Schmidt-Newtonian VS Schmidt-Cassegrain

Viss, kas Jūs interesē par teleskopu tehniskajiem rādītājiem

Schmidt-Newtonian VS Schmidt-Cassegrain

Postby Poison-Anubis » 02 Apr 2007, 19:21

Ar ko ir labaki un ar ko sliktaki ir Cassegrain teleskopi ja abi ir 8"
neieskaitot to ka Cassegrain palielinajums bus protams lielaks pretstata pret
Newtonian?

un vai tikai man ir ta ka netiek http://www.astrocar.lv/fanklubs/forums/
Ekipejums:

Meade DS-2080AT-LNT
Binoklis 10X50
Poison-Anubis
Vakuums
 
Posts: 2
Joined: 02 Apr 2007, 18:59
Location: Rīga

Postby hmmzis » 03 Apr 2007, 09:40

Sveiki,

Man no darba kompja bez prokseeshanaas nelien cauri uz astrocar lapu, no maajaam gan viss iet normaali.

Par tiem teleskopiem.
Dabaa esmu skatiijies tikai ar SCT, taka par SN man ir tikai teoreetisks priekshstats.
Abiem teleskopiem termaalaas stabilizaacijas laiks buus aptuveni vienaads ~1,5h taadaa laikaa kaa tagad no istabas iznesot laukaa. Abiem centraalais eenojums arii buus diezgan liidziigs, SN gan mazliet mazaaks. SCT buus definitiivi iisaaka truba, tas gan nenoziimee, ka svars shim buus mazaaks, bet 8" ne viens ne otrs nebuus nekaadi smagsvari. Liidz shim taka abi izskataas diezgan liidziigi, bet ir viena lieta, kas smagi atshkjiras - fokusa attaalumi. Ja klasiskam 8"SCT fokaalaa attieciiba ir f/10 (f=2060mm), tad 8" SN tas parasti ir tikai f/4 (f=812mm). Ko tas noziimee vizuaali - SN peec tautiibas atljaus lielaaku redzes lauku (iisaaks fokusa attaalums pie taa pasha spogulja diametra), plashus redzes laukus ieksh SCT buus ljoti gruuti dabuut, vajadzees t.s. fokaalos reduceetaajus, kas var ieviest savus briinumus atteela malaas. Ko tas noziimee fotograafijaa - fotografeejot blaavos objektus f/4 buus priekshrociiba, jo vajadzees iisaaku ekspoziicijas lauku nekaa f/10 sisteemai. Planeetaam toties ekspoziicijas laiks ir ljoti iis (1/40; 1/30), taadeelj f/10 buus piemeerotaaka sisteema detalizeetiem uznjeemumiem primaarajaa fokusaa. Abaam sisteemaam gan ir pieejami dazhaadi optiskie paliigi, kas censhas noveerst katra truukumus. SN tas ir barlova leecas un cita veida fokaalie pagarinaataaji, SCT tie buus fokaalie reduceetaaji (var noreduceet pat liidz f/3.3, bet tur jau ir smagi jaaskataas uz to kas notiek ar kadra malaam, taapat deriigs buus tikai pats centrs, bet ekspoziicijas laikus taa var noiisinaat dramatiski).
No savas pieredzes varu teikt, ka SCT lielais centraalais ekraneejums nemaz tik ljoti to bildi nemaitaa kontrasta zinjaa, ar to pashu 11" Mobilas observatorijas Celestronu Saturnam ljoti labi vareeja saskatiit smalkaas Dienvidu maakonju joslas, polus, tonju atshkjiriibas gredzenos, kaa arii Meeness izskatiijas vienkaarshi fantastiski.
Cerams, ka tapa kautkas bik skaidraaks :)

V.
hmmzis
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 209
Joined: 16 Dec 2008, 19:57


Return to Tehniskā puse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests