Filma - Endera spēle

Vieta, kur apsriest grāmatas, filmas, komiksus un citus izteiksmes līdzekļus, kuros ir skarta astronomija un tai tuvās tēmas.

Filma - Endera spēle

Postby robinator » 26 Nov 2013, 00:54

Manuprāt sanākusi vāja filma un tieši scenārijs ir slikti uzrakstīts, tāds ļoti noīsināts grāmatas pārstāsts.
Scenārists ir centies atspoguļot visus grāmatas notikumus un laika trūkuma dēļ visas filmas epizodes ir sanākušas īsas un neizstrādātas, tēli zaudē raksturu, notikumi cēloņus utt. Šķidri. Žēl, lieliskā zinātniskās fantastikas grāmata bija pelnījusi labāku ekranizāciju.
Ja gribēja visus grāmatas tēlus un notikumus iekļaut filmā, tad seriāls būtu bijis labāk piemērots.
http://www.imdb.com/title/tt1731141/?ref_=fn_al_tt_1 (par filmu)
http://en.wikipedia.org/wiki/Ender%27s_Game (par grāmatu)
robinator
Vakuums
 
Posts: 3
Joined: 19 Nov 2013, 22:51

Re: Filma - Endera spēle

Postby cydonia » 26 Nov 2013, 11:16

>robinator

tā ir diezgan parasta problēma. ir teju neiespējami ekranizēt grāmatu pāris stundu garā filmā. sevišķi, ja grāmata uzrakstīta labi. ja tu nebūtu lasījis grāmatu, tad iespējams, filmai nebūtu ne vaina. galu galā, cgi filmā ir uztaisīts visnotaļ cienījami. tamdēļ vien ir vērts aiziet paskatīties. bet par cik (arī es) esmu lasījis endera spēli, vispirms krieviski, tad angliski, tad latviski, un visbeidzot vēl noklausījies audio grāmatu... tad filma diez ko nepavelk. maz ar to ka daudz kas filmā neparādās vispār, filmā arīdzan parādās detaļas kurām skaidrojums atrodams tikai grāmatā.

oriģinālai grāmatai ir kaudze ar turpinājumiem n sižeta līnijās un tās joprojām tiek attīstītas. (atvērt chart pie ender's game series, robinator nordītājā wikipedia site). dažus esmu lasījis.
Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the universe. - (c) Albert Einstein
cydonia
Milzis
Milzis
 
Posts: 499
Joined: 05 Nov 2008, 13:27

Re: Filma - Endera spēle

Postby robinator » 26 Nov 2013, 21:07

Es vel domāju, nez kā viņi filmā parādīs super ieroča "mazais doktors" šāvienu, no kura visas molekulas, kas ir pietiekami tuvu viena otrai ķēdes reakcijā sadalās atsevišķos ātomos. Nekā, tā vietā planētas virsma vienkārši sadega... neinteresanti.
http://ansible.wikia.com/wiki/Molecular ... ion_Device - ja kādam ar nuke ir par īsu un interesē šī ideja, kā visu uzlaist gaisā :twisted:
Varbūt kāds fiziķis varētu paskaidrot, kā varētu izskatīties šī molekulas sadalīšanās atsevišķos atomos?
robinator
Vakuums
 
Posts: 3
Joined: 19 Nov 2013, 22:51


Return to Zinātniskā fantastika

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 3 guests

cron