Noob help - jautājumi par astrofotografēšanu

Viss, kas saistīts ar astrofotogrāfēšanu

Noob help - jautājumi par astrofotografēšanu

Postby AstroNoob » 10 Jan 2023, 15:36

Sveiciens,

īsti nav saprtams, vai šis forums vēl ir dzīvs, ik pa brīdim kāds bildi ieliek..
Ja mans jautājums ir nevietā, tad lūgums adminiem / adiman pārlikt uz īsto topiku.
īsais izklāsts - šajos ziemassvētkos esmu ticis pie teleskopa.
Skywatcher 114/1000
Esmu jau pasūtījis telefona adapteri un kameras adapteri.
Jā - kameras adapteri.
Ārvalstu forumos saka ka nevajag šim teleskopam pievienot kameru, bet nu man nagi niez un kaut ko labāku pirkt pagaidām nav plānā.
Doma ir vērot ne tikai mēnesi, bet arī mazliet tālāk.
Un ne tikai vērot, bet arī bildēt.
Cik esmu atkodis, ir viena fundamentāli svarīga lieta - nepieciešams ir motors, jeb zvaigžņu sekotājs. Kura man nav.
Tālāk jau kamera, gredzeni, filtri utt...
Ja mana doma ir nobildēt ne tikai smukas zvanigznītes, bet arī ko nopietnāku, like deepsky utt...
ar ko man būtu jāsāk?
Vai ir kāds forums, kur ir smuki izklāstīts step by step, kas man ir nepieciešams?
Nederēs teksti, ka lienam savā observatorijā un stellējam visu...
Nē nē... to pēc tam.
Mans pieticīgais budžets, jeb jau sarūpētais - Skywatcher skyhawk 114/1000 + Fujifilm XT1 (fullframe). Nepieciešamā pāreja jau ir pasūtīta. Bet gan jau ka vēl ko vajadzēs.
Būtu pateicīgs par kādu foršu izsmeļošu atbildi priekš pilnīga nooba šajā jomā.
Redzēt gribas, bildēt gribas...
AstroNoob
Vakuums
 
Posts: 2
Joined: 05 Jan 2023, 17:24

Re: Noob help - jautājumi par astrofotografēšanu

Postby Zh » 11 Jan 2023, 03:14

ja klausītu spečuku padomus, tad rezultātā tiktu pie laba rezultāta ātrāk un ar daudz mazākiem kopējiem finanšu izdevumiem, jo lielākā daļa, ieskaitot mani, uzkāpj uz tiem pašiem grābekļiem, nopērkot sākumā lētu, slikti piemērotu aprīkojumu, tad nopērkot nedaudz labāku, bet atkal saprotot ka rezultāts joprojām nav pārāk labs, tad, vēl un vēl, summā aizejot uz cipariem, kurus labāk neteikt ne sievai, ne ģimenei :))))
BET, ja pati astro tēma ir dziļi iesēdusies, tad šie soļi, apdedzināšanās, hobija arvien dziļāka izzināšana ir tikai loģiska, un šāds ceļš ir ļoti ļoti interesants!
Es, piemēram, gāju maksimāli garu ceļu, izejot absolūti visiem astrofoto posmiem
1) bišk teorija un debesu iepazīšana - zvaigznāji, zvaigznes, planētas, Mēness, paši spožākie debess dzīļu objekti, kur kas atrodas, kustās, griežās, cik kas ir spožs un ar kādām optikām redzams utt.
2) foto no nekustīga statīva ar parastiem objektīviem - ar to iemācoties pamatlietas, ekspozīciju ilgumus, izmantojamos ISO, pēcāk arī kadru sērijas, kalibrācijas kadrus, attēlu stakošanu un apstrādi (protams attēlu apstrādes iemaņu uzlabošana arī ir praktiski mūžīga)
3) manā gadījumā foto ar parastiem objektīviem ar paštaisītu sekošanu - barn door tracker - nu šis ir hardkore, un diez vai vajadzīgs :)))
4) foto ar teleobjektīviem un nelieliem teleskopiem ar paštaisītu vai pirktu motoru kustībai pa 1 asi - pašam lētākajam statīvam ar ekvotariālu montējumu, ja pietiek ar 1 motoru, lai kompensētu zvaigžņu kustību. Nav vajadzīga nekāda datorvadība un tamlīdzīgi, vajadzīgas laba iemaņas polārās ass iestatīšanai, uzregulēšanai uz vajadzīgā objekta utt., čarakēšanās diezgan interesanta un rezultāti var sanāk arī ļoti dažādi
5) foto ar advancētāku statīvu, kam ir pults, datorvadība, vadība no telefona un tamlīdzīgi - kļūst vieglāka uzregulēšanās uz objektiem, dārgāks statīvs arī dod labākus rezultātus sekojot zvaigznēm pa 1 asi.
6) foto ar statīvu ar autogidu - respektīvi vēl viena kamera un parasti vēl viens neliels teleskops kas visu laiku kontrolē statīvu sekojot optiski, lai zvaigznes nenovirzītos ne par pikseli.
7) dārgāks statīvs un montējums
8) vēl dārgāks statīvs un montējums
9) vēl dārgāks .....

Attiecīgi, kā redzi, vismaz manā skatījumā ( un tas ir daaaudzkārt pierādījies) visa sāls ir labā statīvā, jo lai cik laba optika un kamera būtu, ja, tā neseko precīzi objektam, rezultātu nebūs
Protams ar kameru un pašu teleskopu arī ir līdzīgi, visu vajag apgūt un augt, nonākot līdz dārgiem teleskopiem un mono kamerām ar dzešēšanu un šaurjoslas filtriem :)))

Par tēmu runājot, cik pēc teleskopa var noprast Tev ir EQ-1, ar to uzreiz var mēģināt piemēram, ar Mēness krāterus, bet pieliekot motorīti var nonākt uzreiz 4) punktā, un ja foto un teleskopa iestatīšanas iemaņas ir puslīdz, tad šo to arī nofotografēt.
Jāpiekrīt gan forumiem, ka īsti labs fotografēšanai teleskops nebūs, dēļ mazā spoguļa un lielā fokusa attāluma, "zooms" sanāk pamatīgs, un uz pavārga statīva, viss dreb, izsmērējas, ir tumšs un nekontrastains.... diez vai var cerēt uz ekspozīcijām ilgākām par kādām sekundēm, bet mēgināt var!
Zh
Pārmilzis
Pārmilzis
 
Posts: 528
Joined: 31 Aug 2009, 22:14
Location: Jelgava

Re: Noob help - jautājumi par astrofotografēšanu

Postby AstroNoob » 11 Jan 2023, 10:25

Jup, par motoru, kaut elementāru jau esmu domājis, vienai asij.
Foto iemaņas nelielas ir, kā nekā, fujifilm xt1 ir pilnībā manuāls fullframe.
Ikdienā mēdzu skraidīt apkārt ar 300mm fiksēto objektīvu... :)
Savulaik jau spēlējos ar canonu un 50mm f1.8 ar debes bildēm naktī.. kaut kas sanāca.
Tagad svarīgas lietas :
1. - statīvs - stabils un labs.
2. - motors
3. - mēģināt un vēlreiz mēģināt.

Jā, lēti nebūs..
Jā, šis ir ar EQ1 montējumu.

Un vai jau tagad varu plānot mainīt okulārus? esošie 10mm un 20mm pret kaut ko nopietnāku? domāju tieši kvalitātes ziņā?
Skaidrs, ka ieliekot kameru okulāri nebūs nepieciešami, tie jau tikai skatīšanai, ne?
AstroNoob
Vakuums
 
Posts: 2
Joined: 05 Jan 2023, 17:24

Re: Noob help - jautājumi par astrofotografēšanu

Postby Zh » 11 Jan 2023, 19:37

hmm, laikam derētu sagaidīt pāreju lai var pielikt kameru un paskatīties vai fokusētāja pietiek, lai varētu nofokusēties uz tāliem objektiem, ja ar to būs viss kārtībā tad var meklēt motorīti.
Kādu sakarīgu okulāru arī derētu, tajos var ieguldīties, jo tie var noderēt arī vēlāk, nopietnākiem teleskopiem, ar tiem mazāk saskaros, varbūt kāds forumietis var kaut ko ieteikt, es ar aci neskatos vispār )))
Zh
Pārmilzis
Pārmilzis
 
Posts: 528
Joined: 31 Aug 2009, 22:14
Location: Jelgava


Return to Astrofotogrāfēšana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests

cron