teleskopa iegaade

Par teleskopu aksesuāru izvēli un to pielietojumu

teleskopa iegaade

Postby karaoke » 13 Sep 2011, 16:53

Sveiki tauta. Esmu jauninjais ashajaa laukaa, iesaaceejs. veelos iegaadaaties teleskopu Explorer-300P + NEQ6 PRO SynScan™ Computerised GOTO/ Ko juus domaajiet par manu ieceri
karaoke
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 11
Joined: 07 Sep 2011, 23:13

Re: teleskopa iegaade

Postby Agnis » 13 Sep 2011, 18:14

Būs labs, vienīgi var rasties problēmas ar pārnēsāšanu(transportēšanu), tomēr liels aparāts...
Vispār jau iesācējam nez vai vajag vislielāko trubu, varbūt sākumam kaut ko mazāku?
Synta 250/1200
ED80
EQ6PRO
Canon 40D
Autogids QHY5
MTO1000A
Agnis
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 196
Joined: 20 Mar 2010, 03:43

Re: teleskopa iegaade

Postby Sandis » 13 Sep 2011, 19:22

Tā bilde xnetā acīmredzami nesniedz priekšstatu par reālajām proporcijām. Tam taču jābūt baisam monstram. Jau 300 dobs ir milzenis, bet ja 300 mm uzliek uz trijkāja !! :shock: Ja gribēs vest kaut kur ar auto, tad vajadzēs sievu, kas palīdz saskrūvēt, bet bērniem būs jāpaliek mājas, jo mašīnā vairs nebūs vietas :mrgreen:
Sandis
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 148
Joined: 21 Aug 2008, 21:49
Location: Pierīga

Re: teleskopa iegaade

Postby karaoke » 13 Sep 2011, 21:18

Vai ir tas teleskops kaut kur apskatāms, gan jau ka nē. Spriežot pēc atsauksmēm šeit http://www.pulsar-optical.co.uk/prod/sk ... ector.html un šeit http://www.reflectortelescopes.co.uk/re ... telescope/ tas varētu ilgi sniegt baudījumu bez mazuma piegaršas, tomēr būtu labi iemācīties kā ar to strādāt. Tāpēc jautājums vai ir kāds klubs vai kursi , kuros apmāca šīs lietas. Vēl mani interesē par konkrēto modeli jautājums, vai tas pats griezīsies pakaļ zvaigznēm?
karaoke
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 11
Joined: 07 Sep 2011, 23:13

Re: teleskopa iegaade

Postby Sandis » 13 Sep 2011, 21:31

jā, griezīsies, apmēram puse no baisās cenas ir tieši par spēju pašam griezties līdzi zvaigznēm :ugeek:
Par speciāliem kursiem nav dzirdēts. Pietiktu gan ar pāris stundām laba skolotāja vadībā, taču atļaušos apgalvot, ka labākā mācību metode būtu nopirkt labu iesācēja teleskopu pa 10 daļu no minētās cenas un ātri viss taptu skaidrs. Iespējams, ka ietaupītos ap 1350 Ls :D , jo nebūs daudz pārspīlēts sakot, ka redzēt, vismaz sākumā, varēs apmēram to pašu ;)
Sandis
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 148
Joined: 21 Aug 2008, 21:49
Location: Pierīga

Re: teleskopa iegaade

Postby x-f » 13 Sep 2011, 21:51

Man ir tāds, tikai ar dobsona montējumu.
Bez jokiem – pagājušajā nedēļā santehniķis prasīja, kāpēc man verandā stāv vēl viens boileris. Un viņš nav vienīgais, kas tā jautājis. :)
Tas teleskops tiešām ir tik liels. Tas ir ne tikai liels un garš (vairāk kā 1.5 m), bet arī smags (22 kg). Tas ir labs, man patīk, citu vēl negribu, bet nezinu gan, vai pirktu tādu otrreiz, vai ieteiktu tādu draugam. Aiznešana līdz dārzam prasa gan piepūli, gan zināmas manevrēšanas prasmes (neredzi pāri, kur kāju liec). Nedaudz bažīgu dara doma, kā būs, kad gribēšu to aizvest uz tumšāku vietu – manā universālī tas knapi ielien (pārvest mājās varēju), taču neko daudz vietas vairs tiešām neatliek.

Ja to turēsi un izmantosi tikai laukos, tad tas Tev ļoti patiks. Ja esi pilsētnieks, tad tā monstra pārvietošana nogalinās visu prieku.
Vislabākais teleskops ir tas, kuru Tu lieto. Ja Tev ir teleskops, taču ik pa laikam atrodi kādu iemeslu to neiznest ārā, tad.. :/
Varēsi un gribēsi to pacelt, noturēt un uzlikt uz montējuma? Tam noteikti vajag vēl kādu palīgā.

Tas ir mans pirmais un vienīgais teleskops jau pāris mēnešus. Vasaras gaišajās naktīs ap Jāņiem bija pāris reizes, kad nolēmu, ka nav vērts pūlēties, jo pašlaik pie tādām debesīm neko jaunu neieraudzīšu, un to neiznesu ārā. Tagad, kad atkal atgriezies Piena ceļš, tādu domu vēl nav bijis. Nez kā būs pie -15°C un zemāk.

Man grūti iedomāties, kā tas izskatītos uz trijkāja, iespējams, ka tad vajag pakāpties, lai skatītos uz tuvu zenītam esošu objektu. Sandim taisnība, ka no fotogrāfijas tiešām nevar nojaust tā patiesos apmērus – izskatās, ka tas ir mazāks teleskops, ne 300mm.
Nezinu, cik daudzus variantus apskatīji un cik daudzus aprakstus un atsauksmes izlasīji, pirms nolēmi apstāties pie šī. Angliskajos forumos tādus milžus sauc par "aperture fever". :) Katrā ziņā, pirms pērc, apskati to klātienē, sapratīsi, ar ko Tev būs jāsadzīvo.

Es noteikti nebūtu iegādājies tik milzīgu, taču uzķēros uz piedāvājuma, kuram nespēju atteikt, jo teleskopu gribēju jau seeen. :) Vispār man bija doma par katadiopriķi (piemēram, Skymax 127 vai 150 ar GoTo), taču nu tas ir kas pilnīgi nesalīdzināms.
Tevi tiešām vairāk interesē dziļie Visuma objekti, nevis Saules sistēmas objekti? Iespējams, ka Tavu budžetu var izmantot saprātīgāk. Var paņemt mazāku un ietaupīto naudu izmantot okulāru iegādei (Tu noteikti gribēsi vēl citus okulārus bez komplektācijā esošajiem).

Negribu Tevi uzreiz atrunāt no 12" boilera, jo, piemēram, no savējā es nekādi negribētu šķirties, pat neskatoties uz visām pārvietošanas un citām grūtībām. :) Taču negribu arī, lai Tu kā iesācējs iegrābies, vilies un pamet astronomiju jau līdz Ziemsvētkiem. Jau pašā sākumā šaujot ar tādu lielgabalu, visādi var gadīties.
User avatar
x-f
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 237
Joined: 20 Sep 2008, 11:52
Location: Sigulda

Re: teleskopa iegaade

Postby Agnis » 13 Sep 2011, 21:55

Varu padalīties pieredzē, ja kas, raksti PM.
Synta 250/1200
ED80
EQ6PRO
Canon 40D
Autogids QHY5
MTO1000A
Agnis
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 196
Joined: 20 Mar 2010, 03:43

Re: teleskopa iegaade

Postby karaoke » 13 Sep 2011, 22:56

Paldies par diezgan izsmeļošu aprakstu par manu iecerēto... Es līdzīgi kā xf sen gribu teleskopu. Cik tad ilgi var gulēt zem klajas debess un skatīties zvaigznēs, šķiet ka nu pienācis šis brīdis.Tomēr jūsu brīdinājumi par instrumenta izmēriem liek ieklausīties. Protams, viens no galvenajiem motīviem kāpēc gribu uzreiz kaut ko nopietnu ir nedrošība, par to, ja iegādāšos kādu mazu iesācēju teleskopu, un pēc kāda laika sāksies tā uzlabojumi, ieguldījumi un beigu beigās nāksies to pārdot un tad atkal meklēt ko valdzinošāku, lai apmierinātu savu kāri. tāpēc šķiet ka labāk nopirkt uzreiz labāku, jaudīgāku, kas ir arī neizbēgami dārgāks. varbūt varat sniegt padomu šajā jautājumā un ieteikt izejot no pašreizējām prasībām. Es noteikti vēlētos tādu - kurš sasniedz tālās tāles, ar kuru varētu tās labi redzēt, kurš sekotu automatiski "ietu pakaļ zvaigznēm", nu un protams kuru var ielikt mašīnā un aizvest uz laukiem un atpakaļ, droši vien ne boilera izmērā. Būtu vēlme lai palielinājums būtu 500-600 reizes, lai varētu arī kaut ko nobildēt. protams nesmejieties par manu zināšanu līmeni, par astronomiju. šajā laukā to nav. Bet ir tašu grāmatas un arī vēlme.
karaoke
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 11
Joined: 07 Sep 2011, 23:13

Re: teleskopa iegaade

Postby peleks » 13 Sep 2011, 22:57

feins verķis, tik kā jau teica, vari neņemt ot lieāko dārgāko, tāpat pirmo reiz kad aci pieliksi - neredzēsi to, ko gadiīji, vismaz man tā bij, kamēr neiemācijos samekēt apskates objektus :) + vel kas, jāpēr okulāri, tur ar nauda ne mazums aizies :) pats pāriecinājos, ka tie, kas man nāca līdzi ir ok, bet ir vel labāki, un caur tiem ir prieks skatīties :)
bet nu ja nepametīsi visu pirmajā reizē, tad 300mm ar GOTO uff :)) agregāts pa pirmo :)
TS 250/1250, TSOAG16mm,HEQ5, Nikon D7500, ZWO Asic120mm, Atik 490exm
User avatar
peleks
Melnais caurums
Melnais caurums
 
Posts: 992
Joined: 03 Jan 2010, 13:06

Re: teleskopa iegaade

Postby peleks » 13 Sep 2011, 23:05

http://www.flickr.com/photos/40601140@N06/
rau kur var iečekot apm cik liels tas boileris ir :)
TS 250/1250, TSOAG16mm,HEQ5, Nikon D7500, ZWO Asic120mm, Atik 490exm
User avatar
peleks
Melnais caurums
Melnais caurums
 
Posts: 992
Joined: 03 Jan 2010, 13:06

Next

Return to Aksesuāru izvēle

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 7 guests

cron