Page 1 of 1

Jauna teleskopa iegāde

PostPosted: 05 Dec 2020, 01:08
by deThalion
Labvakar!

Jau kādu laiciņu plānoju iegādāties teleskopu, lai amatiera līmenī varētu pamedīt gan planētas, gan miglājus un galaktikas. Mazā bērnībā devos uz astronomijas nometnēm un tas viss vēl spilgti palicis atmiņā, tā kā šis vairāk nostaļģijas vārdā tiek darīts.
Tad nu vēlējos apvaicāties kādam gudrākam par potenciālu teleskopa iegādi. Pastudēju netā par tipiem un to plusiem/mīnusiem.

Intersē teleskops, ar kuru varēšu redzēt planētas un pie labiem "ārpuspilsētas" apstākļiem arī Andromedu, Orionu, un vēl citus objektus.

Pašlaik domas dalās par labu šiem diviem:

1)https://www.skyhunters.lv/teleskopi/?product_id=23377

Reflektors, tādēl nedaudz biedē spoguļu kalibrācija ik pa laikam. Droši vien nekas traks. Un arī pēc rakstītā sapratu, ka reflektori attiecībā pret cenu ir ar lielākām spējām nekā refraktori.

2)https://www.skyhunters.lv/teleskopi/?product_id=24746

Un šādu man ieteica paši skyhunters.

Ceru, ka kāds dos labu padomu ;)

Re: Jauna teleskopa iegāde

PostPosted: 07 Dec 2020, 01:49
by Agnis
Sveiki!

Apmēram tajā cenu diapazonā varētu būt šāds:

https://www.gpspro.lv/products/lv/462/1 ... skops.html

P.S. Alumīnija statīvi nekam neder..

Re: Jauna teleskopa iegāde

PostPosted: 08 Dec 2020, 12:45
by deThalion
Ārzemju forumā bija veselīga diskusija un nonācām pie tā, ka lielākā daļa cilvēku ieteica šo teleskopu.

https://www.gpspro.lv/products/lv/462/1 ... skops.html

Vienīgi šis teleskops varētu būt neparocīgs

Re: Jauna teleskopa iegāde

PostPosted: 08 Dec 2020, 23:55
by peleks
nu es sāku ar 200/1200 dobu, biki lielāks nu ja uz rokām jānēsā, tad pasmags, taču ja ir auto, viegli iekraut, spogulis liels, Fokālais attālums ar super, kas labākais, super viegli un ātri var atrast mērķi, ja meklētājs pieregulēts. Ar kolimēšanu pie vizuālā vari pat īpaši nesatraukties uz planētām arī pie maza okulāra to neredzēsi. pie kam nav nemaz tik traks tas pasākums. Vienīgais mīnuss - nu galīgi nav bildēšanai, tb ir, bet tikai ar 1 sekundes ekspozīcijām :D Attiecīgi vērošanai super, savējo vēl aizvien vizuālajiem izmantoju, taču nekādā gadijumā neiedomājies pielikt kameru vai telefonu pie okulāra. Baigi dārgi sanāk beigās :D

Re: Jauna teleskopa iegāde

PostPosted: 09 Dec 2020, 12:26
by deThalion
Lieta tāda, ka man nav personīgā auto un dzīvoju pašā Rīgas centrā. Bija doma ik pa laikam no loga pavērties debesīs, jo bieži vien varu redzēt ļoti labi gan mēnesi, gan planētas un Orionu.
No otras puses, dobsona teleskops būs noteikti labāks par iepriekšminēto refraktoru.

Re: Jauna teleskopa iegāde

PostPosted: 09 Dec 2020, 12:54
by peleks
nuu no balkona ja vēlies paskatīties, tad gna lielam balkonam jābūt. Vēl viena lieta - rīgas centrā vari pat neskatīties, tur piesārņojums tāds, ka pa lielam neko neredzēsi, no rīgas jādodas vismaz 50km prom, lai debesis būtu gana tumšas. Es pats no centra dzīvoju 20km attālumā, gaismas piesārņojums kapitāls, vizuāli vērot debesis nebija baudas, tad paņēmu teleskopu aizvedu pie tēva uz Lādezeru un katras brīvdienas braucu uz turieni vērot debesis. Vienu reizi būsi pabijis tumšās debesīs - rīgā vairs teleskopu laukā nenesīsi. Un par balkonu jā - balkonam jābūt vismaz 1.5 metri īsākai malai, lai ar dobsonu varētu pavērot debesis. Dobsonam kas labi - 90% cenas ir spoguļa cena, iepriekšējiem refraktoriem spogulis sastāda apmēram 50% cenas, otri 50% ir statīvs. Vizuāli lai vērotu ir viens feins nosacījums - jo lielāks jo labāks :)

Re: Jauna teleskopa iegāde

PostPosted: 09 Dec 2020, 14:23
by deThalion
Ok, liels paldies par info :)

Vēl viena lieta. Tumsā, ja nepieciešams paskatīties zvaigžņu kartē, tad būtu nepieciešama specifiska lampiņa, lai mazāk traumētu pie tumsas pieradušo redzi.

Re: Jauna teleskopa iegāde

PostPosted: 09 Dec 2020, 16:35
by peleks
jā, taču var lietot arī stellarium mobile aplikāciju, viņai ir night mode, jebshu ekrānā viss izgaismotais ir sarkanā krāsā, sarkanā krāsa neapžilbina acis