Teleskops iesācējiem

Viss, kas Jūs interesē par teleskopu tehniskajiem rādītājiem

Teleskops iesācējiem

Postby nimro » 16 Dec 2021, 01:03

Sveiki!
Ir tā, ka puika sāk izrādīt interesi par dažādiem objektiem debesīs un pašam ir vēlme piepildīt bērnības sapni un nopirkt teleskopu...
Nepeiciešams jūsu padoms absolūtam iesācējam pirmā teleskopa iegādē. šobrīd pat ļoti vispārīgi ieteikumi, jo pašam nav nekādas tehniskās zināšanas par telekopu parametriem (skaitļus iemācīties varu, bet kāda jēga, ja nezini kas tas ir realitātē un kā tas izpaužas).
Šobrīd nevēlos ieguldīt lielus līdzekļus un sākumā apmierināt minimālās vēlmes - aplūkot Mēnesi, papriecāties par Saturna gredzeniem.

sākuma budžets - +/- 500 Eur. negribas pirkt lētučus, bet pietiekami kvalitatīvus, tajā pašā laikā - nav 100% pārliecība, ka puikam un pašam interese būs ilglaicīga, lai jau sākumā ieguldītu lielas summas. Pie tam - dzīves vieta ir Rīgas gandrīz_centrs ar palielu blakonu (diez vai ko vairāk par Mēness krāteriem varēs jēdzīgi saskatīt), bet diezgan regulāri braucam uz laukiem. Svars nav baigā problēma, bet izmēri sapakotā veidā gan varētu būt no svara.

papildus - kā ir ar iespējām uzņemt bildes? ir jāpērk kādas īpašas kameras/savienojumi vai arī varu izmantot savu Canon spoguleni?
nimro
Vakuums
 
Posts: 1
Joined: 16 Dec 2021, 00:46

Re: Teleskops iesācējiem

Postby davidjm » 18 Dec 2021, 00:33

Sveiks
Varu padalīties pieredzē, jo pirms 3 gadiem arī bērna intereses dēļ meklēju teleskopu. Sākumā lasīju daudz dažādu forumu informāciju par parametriem un dažādu teleskopu plusiem un mīnusiem. Un ieteiktu jebkuram pirms pirmā teleskopa pirkšanas to darīt.
Finālā nopirku Skywatcher 120/600 refraktoru (lēcas diametrs 120mm).
https://www.ieskaties.lv/teleskopi/refraktori/sky-watcher-startravel-120-(az-3)-4.75-teleskops?limit=25
Joprojām tiek izmantots regulāri. Bērns starā, pašam arī aizrauj, un nu jau ir trīs dažādi teleskopi, jo viena universāla nav. Ir piepirkti klāt aksesuāri vēl viena teleskopa cenā, un ar to jārēķinās jau laicīgi meklējot teleskopu, jo katram atšķiras komplektācija. Protams ja lietotu teleskopu retāk tad būtu izticis ar orģinālo komplektāciju. Bet ja aizrauj tad naudu šeit ir daudz kur tērēt, īpaši ja iet runa par fotografēšanu, es gan ar to nenodarbojos, jo nav pa kabatai un laiks arī aiziet vairāk.
Atbildot uz tavu ierakstu ieteiktu:
1. Pameklēt forumos (gan šajā, gan ārvalstu) informāciju par teleskopu uzbūvi, okulāriem un palielinājumiem.
2. Telefonā vai datorā nolādēt kādu programmu ar zvaigžņu kartēm, piemēram Stellarium ir ļoti laba.
3. No teleskopiem laikam šo
https://www.ieskaties.lv/sky-watcher-heritage-150p-6-teleskops
Jo izmērs ļoti pieklājīgs pirmajam teleskopam 150mm, nav jāuztraucas par nestabilu montējumu un statīvu, ļoti kompakts priekš pārvietošanas, vēl atliek nauda kādam labākam okulāram, un kolimācijas rīkam.
Mīnuss šim ir nepieciešamība pēc kolimēšanas, nav nekas grūts, taču būs jādara.
Vēl šis pats teleskops ir pieejams izsekošanu, tas varētu bērnam likties interesantāk
https://www.ieskaties.lv/teleskopi/reflektori/sky-watcher-heritage-150p-flextube-(virtuoso-gti)-teleskops?limit=25
Šie gan nav īsti piemēroti fotogrāfēšanai.
Cerams ka kautkas no šī tev noderēs, veiksmi meklējumos!
davidjm
Vakuums
 
Posts: 1
Joined: 07 Apr 2020, 19:46


Return to Tehniskā puse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron