un tas man vienīgais tālrādis, tad salīdzināt nav ar ko, taču Mēness ar to izskatās krietni iespaidīgāk kā bez, arī zvaigžņu kopas ir smukas (Sietiņš un tā), Andromedas galaktiku beidzot atradu (!) un ar to ir iespējams saskatīt pat Jupitera pavadoņus (vakar redzēju divus).
Ar binokli tāpat nekādas sīkās detaļas ieraudzīt nevar – ar to elpu aizraujošais ir kopskats, tāpēc uz palielinājumu spiest nevajag, nav vērts.

Statīvs ir ļoti, ļoti vēlams, jo rokās noturēt to var, bet tāda bilde neder normālai vērošanai. Dienā, protams, problēmu nav, jo dienā jau to parasti dara tikai uz dažām sekundēm. Man ir parasts, lēts fotostatīvs, tāds zem desmit latiem. Galvenais, ka misiju pilda un neko vairāk arī nevajag. Tikai bija jāsameklē tajā pašā ībejā L veida pāreju.

Svīšanu iekšpusē nekad neesmu novērojis, nav bijusi ne ziemā zem -20°, ne vasaras naktī pie +20°, kad veidojas migla, ne arī ienākot telpās no ziemas aukstuma, tāpēc domāju, ka par to nav vērts piemaksāt. Ziemā dažreiz ir apsarmojis priekšējais stikls, bet tā jau cita vaina.
User avatar
x-f
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 237
Joined: 20 Sep 2008, 11:52
Location: Sigulda

Re: Binoklis Nikon Action EX 16x50 CF

Postby Māris » 13 Aug 2010, 14:20

Paldies par atbildēm. Īstenībā iegrimu vēl dziļākās pārdomās. :)

Būtībā 12 palielinājumu arī tiku apskatījis un nevarēju izšķirties starp šiem abiem. Tieši par Nikon izšķīros jo labas atsauksmes par bildes kvalitāti, pie jebkura palielinājuma, it kā raksta daudzi ka savu cenu Nikon ļoti labi atsver, esot vieni no labākajiem cenas/kvalitātes ziņā. Par 16 palielinājumu aizdomājos kad vienā komentārā par šo binokli izlasīju ka varot ne tik Jupitera, bet arī Saturna pavadoņus ieraudzīt, bet tagad tā domāju, ja viņu ir grūti noturēt un jāskatās kā caur mikroskopu, tad es ar savām astronomijas zināšanām to Saturnu stundām meklēšu pa debesīm.

Principā ja viņš ne astronomijai der labi un astronomiskiem novērojumiem derētu statīvs, tad tāds variants arī derēs, par to statīvu biju domājis ka viņš tā primāri nederēs, bet tā kā zvaigznēm un planētām nav jāskraida pakaļ, tad tādiem nolūkiem statīvs ir tīri normāli.

Cena viņam Latvijā ir patiešām astronomiska, īstenībā jebkur Eiropā. Domāju jaunu pat pa 200ls nesanāks dabūt, bet ebajā jāmeklē tieši pie amerikāņiem, redzēti pat zem 200$, bet tur piegāde dārgāka vai vispār uz Latviju nepiegādā. Vēl variants ir amazon.com, tur dažreiz ar atlaidēm arī pie 200$ var dabūt, tiesa gan nezinu kā tur ir ar piegādi. Eiropā šie binokļi ir dārgi.

Izskatās atkal būs jādomā starp 12 un 16, gan jau galu galā visu izšķirs kā būs ar naudām. Ja budžets ļaus, tad būs jānopērk 16 un ja nepatiks pa lētāku jānotirgo un jāpērk 12.
Māris
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 148
Joined: 11 Oct 2008, 22:42

Re: Binoklis Nikon Action EX 16x50 CF

Postby Māris » 13 Aug 2010, 15:11

Tautieši, ir kādam pieredze ar amazon.com? Reku apskatījos un izskatās ka pavisam pa lēto (salīdzinoši) var dabūt tādu:

http://www.amazon.com/Nikon-Action-EX-B ... 910&sr=8-1

Kāds ir pie viņiem pasūtījis, vai ir droši? Par ebay ir daudz dzirdēts un nav problēmu, bet par amazon gan nav neviens no paziņām kam uzprasīt. Kā vispār ir ar nodokļiem sūtot tādā veidā preces, vai būs jāmaksā? Ir dzirdēts ka līdz 100 vai pat līdz 150 eur nodokli nav jāmaksā, vai tā ir tiesa?
Māris
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 148
Joined: 11 Oct 2008, 22:42

Re: Binoklis Nikon Action EX 16x50 CF

Postby Sandis » 15 Aug 2010, 23:18

No amazon šis tas ir sūtīts, problēmu nav bijis, šķiet, tas ir gana nopietns veikals.

Sūtot no ārpus ES, nodokļi jāmaksā, ja vērtība (ieskaitot sūtīšanu) ir virs 150 eur.

X-f: vai varētu ielikt bildi, kā izskatās statīvs ar to L veida pāreju? Man ir paliels binoklis un nesaprotu, kā likt tam stabili stāvēt uz fotostatīva.
Sandis
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 148
Joined: 21 Aug 2008, 21:49
Location: Pierīga

Re: Binoklis Nikon Action EX 16x50 CF

Postby Māris » 16 Aug 2010, 11:27

Paldies par atbildi. Izskatās ka cenā bez nodokļiem iekļauties sanāks.

Parādījās vēl viens jautājums. Papētot amazon norēķināšanās veidus, cik redzēju šie nepieņem paypal, sanāk vienīgais veids kredīt/debet kartes norēķināšanās, bet vai tur nesanāk lielas komisijas maksas?

Par statīvu gan nevarēšu palīdzēt.
Māris
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 148
Joined: 11 Oct 2008, 22:42

Re: Binoklis Nikon Action EX 16x50 CF

Postby Sandis » 16 Aug 2010, 11:39

Par komisijas maksām Amazonā nezinu. Pirku DVD, neko tādu neatceros, tad jau nekas liels nebija.
Sandis
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 148
Joined: 21 Aug 2008, 21:49
Location: Pierīga

Re: Binoklis Nikon Action EX 16x50 CF

Postby hmmzis » 18 Aug 2010, 12:29

Amazon man nekad nekaadu komisijas maksu nav iekaseejis. Arii piegaades laiks parasti ir ap nedeelju.
hmmzis
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 209
Joined: 16 Dec 2008, 19:57

Next

Return to Teleskopu & aksesuāru testi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron