vai ir vērts pirkt?

Jūsu novērojumi, atsauksmes

vai ir vērts pirkt?

Postby vladicco » 11 Aug 2010, 21:18

Seben Big Boss 1400mm-150mm (6") Telescope pa 100ls - vai man ka iesācējam viņš būs labs vai nē?Vēlme ir ne tikai pētīt mēnesi, bet arī miglājus un planētas!!! piemēram jupiteru, saturnu ..... :?:
vladicco
Vakuums
 
Posts: 5
Joined: 11 Aug 2010, 19:06

Re: vai ir vērts pirkt?

Postby hmmzis » 11 Aug 2010, 23:10

Principaa, es ieteiktu tureeties taa pataalaak no Seben optikas, it sevishkji jau teleskopiem.
Ja vel taa truba tieshaam buutu 140cm gara, tad varbuut vel tur katuko vareetu sakjiimikjot, bet man taada nelaba aizdoma, ka tas buus viens no shitiem:

http://www.astroshop.eu/seben-telescope ... q-3/p,3997

vinjiem ir sfeerisks spogulis un fokuseetaajaa ir kautkaads krapains barlovs/korektors, kas to lietu vel vairaak sabojaa. Papildus nelietojamai optikas kvalitaatei klaat naaks vel kolimaacijas shausmas. Parastam njuutonim kolimaacija ir 15sek darbs, shitam var dienas noteereet un taapat nekas praatiigs tur nebuus.
hmmzis
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 209
Joined: 16 Dec 2008, 19:57

Re: vai ir vērts pirkt?

Postby NixN » 12 Aug 2010, 00:26

Šitas skaitās Jones-Bird sistēmas teleskops. Kā jau augstāk tikai minēts ar sfērisku spoguli un lēcu korektoru. Jau pati par sevi šī sistēma nav nekas spīdošs, papildus vēl super nekvalitatīvs, lēts ķīniešu izpildījums- rezultāts ir tiešam briesmīgs. Silti iesaku turēties no šitā varianta pa gabalu!
User avatar
NixN
Protozvaigzne
Protozvaigzne
 
Posts: 68
Joined: 20 Oct 2008, 19:06

Re: vai ir vērts pirkt?

Postby vladicco » 12 Aug 2010, 11:47

vnk vinjs ebay uz izsoles leti bija - 102LS....
ok, bet kadu tad man nopirkt?
negribas nopirkt kko letu ar ko knapi menesi kraterus vares redzet un tad pirkt ko labaku lai kadu miglaju vai vismaz plnetu redzēt, jo par to pirmo teleskopu naudu jau busu zaudejis! Varetu jau ari lietotu nopirkt, bet neko nesaprotu no vinjiem, bail nopirkt sabojatu vai ar kadu defektu! please help!
Last edited by vladicco on 12 Aug 2010, 11:52, edited 1 time in total.
vladicco
Vakuums
 
Posts: 5
Joined: 11 Aug 2010, 19:06

Re: vai ir vērts pirkt?

Postby vladicco » 12 Aug 2010, 11:52

hmmzis wrote:Principaa, es ieteiktu tureeties taa pataalaak no Seben optikas, it sevishkji jau teleskopiem.
Ja vel taa truba tieshaam buutu 140cm gara, tad varbuut vel tur katuko vareetu sakjiimikjot, bet man taada nelaba aizdoma, ka tas buus viens no shitiem:

http://www.astroshop.eu/seben-telescope ... q-3/p,3997

vinjiem ir sfeerisks spogulis un fokuseetaajaa ir kautkaads krapains barlovs/korektors, kas to lietu vel vairaak sabojaa. Papildus nelietojamai optikas kvalitaatei klaat naaks vel kolimaacijas shausmas. Parastam njuutonim kolimaacija ir 15sek darbs, shitam var dienas noteereet un taapat nekas praatiigs tur nebuus.


jā tas ir tas pats
vladicco
Vakuums
 
Posts: 5
Joined: 11 Aug 2010, 19:06

Re: vai ir vērts pirkt?

Postby NixN » 12 Aug 2010, 13:43

Da kaut vai šito, http://cgi.ebay.de/GSO-Dobson-200-1200- ... rder_Optik

GSO taisa labus teleskopus. 200/1200 dobsons būs gana labs lai vērotu gan planētas, gan arī miglājus un tam līdzīgus objektus. ;)
User avatar
NixN
Protozvaigzne
Protozvaigzne
 
Posts: 68
Joined: 20 Oct 2008, 19:06


Return to Teleskopu & aksesuāru testi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests