Par CCD kamerām

Viss, kas Jūs interesē par teleskopu tehniskajiem rādītājiem

Re: Par CCD kamerām

Postby peleks » 10 Nov 2017, 23:39

Sveiki, laikam beidzot laiks pienācis, dikti esmu nobriedis iegadāties kameru teleskopam kā dāvanu sev dzimšanas dienā, Ziemassvētkos, vārda diena (vajag sevvi pamīlēt nedaudz) :D
skatos pētu jau apmēram gadu beigās ir parādijušies pāris varianti =
https://www.teleskop-express.de/shop/pr ... -54-m.html
https://www.teleskop-express.de/shop/pr ... 5-4-m.html
un tad atradu arī pāris lietotas, bet pa dikti labiem cipariem =
https://optcorp.com/collections/used-eq ... ccd-camera
https://optcorp.com/collections/used-eq ... ccd-camera
gribējās apvaicāties par to apogee, nafig šamā ir tik dārga?? sensors tas pats kodak kaf-8300 un ja ņem lietotas, ar ko varētu riskēt??
par tām lietotajām - dikti garšo cipars, taču negribās naudiņu izmest, jo tomēr nav maza..
varbūt būs kāds padoms, ko, kā labāk. metu acis vairāk uz 460, vienā forumā palasiju ka readout noise ir dikti svarīgs faktors pie narrowband bildēšanas, 383+ kamerai troksnis ir lielāks, taču tur vairāk patīk redzes lauks, no otras puses atkal vai nevajadzēs pirkt 2collu filtrus, kas arī maksā mežonīgu naudiņu...
gribās lai kāds pagrūž uz kādu pusi, jo patlaban dikti svārstos...
TS 250/1250, TSOAG16mm,HEQ5, Nikon D7500, ZWO Asic120mm, Atik 490exm
User avatar
peleks
Melnais caurums
Melnais caurums
 
Posts: 992
Joined: 03 Jan 2010, 13:06

Re: Par CCD kamerām

Postby KristapsKem » 12 Nov 2017, 18:45

Sveiks, es saistībā ar šo lietu nosūtīju tev privāto ziņu. Varbūt neesi vēl pamanījis.
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25

Re: Par CCD kamerām

Postby peleks » 23 Jan 2018, 10:47

Labdien, pirms pāris nedēļām iegādājos kameru, uzreiz sacēlās netaktisks jautajums, bet nu tas vairāk par programmatūru.
tātad, gribējās uzzināt kādu labu (free) softu priekš fokusēšanos. viss jau būtu feini, tik es nezinu kā kamerai izšķirtspēju pazemināt, ja var, lai varētu dabūt vairāk kadrus sekundē, patlaban pie bin1 download time ir 3 sekundes, a pēc 3 sekundēm jau ir aizmirsies uz kuru pusi fokusētāju pagriezi :D
un viens 20min kadrs bez apstrādes un kalibrācijas failiem, var redzēt problēmu ar fokusu, kā arī spoguļi nav saregulēti pēc kratīšanos 80km pa granteni. šis ar ūdeņraža filtru uzņemts, kamera Atik490exm
Attachments
Capture_011.jpg
Capture_011.jpg (3.16 MiB) Viewed 22433 times
TS 250/1250, TSOAG16mm,HEQ5, Nikon D7500, ZWO Asic120mm, Atik 490exm
User avatar
peleks
Melnais caurums
Melnais caurums
 
Posts: 992
Joined: 03 Jan 2010, 13:06

Re: Par CCD kamerām

Postby KristapsKem » 30 Jan 2018, 03:03

Sveiks,
Apsveicu ar kameras iegādi. Lai labi kalpo!
Labs un par brīvu ir nesavienojamas lietas (izņēmums ir PHD2 :) ). Vari pamēģināt šo, bet godīgi, neatceros vai viņam ir bez-autofokusa rutīna.
http://www.focusmax.org/
Fokusēties nevajag obligāti ar Bin1. Tagad programmatūra man dara to automātiski, bet senāk izmantoju Bin2 ar "cropētu" lodziņu un bahtinova masku. Šādi download time būs zem 1 sec. Ja fotografēšanas programma ļauj mērīt FWHM tu vari fokusēties manuāli diezgan precīzi arī bez bahtinova maskas. Iecentrē ne pārāk košu zvaigzni, nocropē, loopo, mēri un regulē fokusu līdz mazākajai FWHM vērtībai liekot aiz auss gaisa turbulences mānīgās svārstības. Dēļ fokusa lauka līknes un personīgās pieredzes vislabāk fokusēties ir ne tieši centrā bet ~ 20% zonā ārpus lauka centra.
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25

Re: Par CCD kamerām

Postby peleks » 30 Jan 2018, 10:21

KristapsKem wrote:Sveiks,
Apsveicu ar kameras iegādi. Lai labi kalpo!
Labs un par brīvu ir nesavienojamas lietas (izņēmums ir PHD2 :) ). Vari pamēģināt šo, bet godīgi, neatceros vai viņam ir bez-autofokusa rutīna.
http://www.focusmax.org/
Fokusēties nevajag obligāti ar Bin1. Tagad programmatūra man dara to automātiski, bet senāk izmantoju Bin2 ar "cropētu" lodziņu un bahtinova masku. Šādi download time būs zem 1 sec. Ja fotografēšanas programma ļauj mērīt FWHM tu vari fokusēties manuāli diezgan precīzi arī bez bahtinova maskas. Iecentrē ne pārāk košu zvaigzni, nocropē, loopo, mēri un regulē fokusu līdz mazākajai FWHM vērtībai liekot aiz auss gaisa turbulences mānīgās svārstības. Dēļ fokusa lauka līknes un personīgās pieredzes vislabāk fokusēties ir ne tieši centrā bet ~ 20% zonā ārpus lauka centra.


Paldies un paldies milzīgs par informāciju, vel paŗis dienas un solītais skaidrais brīdis ar būs klāt!! :)) es te gatavojos, lasu, cik sapratu kamerai ir tāda īpašība, ka var izvēlēties jebkuru kadra apgabalu, un lejuplādēt tikai to, attiecīgi ja zivēlās mazu apgabalu ap zvaigzni, tad sanāk kā video kamera :) bet nu tas teorijā, praksē fig zin kā būs, jāmēģina viss iespējamais.
vienīgais kas var patraucēt ir manuprāt mēness, jeb tas vairs nav tik aktuāli ar narrowband filtriem (domāju sēra un ūdeņraža) ar tiem var arī zem mēness gaismas šaut??
līdz auto fokusēšanai man tālu,tas filtru rullis ar manuālais lai budžetā iekļautos :)
Ko varu par kameru teikt - manuprāt tas ir baigais zvērs, vajag tik viņu iekustināt pareizi :)
p.s. ja man maziņš sensors man komas korektoru vajag likt priekšā vai nē?? jeb var paeksperimentēt??
TS 250/1250, TSOAG16mm,HEQ5, Nikon D7500, ZWO Asic120mm, Atik 490exm
User avatar
peleks
Melnais caurums
Melnais caurums
 
Posts: 992
Joined: 03 Jan 2010, 13:06

Re: Par CCD kamerām

Postby Zh » 30 Jan 2018, 20:02

mans imho, ja sensors divreiz mazāks, par crop matricu tad tomēr vajag, tev jau komu domāju varēja redzēt "pusceļā" no attēla centra līdz malai
Zh
Pārmilzis
Pārmilzis
 
Posts: 528
Joined: 31 Aug 2009, 22:14
Location: Jelgava

Re: Par CCD kamerām

Postby peleks » 30 Jan 2018, 20:23

Zh wrote:mans imho, ja sensors divreiz mazāks, par crop matricu tad tomēr vajag, tev jau komu domāju varēja redzēt "pusceļā" no attēla centra līdz malai

nu es sapratu kur slēpās problēma - teleskops nebija kolimēts un pārskrūvēts pēc 80km grantenes, es ka ķēros klāt man bij prieks ka man spogulis nebij vel izkritis ārā :D viss ļurkājās, statīvam tas pats, pārskrūvēju sekojot instrukcijai un par lielu pārsteigumu secināju, ka ne vienmēr pievilkta skrūve bij pievilkta, ar viss ļurinājās, tagad tik jāgaida labs laiks, solās nogalē kkas izspiesties. Milzīgs paldies par smēri, uj atšķirība milzīga,ar roku griežot jūt, jācer(kāds jācer??) , janotestē tik darbībā!! rītdien būšu pabeidzis sev observatoriju no sniega velt :D ja mīnuss pieturēsies būs uz ziemu laba pretvēja siena uzveidota.
TS 250/1250, TSOAG16mm,HEQ5, Nikon D7500, ZWO Asic120mm, Atik 490exm
User avatar
peleks
Melnais caurums
Melnais caurums
 
Posts: 992
Joined: 03 Jan 2010, 13:06

Previous

Return to Tehniskā puse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron