DSLR un teleskops

Par teleskopu aksesuāru izvēli un to pielietojumu

Re: DSLR un teleskops

Postby mario1 » 04 Apr 2013, 14:58

nesaprotu,ko jūs te ņematies? Kā nav jēgas bildēt ar barlow lēcu? Ar barlow tieši jābildē lai iegūtu pieklājīgu planētas palielinājumu! Pirmais adapteris domāts bildēt pa taisno pie teleskopa, otrais ,lai varētu caur barlow lēcu! Bez barlow tas pats jupiters izskatīsies ļoti maziņš, vienīgi kropējot dabūsi lielāku ,bet tad uzreiz kvalitāte pazūd!
User avatar
mario1
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 134
Joined: 19 May 2011, 20:58

Re: DSLR un teleskops

Postby Indzha » 04 Apr 2013, 15:36

mario1 wrote:nesaprotu,ko jūs te ņematies? Kā nav jēgas bildēt ar barlow lēcu? Ar barlow tieši jābildē lai iegūtu pieklājīgu planētas palielinājumu! Pirmais adapteris domāts bildēt pa taisno pie teleskopa, otrais ,lai varētu caur barlow lēcu! Bez barlow tas pats jupiters izskatīsies ļoti maziņš, vienīgi kropējot dabūsi lielāku ,bet tad uzreiz kvalitāte pazūd!


Izskatās, ka mēs ņemamies baigi? Ļoti atvainojos …
Es tik apspriedu savus pirmos soļus (drīzāk tos varētu nosaukt pa mēģinājumu piecelties rāpus) fotografēšanā izmantojot teleskopu …
Mana pieredze šajā jomā ir ~ 3st un tas ir pagaidām stipri zem nulles līmeņa :)
Testēsim redzēsim kas un kā izskatās, bet man vakar peldošo Jupiters kamerā izskatījās ļoti labi (bez barlow)– visi pavadoņi tieši redzeslaukā pa diagonāli…
Jo ar barlow nebija vērts to peldošo objektu fotografēt …
Meade 10" 254/1016 f/4 SN LXD75.
Meade 4000 Super Plössl 26mm.
Meade 5000 Plossl 14mm, 9mm un 6.7mm UWA.
Meade 5000 3x un 5x TeleXtender Barlow Lens
Canon EOS 600D EF-S 18-135 IS Kit
User avatar
Indzha
Protozvaigzne
Protozvaigzne
 
Posts: 95
Joined: 09 Dec 2008, 17:54

Re: DSLR un teleskops

Postby x-f » 29 Apr 2013, 11:40

Sagaidīju T-gredzena adapteri no ībeja.
Gredzenam līdzi nāca 1.25" pagarinājums / adapteris, kas jāliek okulāra vietā. Izrādās, ka, izmantojot to, es nekādi nevaru dabūt fokusu uz debess objektiem – tas ir daudz par tuvu. Nofokusēt uz kaut ko izdevās tikai, kad noskrūvēju teleskopa okulāra turētāju un pieskrūvēju teleskopa 1.25" -> 2" adapteri pie paša kameras gredzena. Izrādās, ka tā var un tā laikam pat ir paredzēts, jo vītnes sader.

Astrofotografēšanu vēl neko daudz nemēģināju, vispirms iesildījos ar astrovideografēšanu. :)
https://vimeo.com/64796182

Vispār tie video bija paredzēti vēlākai stakošanai, bet tur rezultāti pagaidām pavisam švaki, tāpēc neko.
Sapratu, ka laikapstākļiem jābūt pavisam rāmiem, jo vējš visu bildi ļoti drebina.

Filmēts ar Canon EOS 40D, kurai gan nav video iespēju, taču, piespraužot pie kompja un izmantojot "EOS Movie Record" programmiņu, ar to var filmēt.
Fotografēšanai no kompja labi der "EOS Utility" programma no paša Canon.
User avatar
x-f
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 237
Joined: 20 Sep 2008, 11:52
Location: Sigulda

Previous

Return to Aksesuāru izvēle

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 6 guests

cron