Teleskopu iegāde dažādiem mērķiem

Par teleskopu aksesuāru izvēli un to pielietojumu

Re: Teleskopu iegāde dažādiem mērķiem

Postby mario1 » 25 Mar 2015, 22:44

artilery wrote:šāds ir mans "set-ups":
Fotokamera, dažādi objektīvi (14...800mm), parastais statīvs, ekvatoriālais montējums (EQ5), akumulators, pults priekš kameras.
Izskatās šādi:
WP_20150312_008.jpg

Pagaidām iztieku bez teleskopa, jo ar parastiem objektīviem (arī ar parastu statīvu) ir daudz ko bildēt un pētīt.
Piemēram, šis, ar parastu kameru un parastu statīvu bildēts:
orions1-1.jpg

PS neaizmirsti arī kādu grāmatiņu palasīt :)


tiešām šo bildēji ar parastu statīvu ? ja nav noslēpums ,kādu objektīvu izmantoji un kādi parametri bij?!
User avatar
mario1
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 134
Joined: 19 May 2011, 20:58

Re: Teleskopu iegāde dažādiem mērķiem

Postby peleks » 25 Mar 2015, 23:38

varu pateikt kā man bija, ilgi skatijos, meklēju, šeit pa forumu rakstijos, rezultātā nonācu pie slēdziena, ka labākais teleskops ir ar lielāko spoguli, par cik budžets bij mazs - līdz 200 ls atradu eseskā dobsonu 200/1200 standarta komplektācijā mazlietotu pa 160 rubļiem (liels spogulis, statīvs neder fotografēšanai) (jauns maksāja 2x vairāk) protams atvedu mājās uzreiz likās ka nu tik būs nu habls nobālēs :lol: ka tad, pirmais jau bij vilšanās ka vislaik bij mākoņains, kad beidzot parādijās zvaigznes - sapratu, ka vajag iemācīties to ko galīgi baigi ilgi negribējās, kas kur atrodas (zvaigznāji,galaktikas, miglāji) protams pirmais ko atzondēju bij orions, andromeda, taču tad sapratu, ka okulāri nav tie paši labākie, gribējās platāku leņķi, vai lielāku palielinājumu, sanāca pa diviem gabaliem vel samaksāt 260 latus :lol: vēlāk jau joka pēc pamēģināju pafotografēt izmantojot telefonu, aizrāva, taču lai rīkotos tālāk bij vajadzīga gan kamera, gan statīvs, kameru ilgus gadus pirku, - nopirku (gaidīju kad cena nokritīsies) nebij ccd speciāli šim nolūkam paredzēta, bet nu spogulene, ko var visur izmantot, nu pa lielam viss ok, tik teleskopam pa lielu palielinājums (F6) tagad prasās tāda pati aperatūra tik uz F4 vai fullframe sensora kamera, pa lielam jauna kamera jāpērk, vai truba, ir bik lauziens, taču varēja būt arī sliktāk :)
un nu visbeidzot, tiesām tēmeju uz kādu labu statīvu, lai varētu uzņemt kadrus ar vismaz 15-20 sekundēm, jo patlaban mans maksimums ir 1-1.3 sekundes + daudz stundas stakošanai :D
bet ja pavisam nopietni, es kad pirku teleskopu nekad nebiju domājis, ka sākšu kādreiz jebkad fočēt zvaigznes , pat māju ceļu ļoti tumšā vietā, tik tādēļ, lai tur varētu ar teleskopu ārā sēdēt :D
TS 250/1250, TSOAG16mm,HEQ5, Nikon D7500, ZWO Asic120mm, Atik 490exm
User avatar
peleks
Melnais caurums
Melnais caurums
 
Posts: 992
Joined: 03 Jan 2010, 13:06

Re: Teleskopu iegāde dažādiem mērķiem

Postby Valdens » 26 Mar 2015, 01:29

Pateicos protams Jums visiem par palīdzību un ieteikumiem! Pārsvarā man pagaidām darbs,mācības,darbs, mācības...ikdienas rutīna totāli beidz nost, protams vēl sports, lai veselība neklibo, bet lūk pēc saules aptumsuma man likās interesanti, sākt nodarboties ar šāda veida hobiju, jo pats bieži pa logu skatos uz zvaigznēm un vēroju, kas tad labs augšā notiek. Sovakar mēģināju montēt visu, bet neliels aplauziens, vajadzīgs 12 V piepīpētājs, lai darbinātu, komplektā nav, tā kā njā, šodien pa dienu kad veikali vērsies, jādodas būs uz kādu veici tuvumā, kur automašīnu detaļas pārdod, mož viņiem ir pārveidotājs, jo 220 V nepieslēgs :D Strāvas dokstacija nereāli laba mantiņa, noderēs pārgājieniem un izbraukumiem, ja nu pēkšņi elektrību vajag, bet pats dzīvoju Ķengaragā, kur netālu ir Rumbulas lidlauks un tur iespēja šo to pavērot būtu ok, kā arī pabildēt, bet jāskatās lai autovadītāji nenotriec, vai arī kaut kas cits varētu atgadīties, protams trīssvītrainie sēklgrauži... :mrgreen: Protams būtu labi arī ka kopā varētu sašķindināt trubas un kopīgi pavērot debess spīdekļus, kā arī apmainīties ar pieredzi vērojumos, bet nu kā truba būs gatava, tā mēģināšu šo to nobildēt un iepostot! :lol:
User avatar
Valdens
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 14
Joined: 22 Mar 2015, 23:42
Location: Rīga

Re: Teleskopu iegāde dažādiem mērķiem

Postby artilery » 26 Mar 2015, 11:22

mario1 wrote:tiešām šo bildēji ar parastu statīvu ? ja nav noslēpums ,kādu objektīvu izmantoji un kādi parametri bij?!

nu ja, ar Canon EOS 5dmk2 pie iso 25600 (tas ir maksimāli iespējamais iso šai kamerai) un objektīvs Canon EF200mm f/2.8 L.
Kopā uzņemti un atlasīti labākie 40 kadri ar ekspozīciju 1.3sekundes.
Stakots un apstrādāts DSS un PS.
Zvaigznītes ir mazliet izstieptas kā arī paliels troksnis krāsās, bet priekš manis pagaidām der.
artilery
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 174
Joined: 15 Nov 2012, 10:59
Location: Rīga Valmiera

Re: Teleskopu iegāde dažādiem mērķiem

Postby mario1 » 26 Mar 2015, 12:12

man ir 300mm f/4, būs ar to jāpamēģina, ja nu vienīgi patumšs :)
User avatar
mario1
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 134
Joined: 19 May 2011, 20:58

Re: Teleskopu iegāde dažādiem mērķiem

Postby artilery » 26 Mar 2015, 12:45

nu kad uzlieku uz 200mm telekonverteri x1.4, arī sanāk gandrīz 300mm un f4,
bildēt var, tikai tad gan vajag sekošanu.
artilery
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 174
Joined: 15 Nov 2012, 10:59
Location: Rīga Valmiera

Re: Teleskopu iegāde dažādiem mērķiem

Postby Valdens » 26 Mar 2015, 13:55

Hah,šodien smējos no sirds, izrādās, ka adapteris, kuru var pievienot pie teleskopa un strāvas doka, atradās sānos :lol: bija doma, ka vajag pirkt viņu, ka aizmirsa komplektā ielikt! :lol: Tā, kā, vakar varēja mierīgi debesis vērot! :D šodien jūtu ka prieks nebūs.
User avatar
Valdens
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 14
Joined: 22 Mar 2015, 23:42
Location: Rīga

Re: Teleskopu iegāde dažādiem mērķiem

Postby Harijs » 14 Mar 2016, 16:19

Lai gan esmu iesācējs šajā jomā, ļoti vēlos iegādāties kādu teleskopu, ar ko varētu pētīt debesu ķermeņus pieklājīgā kvalitātē. Ko jūs man varētu ieteikt?
Ūdens ir dzīvība!
Harijs
Vakuums
 
Posts: 1
Joined: 14 Mar 2016, 16:08

Re: Teleskopu iegāde dažādiem mērķiem

Postby peleks » 15 Mar 2016, 10:06

Paverot pieklajigaa kvalitaatee iesaku nemt 200/1200 dobsonu, leets, vienkarshs un gana liels, pats ar taadu saaku :)
P.s. skatoties ar aci kraasainas redzeesi tikai planeetas, ar teleskopa iegaadi izdevumi nebeigsies, gribesies jaunus okularus, iespejams sagribesies fotografeet un tad aidaaa:)
P.s.p.s. ja esi pilnigs iesaceejs, tadiesaku uzreiz novilkt telefonaa programmu stellarium, un ja majas ir binoklis, pamegini ar to no saakuma, jo ne visus aizrauj, par cik gaidam, kad ar aci redzees Habla atteelus, rezultaataa tik plekiishus:)
TS 250/1250, TSOAG16mm,HEQ5, Nikon D7500, ZWO Asic120mm, Atik 490exm
User avatar
peleks
Melnais caurums
Melnais caurums
 
Posts: 992
Joined: 03 Jan 2010, 13:06

Previous

Return to Aksesuāru izvēle

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron