Vaļa galaktika- NGC 4631

Viss, kas saistīts ar astrofotogrāfēšanu

Re: Vaļa galaktika- NGC 4631

Postby Ortsa » 14 Aug 2013, 18:39

Vaau!!!taa tik turpinaat,taa jau driiz vareetu focheet planeetas citaas galaktikaas, par HST reakciju var pat nerunaat... :D Kristap, vai var paraadiit vienu ziimeejumu,tur,taa,nekaa iipasha bet...? ;) :)
super!)
User avatar
Ortsa
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 825
Joined: 06 Jun 2012, 13:29
Location: Jūrmala

Re: Vaļa galaktika- NGC 4631

Postby KristapsKem » 14 Aug 2013, 18:53

Ortsa wrote: Kristap, vai var paraadiit vienu ziimeejumu,tur,taa,nekaa iipasha bet...?


Bliez tik iekšā. Tam jau mēs šeit visi esam!
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25

Re: Vaļa galaktika- NGC 4631

Postby Ortsa » 14 Aug 2013, 18:59

Paldies,nu,kaa jau teicu,nekaa iipasha,un izpildiijums arii,bet HST joks tomeer kljuva populaars,taapeec nedaudz pasmaidiisim,jaa pat tik nopietnaa teemaa... :D ceru,ka patiks. :)
Attachments
IMG_0215.JPG
HST joks,Kristap, veelam veiksmes !
IMG_0215.JPG (362.24 KiB) Viewed 10138 times
super!)
User avatar
Ortsa
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 825
Joined: 06 Jun 2012, 13:29
Location: Jūrmala

Re: Vaļa galaktika- NGC 4631

Postby KristapsKem » 14 Aug 2013, 22:41

:D eu, bet ši ir labs! Es un LIELAIS HST! :D Paldies Tev Ortsa! Pat teleskops un statīvs ir trāpīts! Zināma līdzība arī manī. Super! ;)
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25

Re: Vaļa galaktika- NGC 4631

Postby Ortsa » 15 Aug 2013, 19:38

Paldies! :) Kristap,vai jauno apstrades metodi izmantosi tagat visaam bildeem(ne tikai Konkursam paredzeetaam)?? :?: ;)
super!)
User avatar
Ortsa
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 825
Joined: 06 Jun 2012, 13:29
Location: Jūrmala

Re: Vaļa galaktika- NGC 4631

Postby Andris R » 15 Aug 2013, 23:23

Pārsteidzoša starpība! Datu apstrādei esmu pievērsis lielu uzmanību, bet nebiju sastapies ar tik būtisku uzlabojumu. Ar monohromiem attēliem, gan minimāli saskāros, tomēr interesanti zināt nedaudz sīkāk – kur ir tas sāls ( cik nojaušu lieta grozās ap stakošanu un salikšanu krāsās LRGB ? ). Programmatūra – CCD Stack ?
P.S. Veiksmi konkursā! ;)
Andris R
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 736
Joined: 16 Feb 2009, 13:29
Location: Zilupes nov.

Re: Vaļa galaktika- NGC 4631

Postby KristapsKem » 16 Aug 2013, 00:39

Andris R wrote:Pārsteidzoša starpība! Datu apstrādei esmu pievērsis lielu uzmanību, bet nebiju sastapies ar tik būtisku uzlabojumu. Ar monohromiem attēliem, gan minimāli saskāros, tomēr interesanti zināt nedaudz sīkāk – kur ir tas sāls ( cik nojaušu lieta grozās ap stakošanu un salikšanu krāsās LRGB ? ). Programmatūra – CCD Stack ?
P.S. Veiksmi konkursā! ;)


Vizuāli es vairāk raksturotu šo atšķirību kā- neticamu! :D

Protams, lai izstāstītu visas nianses vajadzētu visai gari rakstīt un pat dažas no tām ir grūtāk aprakstīt, kā vienkārši stāstot parādīt, bet pamata problēma līdzšinējā manā "workflow", kā izrādās, (un man jau bija aizdomas) bija tieši monohromo datu apstrādē. Pirmās būtiskās procesa neizpratnes kļūdas tika pieļautas interpolējot "stakotos" datus, tāpat arī lielas kļūdas "data rejection" procedūrās un vispārējā sapratnē par monitora attainoto bitu daudzumu un informācijas daudzumu datos pašos. Tāpat tika pilnveidota (ar sapratni parametros) dekonvolvēšana. Tā visa rezultātā "raw" materiāls pēc stakošanas bija ar ļoti ievērojamu S/N un FWHM uzlabojumu kā man tas bija sanācis līdz šim un tāds materiāls ir KRIETNI efektīvāk apstrādājams beigu fāzē iekš fotošopa, un tur arī bija tas sāls.

Visa rezultātā patreiz pamazām pārstrādāju visus pavasara datus un patreizējie rezultāti ir- fantastiski... Ja salīdzinu bildes, šķiet, esmu iegādājies kādu 12" RC un Astrophysics statīvu. Nekad nebiju iedomājies, ka datu apstrādei ir TIK milzīga nozīme, bet- IR. Patiesībā, esmu ļoti priecīgs, ka esmu līdz tam nonācis pirms esmu izlēmis, ka mana līdzšinējā truba, jeb kāds cits aprīkojuma elements ir izsmēlis savu iespēju robežu un iztērējis vēl kādas neapzinātas naudiņas. :)

Programmatūra, jā- CCD Stack+ Photoshop
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25

Previous

Return to Astrofotogrāfēšana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 72 guests

cron