Astrofoto sityzor.

Viss, kas saistīts ar astrofotogrāfēšanu

Re: Astrofoto sityzor.

Postby peleks » 07 Apr 2022, 23:10

sityzor wrote:
peleks wrote:
sityzor wrote:Mēness fotogrāfēts caur 2x barlow un 90 grādu leņķi,
Caur leņķi jo nesanāca savādāk atrast fokusa punktu, mēģināju visādi kamēr sanāca šādi.

Tev vajag fokusa pagarinātājus iegādāties, nezinu vai nosaucu pareizi, bet ir tādi uzskrūvējami pagarinājumi, lai kamera varētu sasniegt fokusa attālumu. Pa lielam labi, ka nevari sasniegt, attiecīgi Tev ir gana daudz brīvas vietas, lai ieliktu starp fokuseri un kameru dažādus papildrīkus, piemēram off axis gidu, vai korektoru. Ar 90 grādu leņķi ar nav bēdīgi, ka tik fokuseris nesāk no svara ieliekties, tad zvaigznes būs ieapaļas. Bildes tiešām labas, reizes 10 labākas nekā manas pirmās :)Tik turpini darboties un viņas paliks vēl labākas :)


Paldies par ieteikumu.
Pagarinājuma trubas noteikti iegādāšos pie vajadzības.
Bet vēlos noskaidrot vienu lietu.
Fotografējot ar DSLR pa taisno pie teleskopa (prime focus) es varu sasniegt fokusu un viss kārtībā.
Bet kad vēlos pietuvināties kādam objektam tad protams nākas izmantot barlow lēcu. Man viņa ir 1.25 izmērā nevis kā pamata truba. Kā jau standarts ko var Latvijā iegādāties.
Vai šis izmērs ir optimāls astrofotogrāfešanā un ir iespēja gala rezultātā dabūt kvalitatīvas bildes ?
Youtube ir redzēts par "2" barlow izmēriem un citi brīnumi.

Pagaidām vēlos apgūt visu ar DSLR un ir fantāzija nākotnē varbūt iegādāties arī CCD jeb astrokameru.

Bet pagaidām nākamais atjauninājums būs GOTO sistēma.

Barlowam ir tāda fīča, tehniskajos aprakstos ir norādīts fokālais attālums. Man ir tāds pasākums, kuram ir backfocuss 55mm, attiecīgi man sensoram jāatrodas tādā attālumā no barlow vītnes sākuma, tamdēļ tev arī tā prizma , jeb 90 grādu leņķis derēja, jo strādāja kā focal extender. Ņemt 2 collu barlow var,ja bildē ar DSLR, par cik Tavam Nikonam sensora diognāle ir 28mm ar kautko, jeb saucās 3/4 no 35mm kas skaitās full frame sensors. No otras puses ar 2 collu Barlow nesteidzies, par cik viņus parasti izmanto lai bildētu mazus smalkus objektus, kas pārsvarā ir planētas, jo mīnuss 1.25 barlowam salīdzinājumā ar 2 collu vai 3 collu ir tāds, ka bildei būs tumši stūri, jeb noēnoti stūri, tas ir jā, bēdīgi, kad bildē kādu smalku migāju, kas ar visu barlow lēcu tev būs pa visu kadru. Bet nu cik zinu objektus, Tev tādu problēmu nebūs.No pieredzes par DSLR, iesaku Tev labāk iegādāties fokālo reduceri, korektoru, jo DSLR ir liela problēma - pie garām ekspozīcijām dikti uzsilst sensors un parādās tiešām vērā ņemams siltuma troksnis. + Par barlow lēcu - katram teleskopam ir sava maksimālā izšķirtspēja, kas ir 2x diamters milimetros, jeb ja Tev ir 127mm teleskops, tad maksimālā teorētiskā izšķirtspēja būs attiecīgi 2x127, jeb 254x, bet tas viss ir pie ideāliem apstākļiem, jeb telskops atrodas kosmosā un atmosfēras slāņu kustība neietekmē teleskopa izšķirtspēju. Reāla maksimālā izšķirspēja ir 1līdz 1,5x lēcas diametrs, atkarībā no gaismas peisārņojuma un gaisa mitruma un virziena kur bildē. Par virzenu runājot, ja atrodies tālu no izgaismotām vietām, taču objekts atrodas virs viņas, lieta kāda, ka virs pilsētām gaiss ir biki siltāks un virmo, būtībā efekts tas pats, kas karstā dienas laikā paskatīties uz dzelzceļa sliedēm, ir redzams ka gaiss virmo, kas samazina iespējamo izsķirtspēju. Par to vel ieteikums, pat ne ieteikums, bet obligāta lieta - dzesēt teleskopu, jeb kad iznes teleskopu laukā - atļauj viņam atdzist, jo pretējā gadījumā siltā lēca jeb spogulis būs tā pati sliede karstā laikā, virs viņas gaiss sasils, paliks tubulents un neļaus nedz riktīgi nofokusēties, nedz iegūsi labiu izšķirtspēju. Laiks kas nepieciešams lai teleskops atdzistu ir 10 minūtes uz collu spoguļa, jeb lēcas, Tavā gadījumā tās ir 50 minūtes, labāk stunda, pei kam dzesēšanas laiku sāc skaitīt aptuveni stundu pēc saulrieta, jo ja pa dienu izliksi laukā, un uzreiz pēc saulrieta sāksi bildēt - nekas nesanāks, jo temperatūra gaisam kritīsies ātrāk nekā lēcas temperatūra.
Tad vel neliels joks par fokusēšanos - no manas pieredzes - maskitova maska ir tā - so so, var aptuveni nofokusēties, Tev par cik lieto DSLR ir feins āķītis, lai pareizi nofokusētos no sākuma nomērķē uz mērķi, vai spožāku zvaigzni, uzliec livewiev režīmu, uzgriez ISOtā lai redz zvaigzni un fokusējies, atceries, ja būsi biki biki nost no fokusa zvaigznes paliks vai nu rozā, vai zaļgani zilas, Tev vajag atrast vidu, pie kam kad esi nofokusējies un zvaigzne izskatās balta - samazini iso un fokusē velreiz, tad atkal un atkal, līdz zvaigzne būs fokusā arī pie maza iso.
Par aksesuāru pirkšanu, Es vislaik visu iegādājos https://www.teleskop-express.de kvalitāte laba, cenas arī ir ok, ir vel Latvijā veikals Skyhunters kas atrodas Purvciemā pie mēbeļu nama, viņi arī visu sūta no tā pat veikala, tik tur ir biki dārgāk, pa taisno ja sūta, tad ir jārēķinās ar pasta izdevumiem, kas ir 24 euro neatkarīgi no tā ko sūti, vai tas ir vads, vai tas ir viss teleskops, tā kā tur var skatīties, ja ir mazs pirkums, tad labāk aiziet uz mēbeļu namu un tur palūgt lai pasūta. Piegāde parasti ir 4 darba dienu laikā, ja sūta no Vācijas. Kautkā tā, ir vel ko stāstīt, tik tad tas jau būs par daudz, šo visu apgūsi, tad var iet tālāk.
p.s. Par goto, pavaicā šeit forumā lietotājam Zh viņam ir EQ5 varbūt varat kadu barteri ar motoriem sadomāt, jo viņam ir GOTO versija, lai gan īpaši priecīgs viņš par statīvu nebija.
Lai skaidras debesis un roka nenokaras!!!
TS 250/1250, TSOAG16mm,HEQ5, Nikon D7500, ZWO Asic120mm, Atik 490exm
User avatar
peleks
Melnais caurums
Melnais caurums
 
Posts: 992
Joined: 03 Jan 2010, 13:06

Re: Astrofoto sityzor.

Postby Zh » 08 Apr 2022, 00:04

oj, jā, man ir AstroEQ vadības bloks montējumu vadībai no datora un motori ar siksnu pārvadiem EQ5, bet tas der tikai ja patīk knibināties ar dzelžiem, jo tas nav rūpniecisks izstrādājums, nav arī pults, vadība tikai ar datoru.
Zh
Pārmilzis
Pārmilzis
 
Posts: 528
Joined: 31 Aug 2009, 22:14
Location: Jelgava

Re: Astrofoto sityzor.

Postby sityzor » 08 Apr 2022, 18:16

Tādu informāciju, kā backfocus attālums barlow lēcai esmu lasījis, bet praksē tas viss izskrien no galvas un sākas brīnumi.
Tādēļ turpmāk arī sīkās nianses vienkārši jāpieraksta, ko puslīdz cenšos darīt.
Diezgan maz ir sanācis lietot pašu teleskopu dēļ laikapstākļiem un darba. Gaidāmā vasara noteikti būs teleskopa izzināšana un visas perifērijas apzināšana,izzināšana.

Par fokālo reducētāju, es noteikti meklēšu info, bet varbūt pāris vārdos vari ieteikt uz ko man skatīties,manam aparātam, jo protams veidu un izmēru ir dažnedažādi.?
Tikko sapratu,ka man komplektā ir tie fokusa pagarinājumi(trubas). Viņas ir"2,5" izmērā tādēļl īsti nesapratu un nemācēju savietot ar teleskopu,norādīšu attēlā. Bet nu viss skaidrs.

Paldies par informāciju par dzesēšanu un fokusēšanu. :ugeek:

Par šo statīvu,kas ir manā īpašumā arī esmu redzējis info, ka kaut kas pieklibo mehānikā.
Tādēļ esmu jau paspējis pamata zobratiņu piedziņu izjaukt un mazliet pieregulēt, un man pat liekas, ka ir labāk. Griežas ļoti brīvi ar manuālo rokturi, jo sāka kaut kas mazliet ķerties. Vēl kaut kad sasmērēšu ar smēri.

Teleskopu pirku tevis pieminētajā skyhunters.lv
Un plānoju arī goto sistēmu drīzumā tur iegādāties, jo iejaukt datoru ar vadības bloku laikam pagaidām man būs par sarežģītu.
https://skyhunters.lv/ID_24574?search=G ... rue&page=3

Un vēl viens jautājums. Kāds ir optimāls ekspozīcijas ilgums ar goto līdz tas sāk zaudēt mērķi ? Jeb sāk veidoties startrails. Kas ir autoguiding aptuveni zinu,bet tas noteikti nāks ar pieredzi un laiku.
Attachments
IMG-20220408-WA0021.jpg
IMG-20220408-WA0021.jpg (673.3 KiB) Viewed 4153 times
sityzor
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 19
Joined: 11 Jan 2022, 20:52

Re: Astrofoto sityzor.

Postby sityzor » 08 Apr 2022, 21:33

Manā rīcībā ir šādi loriņi.
1.25 inch Moon Filter.
SVBONY 1.25'' 0.5X Focal Reducer
Liekas, ka šie aliexpress stikliņi nekam neder.
tad barlowi un pārejas.
Attachments
20220408_212643.jpg
20220408_212643.jpg (4.32 MiB) Viewed 4153 times
sityzor
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 19
Joined: 11 Jan 2022, 20:52

Re: Astrofoto sityzor.

Postby sityzor » 09 Apr 2022, 09:05

Cik meklēju, izskatās, ka fokālo reducētāju, korektoru nemaz neizmanto ar palielinājumiem, bet tikai prime focus, norādīšu attēlā.
Tas nozīmē, ja izmantošu savus barlow piederumus, tad korektors paliks malā.
Paldies jau iepriekš.
Attachments
Screenshot_20220409-090614_Chrome.jpg
Screenshot_20220409-090614_Chrome.jpg (261.39 KiB) Viewed 4150 times
sityzor
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 19
Joined: 11 Jan 2022, 20:52

Re: Astrofoto sityzor.

Postby peleks » 09 Apr 2022, 11:38

Par Barlow, barlow lēca liekās bez korektora, to pareizi saprati.
Par GOTO sistēmu un ekspozīcijas ilgumu bez "star trail" viss atkarīgs no tā cik precīzi novietoji statīvu un triangulējies. Es no sava teleskopa izstiepu 3 minūtes, taču man fokālais garums ir 1250mm ar Tavējo varētu uz minūtēm 5 mierīgi izvilkt. Par to triangulēšanos es izstāstīšu visādus trikus, kas ir labi ir tas, ka Tev ir barlow lēcas, ar tām var krietni precīzāk triangulēties, pēc visa procesa noņem barlow un bildē garākām ekspozīcijām.
Būtībā ir tā, ka uzstādi statīvu, triangulējies ar maksimāli garu fokālu, tad bildē ar īsāku, lai laiks ir garāks. Piemērs - kad bildēju bez teleskopa, tik ar kameru un objektīviem, es izmantoju 300mm objektīvu triangulācijai un tad bildēju ar 35 vai 70mm, attiecīgi pie 300mm man star trails parādijās jau pie 3 minūtēm, taču bildējot ar 35 mm zvaigznes bija apaļas arī pie 10 min ekspozīcijām. Ko vajadzēs iegādāties ir intervalometrs priekš kameras, lai vari veidot ilgākas ekspozīcijas par 30 sekundēm (maksimālais ekspozīcijas ilgums kameras iestatijumos), viņi nav dārgi, es Ebay iegādājos divus pa 7 eur, srtādā perfekti jau 4. gadus.
Ar triangulāciju sākumā būs čakarīgi, taču nemet plinti krūmos, iemācīsies un tas laiku vispār neaizņems. Vel pie GOTO sistēmas ir tāda fīča kā autogids, attiecīgi pirms pirksi astrokameru, tev ir jābūt otrai astrokamerai!!! jeb gida kamerai, kas būs notēmēta uz kādu zvaigzni un koriģēs statīva griešanās ātrumu un virzienu lai zvaigznes būtu vislaik apaļas, tad ekspozīcijas laiks ir praktiski neierobežots. Būtībā beigās vajadzēs divas kameras, viena gida , otra pamata, ar kuru bildē.
Tur arī, kā nobriedīsi, tā apstāstīs kas ko kā, kāda ar ko pieredze, tagad nevajag, jo būs biki par daudz informācijas. :)
Bildē ir mana kofigurācija ar kuru tagad bildēju.
Attachments
DSC_9104.jpg
DSC_9104.jpg (376.81 KiB) Viewed 4148 times
TS 250/1250, TSOAG16mm,HEQ5, Nikon D7500, ZWO Asic120mm, Atik 490exm
User avatar
peleks
Melnais caurums
Melnais caurums
 
Posts: 992
Joined: 03 Jan 2010, 13:06

Re: Astrofoto sityzor.

Postby sityzor » 11 Apr 2022, 22:25

Padies par informāciju.
Jā polārzvaigznes centrēšana būs jautrs pasākums.

Trešā raize, kad trubu tēmēju uz mēnesi.
Ir jūtams progress gala fotogrāfijā un prieks par to.
Ar datorprogrammām gan iet grūti, bet pamazām virzos uz priekšu.
2x barlow- šoreiz bez leņķa, fokuss atrasts.
200kadri
1/80
ISO 200
PIPP, AUTOSTAKKER, REGISTAX un PS.
Attachments
Screenshot_20220411-212235_Gallery.jpg
Screenshot_20220411-212235_Gallery.jpg (1017.44 KiB) Viewed 4041 times
20220411_215605.jpg
20220411_215605.jpg (3.99 MiB) Viewed 4041 times
moon1ok.jpg
moon1ok.jpg (4.92 MiB) Viewed 4041 times
sityzor
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 19
Joined: 11 Jan 2022, 20:52

Re: Astrofoto sityzor.

Postby Zh » 12 Apr 2022, 00:39

uhh labs!
Zh
Pārmilzis
Pārmilzis
 
Posts: 528
Joined: 31 Aug 2009, 22:14
Location: Jelgava

Re: Astrofoto sityzor.

Postby peleks » 12 Apr 2022, 20:52

Jāāāāa, Super Mēnesis, krietni labāks nekā man ir sanācis! :)
TS 250/1250, TSOAG16mm,HEQ5, Nikon D7500, ZWO Asic120mm, Atik 490exm
User avatar
peleks
Melnais caurums
Melnais caurums
 
Posts: 992
Joined: 03 Jan 2010, 13:06

Re: Astrofoto sityzor.

Postby sityzor » 19 Apr 2022, 21:34

Saules foto.
Līdz gala attēlam pa ceļam sanāca šādas tādas
Nepilnības, bet iznākums ir.
Attachments
saule2.jpg
Saule
saule2.jpg (4.74 MiB) Viewed 3913 times
sityzor
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 19
Joined: 11 Jan 2022, 20:52

PreviousNext

Return to Astrofotogrāfēšana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests

cron