Zinātnes politika un metode kā saņemt finansējumu

Vieta, kur apsriest grāmatas, filmas, komiksus un citus izteiksmes līdzekļus, kuros ir skarta astronomija un tai tuvās tēmas.

Zinātnes politika un metode kā saņemt finansējumu

Postby martinez » 09 Mar 2013, 10:38

Mums tiek mācīts, ka lai veiktu veiksmīgu pētījumu ir jāizvirza hipotēze, jāievāc dati, jāanalizē tie, jāizdara secinājumi utt.Tas viss ir tikai teorija, realitātē gandrīz nekas no tā nenotiek. Tāpēc es, sadarbībā ar pasaules vadošo kultūras daudzveidības koordinatoru Polu Ramziju, pastāstīšu jums kā zinātnes metode darbojas reālajā pasaulē. Jaunie zinātnieki, klausieties uzmanīgi!

1.Atrodi finansējuma avotu

Patiesība nav tas, ko meklē mūsdienu zinātne, tāpēc nedomā par to. Domā par to, kas ir politiski korekts un kur apgrozās daudz naudas. Tāpēc vispirms jāatzīst, tu šeit neesi patiesības vai progresa dēļ, tu šeit esi naudas dēļ. Sava ķermeņa pārdošanu mēs saucam par prostitūciju, tas ir slikti un to mēs nosodām, bet pārdot savu prātu ir laba lieta, tieši tas no tevis tiek gaidīts. Tāpēc tev jāmeklē kas tāds, kas nodrošinās tev valdības finansējumu, kas tāds, kas ir aktuāls, kur apgrozās liela nauda un valdības atbalstīts, Latvijas gadījumā tas būs Eiro. Tāpēc savā pētījumā mēģini pierādīt Eiro lietderību un valdības atbalsts būs tavs.

2.Izvirzi šausminošu hipotēzi

Tagad tev ir jāizvirza sava pētījuma hipotēze. Pārliecinies, ka tā ir patiesi šausminoša, piemēram, ja netiks ieviests Eiro, visa mūsu lauksaimniecības nozare sabruks un puse valsts nomirs badā, vai Latgali okupēs krievi. Īsāk sakot, šeit darbojas tikai viens pavisam vienkāršs princips, proti, jo iebiedējošāka hipotēze, jo lielāka iespēja tikt pie finansiāla atbalsta .

3.Pārbaudi hipotēzi un ignorē pierādījumus

Ir pienācis laiks arī nedaudz pastrādāt. Jāsāk veikt pētījums un vākt datus. Ļoti iespējams, tev nāksies saskarties ar datiem kas ir pretrunā ar tavu hipotēzi. Tu nekādā gadījumā nevēlies lai tas notiktu. Ja tavs pētījums ir pretrunā ar hipotēzi, tas nozīmē, ka tava hipotēze ir apgāzta un ja tava hipotēze ir apgāzta, tu vairs nevarēsi saņemt finansējumu un sēdēt ofisā, skatoties kaķu video, es gribēju teikt, veikt pētījumus. Ko darīt? Visus datus, kas ir pretrunā ar hipotēzi, vienkārši izmet tos ārā, ignorē tos. Tieši tāpat kā globālās sasilšanas zinātnieki izdarīja, nespējot pierādīt savus apgalvojumus. Viņi pretrunīgos datus ignorēja, it kā tādu nemaz nebūtu. Tev jādara tāpat.

4.Radi histēriju medijos un sabiedrībā

Tagad tev jāsāk popularizēt savs pētījums. Izmanto iepriekš minēto izbiedēšanas taktiku. Uzstājies TV raidījumos un sniedz intervijas cik daudz vien iespējams. Rādi satrauktu seju un stāsti, ka ja mēs steidzami neinvestēsim kaudzi naudas šajā problēmā, mūs piemeklēs jauns krīzes vilnis un sievietes un bērni mirs, bet ne vīrieši, vīriešu nāve nekad nevienu nav uztraukusi. Atceries, sievietes un bērni mirs, ja neko nedarīsim. Tas radīs pilnīgu histēriju. Ir kāda ļoti laba ziņa, cilvēki masu medijos ir diezgan debili, viņi paši neveiks nekādus pētījumus, lai pārbaudītu tavus apgalvojumus un pasniegs visu kā neapstrīdamu patiesību. Vēl labāk, viņi tevi slavinās un sauks par ekspertu. Tātad, stāsti kādus briesmu stāstus vien vēlies, neviens tevi neapšaubīs un sauks par ekspertu.

5.Dēmonizē savus oponentus

Tavā ceļā ir vēl viena problēma, tā ir runas brīvība! Vienmēr saradīsies tādi cilvēki, kuri neticēs tev, gribēs redzēt pierādījumus un uzdos jautājumus. Ļoti kaitinoši, vai ne? Tu nekādā gadījumā nerādi viņiem savus datus, vai to izcelsmi, tu neiesaisties diskusijās un debatēs ar tādiem, ir jādara kaut kas pavisam cits. Redz, viduslaikos tu varētu uzvarēt jebkuru debati, nosaucot savu oponentu par raganu vai ķeceri, tas viņu apklusinātu un taisnība nostātos tavā pusē. Šī metode strādā arī mūsdienās, tikai atslēgvārdi ir mainījušies. Tagad tu tevis kritizētājus sauc par sazvērestības teorētiķiem, rasistiem, antisemītiem. Piemēram, ja kāds apgalvo, ka tu savā pētījumā esi melojis, atbildi, ka tā ir tikai sazvērestības teorija. Bet ir lietas, kuras ir jāuzlabo pašā sistēmā. Dažās patiesi progresīvās valstīs cilvēkus liek cietumā par oficiālās Holokausta versijas apšaubīšanu. Mums ir jāiet šajā virzienā un šī taktika jāizmanto pastāvošā režīma nostājas aizstāvībai visos jautājumos. Tu netici cilvēka radītai globālai sasilšanai? Cietumā! Tu nedomā, ka Eiropas Savienība ir lieliska? Cietumā! Mums nepieciešams ne tikai finansiāls, bet arī juridisks atbalsts. Tad mēs varēsim darīt un runāt, ko gribam un vienmēr būsim drošībā!

http://www.draugiem.lv/user/1134310/blog
martinez
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 48
Joined: 05 Dec 2009, 21:34

Re: Zinātnes politika un metode kā saņemt finansējumu

Postby nelabojams » 09 Mar 2013, 15:40

Ja tu domā, ka zinātniskā darbība aprobežojas ar bazūnēšanu un riešanos masu mēdijos, tad tu ļoti maldies. Jā, ir daži tādi, kas to dara; globālās sasilšanas bizness ir balstīts uz to. Var minēt vēl vienu otru piemēru. Šiem procesiem diemžēl ir maz kopīga ar īstu zinātni, kaut gan saknes patiešām parasti aug no tās. Tie mēdz būt gadījumi, kad apakšā smird ļoti liela nauda un bieži tas tā arī apzināti tiek bīdīts. Vai arī dažu sensāciju kāru dīvaiņu izdomājumi - faktiski arī tāpēc, lai nopelnītu kādu mazu naudiņu uz mazizglītotu lohu rēķina nu vismaz ar skandalozas "atmaskojošas" grāmateles izdošanu. Viljama Keisinga sacerējums ir tam klasisks piemērs.
martinez wrote:Vienmēr saradīsies tādi cilvēki, kuri neticēs tev, gribēs redzēt pierādījumus un uzdos jautājumus. Ļoti kaitinoši, vai ne? Tu nekādā gadījumā nerādi viņiem savus datus, vai to izcelsmi, tu neiesaisties diskusijās un debatēs ar tādiem, ir jādara kaut kas pavisam cits.

Tieši šis izteikums norāda, ka nav runa par zinātniekiem, bet par demagogiem. Zinātniskajā sabiedrībā ir pilnīgi normāla parādība, ka viedoklis vai hipotēze saņem iebildumus, ka eksperimentālie dati tiek apšaubīti (un nereti gadās - arī apgāzti). Ja tu sāc uztraukties un celt brēku par to, tas apliecina, ka tava vieta nav zinātniskajā sabiedrībā, bet pie tiem pašiem mazintelekta žurnaļugām, jo tu nedz spēj aizstāvēt savu pozīciju korektiem līdzekļiem aizstāvēt, nedz atzīt savu kļūdu, ja tāda ir bijusi. Jā, to ir grūti izdarīt - varu apgalvot no paša pieredzes. Taču nedarot to, tu momentā - un pelnīti - pakļauj sevi sava veida ekskomunikācijai. Jāsaka, ka humanitārajās zinātnēs gan gadās visādi; interesantus piemērus varētu minēt no arheoloģijas, kur patiešām pētnieki, kas ir reāli konstatējuši kaut ko neiederīgu klasiskajās teorijās (kokaīns un nikotīns ēģiptiešu mūmijās), ir tikuši izstumti no zinātnes aprites, jo daži autoritatīvi spīdekļi sacēla brēku - tas nevarot būt, jo nevarot būt nekad! Bet jebkura demagoģija, falsifikācija agri vai vēlu tiek izvilkta dienas gaismā un jebkura teorija, kas savos ietvaros labāk skaidro patieso ainu, agri vai vēlu tiek pieņemta (piem., kontinentu dreifs)... kaut arī daudzmiljardu bizness turpina ripot tālāk.
Masu informācijas līdzekļu nosaukšana par informācijas avotiem vispār ir smieklīga, ja vien paši tiek nav konkrētā pētījuma temats vai arī nav runa par politikas "zinātni" vai kaut ko tamlīdzīgu. Zinātnei "nepietuvinātie" parasti pat nenojauš, ka ir tāda zinātniskās informācijas aprites sistēma, kura turklāt pēc sava apjoma "parastos" masu informācijas līdzekļus pārsniedz daudzus desmitus reižu. Nespeciālistam ir atļauts viedokļus pasmelties arī no kvalitatīvas populārzinātniskās literatūras - izdevumi vai vietnes, kas sevi ciena, arī šeit allaž rūpīgi pārbauda avotus vai arī paši skaidro tajos rakstīto vieglāk saprotamā valodā.

P.s. augšminētais tekstiņš ir jau sen un labi zināma parodija - pamflets par to, kā gūt sekmes pētījumos. Un, apskatoties tā sacerēšanas kontekstu, ir viegli saskatīt, ka tas tieši pret visādu sugu demagogiem un sazvērestību teoriju ģenerētājiem arī ir vērsts.
P.p.s. Vēl joprojām nav neviena pietiekami autoritatīva (pārbaudīta, apliecināta) fakta par tiem pašiem chemtrails...
Ja Zeme tiešām būtu plakana, kaķi jau sen visu no tās būtu nometuši lejā.
User avatar
nelabojams
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 180
Joined: 02 Nov 2008, 12:41
Location: Naukšēnu novads, Ķoņu pagasts


Return to Zinātniskā fantastika

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron