Aksesuāru izvēle

Par teleskopu aksesuāru izvēli un to pielietojumu

Aksesuāru izvēle

Postby Martini » 04 Oct 2010, 00:28

Sveiki! Ceturtais StarPārtijs ir aizvadīts, prieks, ka bija tik daudz apmeklētāji, taču neskatoties uz to, neizdevās apmainīties ar pieredzi par dažādiem aksesuāriem. Tāpēc lūkošu pēc viedokļiem forumā.
Proti, nesen ir iegādāts, šķiet, daudz maz sakarīgs teleskops Skywatcher 8" dobsons 200/1200. Kad pirmie iespaidi ar komplektācijā esošajiem okulāriem ir gūta (10 un 25 mm), loģiski tiek domāts par tālāko upgrade vēl labākiem iespaidiem. Tāpēc prasīšu uzreiz par vairākām lietām, ko esmu noskatījis un pat nenoturējies jau pasūtīt. Mērķis ir iegūt kādas atsauksmes no esošajiem lietotājiem un vai es domāju pareizajā virzienā izvēloties šos konkrētos produktus.

Tātad, pirmā lieta, ko es nenoturējies jau pasūtīt ir Burgess Optical/TMB Planetary 6 mm 1,25" okulārs. Ārzemju forumos lasīju ļoti labas atsauksmes. Un neskatoties uz labo kvalitāti, cena ir diezgan draudzīga. It kā jau kapitālismā šāds fakts bieži vien ir absurds, bet nu ceru, ka nebūšu kļūdījies :lol:

Par nākamajiem aksesuāriem es vēl tikai domāju, taču ir "uzlikta acs" uz dažiem loriņiem:
Barlow's: Cik nu ir gadījies vienu tādu lietot, kaut ko no puslīdz lētā gala, iespaids bija gaužām bēdīgs. Lai gan viedokļi dalās vai barlowu vispār vajag vai nē, man tomēr tādu perspektīvā gribās un tāpēc nolēmu, ka jāpērk kaut kas no augstāka gala, jo ar to būs jādraudzējās ar visiem pārējiem kolekcijā esošajiem okulāriem. Man simpātisks liekās Meade Telextender 2x. Atsaukmes?

Visbeidzot vēl viens interesants produkts līdz kuram es nonācu meklējot mēness filtru. Baader Moon and Skyglow filtrs, kurš (cik nopratu) ir universāls - gan mēnesi pataisīs tumšāku, gan arī uz citiem objektiem skats var pavērties baudāmāks. Atsauksmes arī labas. Bez šaubām ir arī pavisam vienkārši mēness filtri pa pāris Ls/Eur/$, taču šis produkts liekas universālāks/simpātiskāks. Ko sakat?

Esmu pamanījis, ka amatier-astronomi ar pieredzi fano par 2" okulāriem. Pagaidām gan nav izdevies pat ielūkoties kādā, bet pagaidām vēl nevaru pie sevis novērtēt plašā lauka priekšrocības, turklāt mulsina mazie tuvinājumi, tāpēc neviens tāds pašlaik netiek iekārots. Nu it kā saprotu, ka deepsky ne jau zoomā ir tā štelle, bet nu viedoklis man radīsies tikai ar pirmo pieredzi...
Martini
Vakuums
 
Posts: 6
Joined: 03 Oct 2010, 23:20

Re: Aksesuāru izvēle

Postby drago » 27 Oct 2010, 21:09

moon & skyglow - es teiktu, ka lielas jeegas no vinja nebuus. defaultaa vish itkaa bij domaats meeness un artifical lighting "pieveershanai" - daziem gan jupiters caur vinju patiik, vai veelkas. manaa skatiijumaa, iipashi veerts teereet naudu uz jamo, taapat kaa uz kraasainajiem filtriem, nav.
meenesim vispaar filtru neprasaas, imho.
par 2" - paskaties tmb paragon 35 "analogu" virzienaa - liekas, teleskopservisam taadi pa 150e bija. ja naudiigaaks - nagleri, etosi, kas tur veel...william optics UWAN seerija ar itka nav slikta. no vel leetaaka, un "shauraaka" gala - wo SWAN. labaakais no shiem esot 33mm. man ir 25mm - visai ok. cena -ap 100e.
66mm refractor
synta az3 mount
User avatar
drago
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 132
Joined: 20 Feb 2007, 18:48

Re: Aksesuāru izvēle

Postby Martini » 29 Oct 2010, 15:45

Paldies par atbildi, drago.
Varu mazliet pakomentēt TMB Planetary 6 mm okulāru. Vienīgais ar ko man izdevies viņu salīdzināt ir Skywatcher 6mm UWA okulārs. Nav bijuši pagaidām ideāli apstākļi, lai spētu veikt detalizētu aprakstu vai atšķirību uzskaiti, taču fakts, ka TMB ir šaurāks skata lauks ir viennozīmīgs. Pilsētas apstākļos atšķirības attēla kvalitātē īsti neesmu pamanījis. Bez šaubām arī fakts, ka īstos 6 mm bonusus vēl jāsagaida - ideāli apstākļi.
Attiecībā par Moon&Skyglow es laikam tomēr atteikšos no tā iegādes, vismaz tuvākajā laikā, jo biški esmu pārpratis šī filtra nozīmi.
Un 2" arī pagaidīs. Es domāju tie noteikti nebūs Nagleri vai tml., jo kaut kā neverās maks nolikt par okulāru tikpat peso vai pat vairāk kā pats teleskops :)
Barlows un kāds 14-17mm okulārs gan ir nākamie sarakstā...
Martini
Vakuums
 
Posts: 6
Joined: 03 Oct 2010, 23:20

Re: Aksesuāru izvēle

Postby drago » 29 Oct 2010, 16:22

skaties pats. teleskopi naak un iet, labi okulaari paliek ar tevi...
ja ir iespeeja izmantot 2", un skops nav "garaaks" pa kaadi 120cm, es no 2" neatteiktos tomeer. saakumam var to pat 33 swanu panjemt - naudas nav lielas, a izbaudiit platu lenkji vareesi. neesmu veel ne no viena dziredeejis, ka jams raudaatu par to, ka izmetis naudu veejaa nopeerkot savu pirmo 2" okulaaru - paatrsvaraa tauta ir ekstaazee :)
66mm refractor
synta az3 mount
User avatar
drago
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 132
Joined: 20 Feb 2007, 18:48

Re: Aksesuāru izvēle

Postby x-f » 08 Sep 2011, 14:40

drago wrote:ja ir iespeeja izmantot 2", un skops nav "garaaks" pa kaadi 120cm, es no 2" neatteiktos tomeer.

Kā tas ir domāts un kāpēc?
Ja garāks par 120 cm, tad 2" okulāra plašāka redzeslauka ieguvums nebūs redzams? Tad var pieturēties tikai pie 1.25" okulāriem?
User avatar
x-f
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 237
Joined: 20 Sep 2008, 11:52
Location: Sigulda

Re: Aksesuāru izvēle

Postby Sandis » 08 Sep 2011, 15:14

Neliela piezīme tiem, kuri nav dabā redzējuši noliktus blakus 1.25 un 2'' okulārus, bet tikai lasa jūsmīgus apskatus par to, ka lielāks ir labāks (ar mani tā bija).
1.25 okulārs ir kā binoklim - pieliec aci un skaties, kas tur iekšā, varētu teikt, ka tas ir acs izmērā.
2' okulārs salīdzinoši ir milzīgs - apmēram kā alus pudeles dibens :D Tam pielikt klāt aci nevar - uz to jāskatās pa gabalu, būtībā tā ir cita skatīšanās tehnika, kuru es, vienreiz pamēģinot, neesmu īsti sapratis.

Lai gan pieļauju, ka zinoša skolotāja vadībā tas man varētu arī iepatikties, tomēr šobrīd man 1.25 okulāri liekas ērtāki.

Un pirkt 2", kamēr tas dabā nav izmēģināts, noteikti nevajag. Dārgi, un nav garantijas, ka patiks.
Sandis
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 148
Joined: 21 Aug 2008, 21:49
Location: Pierīga

Re: Aksesuāru izvēle

Postby peleks » 08 Sep 2011, 17:02

Sandis wrote:Neliela piezīme tiem, kuri nav dabā redzējuši noliktus blakus 1.25 un 2'' okulārus, bet tikai lasa jūsmīgus apskatus par to, ka lielāks ir labāks (ar mani tā bija).
1.25 okulārs ir kā binoklim - pieliec aci un skaties, kas tur iekšā, varētu teikt, ka tas ir acs izmērā.
2' okulārs salīdzinoši ir milzīgs - apmēram kā alus pudeles dibens :D Tam pielikt klāt aci nevar - uz to jāskatās pa gabalu, būtībā tā ir cita skatīšanās tehnika, kuru es, vienreiz pamēģinot, neesmu īsti sapratis.

Lai gan pieļauju, ka zinoša skolotāja vadībā tas man varētu arī iepatikties, tomēr šobrīd man 1.25 okulāri liekas ērtāki.

Un pirkt 2", kamēr tas dabā nav izmēģināts, noteikti nevajag. Dārgi, un nav garantijas, ka patiks.



nu es salīdzinu vislaik savu plossl 28mm 1,25 okulāru ar baader hyperion 22mm 2` okulāru, caur lielo patīkamāk skatīties, daudz lielāks redzesloks + nav baigā tumsa, laikam stikliņi labāki :)
TS 250/1250, TSOAG16mm,HEQ5, Nikon D7500, ZWO Asic120mm, Atik 490exm
User avatar
peleks
Melnais caurums
Melnais caurums
 
Posts: 992
Joined: 03 Jan 2010, 13:06

Re: Aksesuāru izvēle

Postby drago » 11 Sep 2011, 10:54

x-f wrote:
drago wrote:ja ir iespeeja izmantot 2", un skops nav "garaaks" pa kaadi 120cm, es no 2" neatteiktos tomeer.

Kā tas ir domāts un kāpēc?
Ja garāks par 120 cm, tad 2" okulāra plašāka redzeslauka ieguvums nebūs redzams? Tad var pieturēties tikai pie 1.25" okulāriem?


vienkaarshi runaajot, maksimaali iespeejamais redzeslauks ir tieshi atkariigs no teleskopa fokusa attaaluma.
ieguvums buus redzams jebkuram teleskopam, bet jo ¨iisaaks¨ teleskops, jo plataaku lenki var dabuut. piemeeram, ar 2" okulaariem nav probleemu dabuut 3 graadu redzeslauku ar teleskopu, kuram fokuss ir 750 mm, un nav iespeejams ar teleskopu, kuram fokuss ir 1800 mm.
pirmajaa gadiijumaa maksimaalais redzeslauks 2¨ formaataa buus ~ 3.7 graadi, otrajaa - tikai ~ 1.5 graadiem. diezgan kapitaala atskiriiba.
66mm refractor
synta az3 mount
User avatar
drago
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 132
Joined: 20 Feb 2007, 18:48


Return to Aksesuāru izvēle

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests