Ko, lai pērk?

Viss, kas Jūs interesē par teleskopu tehniskajiem rādītājiem

Ko, lai pērk?

Postby Mārcis » 11 Apr 2007, 17:12

Tātad, lieta sekojoša... Manā rīcībā negaidīti nonāca 90 Ls, nolēmu visu iztērēt teleskopa aksesuāros... A ko, lai ņem?
Mārcis
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 24
Joined: 18 Mar 2007, 17:58
Location: Valmiera

Postby hmmzis » 11 Apr 2007, 21:25

Sveiks,

Visupirms buutu labi uzzinat kas jau Tev ir no aksesuaariem un kas par teleskopu :).

Principaa, ja ir tikai standarta okulaari, tad prieksh skatu mekleeshanas, zvaigznju kopaam, miglaajiem un viekaarshi skaistiem platlenjkja skatiem buutu labi panjemt kaadu lielaaku platlenjkja okulaaru. Te gan jaaskataas, vai ir iespeejams ielikt fokuseetaajaa arii 2" okulaarus. No 1,25" nedaargajiem vareetu buut labi Baader Hyperion seerijas okulaari (125 EUR + ~10EUR shippings). Liidziigi ir arii Orion Stratus okulaari (cik ir lasiits, tad Hyperion un Stratus abi ir Vixen kloni), tikai ieksh apm-telescopes.de shie ir leetaaki bik par hyperioniem. Stratusi gan nav modulaari, kaa hyperioni. Teoreetiski 21mm Hyperionam var noskruuveet peedeejo leecu un tiks ieguuts 32mm okulaars, tikai tas jau buus liekams tikai 2" fokuseetaajaa.
Prieksh planeetaam var saakumaa panjemt kaadu no Burgess/TMB Planetary okulaariem, tiiri labi cenaa un atsauksmes ir vienkaarshi eiforiskas par sho seeriju.


V.
hmmzis
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 209
Joined: 16 Dec 2008, 19:57

Postby Mārcis » 11 Apr 2007, 21:35

Hmm... Nu barlow lēcu es domāju, ka noteikti paņemšu, man jau piedāvāja šodien bez piegādes maksas :) Hmmzis, es domāju, ja pasūtīšu, tad tikai no šejienes, tad mazāks čakars - viena diena un klāt... Takā, būtu cool, ja ieteiktu man izvēlēties no šeit esošajiem tūningiem ;)



P.S. Aprīkojums man ir Synta 120/600 + šodien iepirku 10x-60x50 binokli :)
Mārcis
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 24
Joined: 18 Mar 2007, 17:58
Location: Valmiera

Postby emiils » 11 Apr 2007, 21:45

a tas Synta 120/600 ir labs? es ar itkaa pagaidaam uz to metu acis!
emiils
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 24
Joined: 07 Mar 2007, 21:30
Location: Aluuksne

Postby Mārcis » 11 Apr 2007, 21:47

Neesmu nekāds PRO, lai varētu baigi aprakstīt viņu, bet viss, ko es vēlos no viņa - šams man sniedz :)
Mārcis
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 24
Joined: 18 Mar 2007, 17:58
Location: Valmiera

Postby emiils » 11 Apr 2007, 21:50

Taaka es ar neesmu nekaads PRO tad gan jau ka mani ari tas werkiits apmierinaatu! tad tik jaaturpina kraat! :)
emiils
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 24
Joined: 07 Mar 2007, 21:30
Location: Aluuksne

Postby hmmzis » 11 Apr 2007, 22:00

Barlovs ir laba doma, iespeejams, ka tas TAL vareetu buut labaaks variants, tas standarta Deluxe modelis man iipshu sajuusmu neizraisa, asums centraa taka ir vinjam, bet malas ir "briinumainas" un paraadaas hromatisms.
Cik esmu lasiijis un dzirdeejis, tad ar lieliem palielinaajumiem pie f/5 ahromaata nevajadzeetu aizrauties, hromatisms liks aatri vien par sevi maniit. Varbuut var meegjinaat pasuutiit no shejienes dzhekiem kaadu minus Violet vai fringe killer filtru kopaa ar to barlovu, lai bik hromatismu noslaapeetu uz Meenesi un planeetaam.

No okulaariem lielaakais ko vareetu shitam agregaatam likt iekshaa ir ~35mm. Domaajams, ka var sheit dabuut arii kaadu 32mm Super Plossl okulaaru uz 1,25" (standartaa shim teleskopam ir 1,25" izeja). Taads okulaars dotu ~ 2,7 graadus patieso redzes lauku. Prieksh lielaaka lauka vajadzees dabuut 2" izeju un attieciigi 2" okulaarus.
No labaakiem okulaariem vel sheit ir dabuujami (nav gan katalogaa) William Optics okulaari. SWAN seerija gan vareetu ne paaraak izcili straadaat f/5 teleskopaa (f/10 kasegreenaa vinji ir lieliski).

Ir jau vel Latvijaa arii Meade okulaari pieejami, tur gan jaaintereseejas aaf mobilaas observatorijas forumaa.


V.
hmmzis
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 209
Joined: 16 Dec 2008, 19:57

Postby Mārcis » 11 Apr 2007, 22:08

Aiii, pasūtiju jau to otru barlowu :( Nekas, šas pārlikšu uz TAL. Starp citu, kāds gredzens der canon powershot s2is fočikam?
Mārcis
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 24
Joined: 18 Mar 2007, 17:58
Location: Valmiera

Postby hmmzis » 12 Apr 2007, 08:49

Tam fochikam objektiivs njemaas nost? Ja njemaas, tad gan jau ka tas pats EOS gredzens vein buus, ja nenjemaas, tad vajag adapteri, kas turaas pie okulaara.


V.
hmmzis
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 209
Joined: 16 Dec 2008, 19:57

Postby Geminis » 13 Apr 2007, 19:13

S2IS ir ziepītis. Un cik zinu tam var uzlikt pagarinātāj trubu priekš aksesuāriem. Tālāk nezinu..
Geminis
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 31
Joined: 28 Mar 2007, 22:37
Location: Rīga


Return to Tehniskā puse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests

cron