Binoklis Nikon Action EX 16x50 CF

Jūsu novērojumi, atsauksmes

Re: Binoklis Nikon Action EX 16x50 CF

Postby Māris » 18 Aug 2010, 13:27

Nē, amazon noteikti nekādu komisiju neņems, es domāju tieši vai banka nepaņems lielu komisiju par starptautisku pārskaitījumu, bet nu to varēs uzzvanīt bankai un pajautāt, pie tam arī optics-planet.com arī binoklim ir normāla cena un viņi pieņem paypal maksājumus, tā ka pārskaitījums laikam nebūs nekāda problēma.

Man kārtējā nesaprašana par nodokļiem, izmeklējot internetu atradu šo diskusiju, skatos tur sanāk tie 150 eur ir tieši par muitas nodokli, bet tad sanāk PVN jāmaksā būs vienalg?
Māris
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 148
Joined: 11 Oct 2008, 22:42

Re: Binoklis Nikon Action EX 16x50 CF

Postby Sandis » 18 Aug 2010, 14:52

Ja vēlies būt 100 % drošs, tad jāstudē pirmavoti info ir, piemēram, VID un Latvijas Pasta mājas lapās.

Mana saprašana ir, ka tikai tad, ja kopējā vērtība sasniedz 150 eur, tiek iedarbināti šie nodokļi. Tā ir parasti, normāla izskata sūtījumiem. Lai gan, vienreiz bija gadījums, kad man pastā, pie izsniegšanas lika samaksāt PVN par mazas vērtības sūtījumu. Tā kā, ar Latvijas represīvajām institūcijām nekad neko nevar zināt :shock:
Sandis
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 148
Joined: 21 Aug 2008, 21:49
Location: Pierīga

Re: Binoklis Nikon Action EX 16x50 CF

Postby x-f » 20 Aug 2010, 23:51

Sandis wrote:X-f: vai varētu ielikt bildi, kā izskatās statīvs ar to L veida pāreju? Man ir paliels binoklis un nesaprotu, kā likt tam stabili stāvēt uz fotostatīva.

Atvainojos par kavēšanos.
Izskatās tas šādi.
Image
Bilde no aizmugures.
Bilde ar vietu, kur skrūvējas pāreja.
Bilde ar statīvu un pāreju.
eBay links, kur var nopirkt tādu pašu.

Bet! ©Godmanis
Veicot nelielu pētījumu pa gūgli, izrādījās, ka binokļi ir dažādi un tos var dažādi nostiprināt uz statīviem. Tev jāsaprot, kāds īsti nepieciešams Tavam binoklim.

Māri, pirkumiem internetā izmantoju parastu Swedbankas Visa Classic. Komisijas maksa pirkumiem ir, taču tā ir niecīga – procenta desmitdaļās, tāpēc nekad neesmu maksājis vairāk vien par dažiem santīmiem. Domāju, ka citām bankām ir līdzīgi. Nav starpības, vai maksā Amazonē, vai ar Paypal, tas nav parasts starptautiskais pārskaitījums, tāpēc komisijas maksa ir pavisam maza.
Savukārt ar muitas un pievienotās vērtības nodokli pie summas, kas tuvu 150 eiro robežai, būs laimes spēle – liks maksāt vai nē. Vislabāk būtu, ja Tev izdotos sameklēt to binokli par pieņemamu cenu kaut kur Eiropas Savienībā, tad nebūtu jāuztraucas.
User avatar
x-f
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 237
Joined: 20 Sep 2008, 11:52
Location: Sigulda

Re: Binoklis Nikon Action EX 16x50 CF

Postby Sandis » 21 Aug 2010, 10:30

x-f, paldies par izsmeļošo informāciju! Tas ir tieši tas, kas mani interesēja. (dažiem informācijas meklēšana padodas labāk nekā pārējiem).

p.s. ideālais variants, diemžēl ne lēts, ir pēdējā bildē redzamais - guļus krēslā. Es jau nojautu, ka kādam vajadzēja līdz tam aizdomāties. :D
Sandis
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 148
Joined: 21 Aug 2008, 21:49
Location: Pierīga

Re: Binoklis Nikon Action EX 16x50 CF

Postby Māris » 28 Jun 2011, 16:59

Kādu laiciņu nebiju forumā. Nu galu galā nolēmu nepirkt 16, bet 12*50 no tās pašas sērijas. Pirku caur e-bay. PVN nācās samaksāt, bet tā kā iekļāvos zem 150 eur, tad muitas nodokli maksāt nevajadzēja. Meklēt Europā binokli izskatās ka īsti izdevīgi nav. Nezinu kāpēc, bet tieši binokļus ir vis izdevīgāk pirkt ASV, pat ar visiem nodokļiem un piegādi, domāju tieši parastos binokļus, bez elektroniskajiem stabilizatoriem, tiem cenas sanāk līdzīgākas.

Par pašu binokli. Iespaids ir ļoti labs. Forumos un atsauksmēs diezgan daudz laba lasīju par Nikon binokļu attēla kvalitāti, jāatzīst ka patiešām tā ir taisnība, attēls ir ļoti labs. Izejošā zīlīte tādam palielinājumam ir diezgan maziņa, mazliet sākumā varbūt tas traucē, bet pierod pa dažām minūtēm. Stabilizācijas ziņā 12 palielinājums jau ir diezgan par lielu, lai turētu viņu rokās, mazliet raustās, zvaigznes skatoties īpaši, tā ka priekš zvaigznēm vajag statīvu. Tā ja vienkārši skatās uz kādu objektu, tad ir normāli, bet putnam visas spalvas saskaitīt diez vai izdosies, tā ka turēšanai rokās labāk izvēlēties 8, nu iespējams 10 būs ok.

Iespējams ka izmēģinot iepriekš būtu arī pircis 10, bet īsti nezinu, tā kā primārais nebija domāts zvaigžņu vērošanai, tad ir labi, esmu apmierināts. Zvaigznēm tad jāsāk domāt par teleskopu.
Māris
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 148
Joined: 11 Oct 2008, 22:42

Previous

Return to Teleskopu & aksesuāru testi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron