Kur palikusi zinātniskā fantastika?

Vieta, kur apsriest grāmatas, filmas, komiksus un citus izteiksmes līdzekļus, kuros ir skarta astronomija un tai tuvās tēmas.

Kur palikusi zinātniskā fantastika?

Postby Deja Vu » 05 Nov 2008, 21:25

kā lai izveido jaunu topiku? :( Vai nu man nepielec, vai arī nav dotas tādas tiesības? :?:

Tādēļ pajautāšu tepat:

- šis topiks lika atcerēties sen, padomju laikā lasītu fantastikas literatūru.
Kas man ir sagādājis vilšanos, kopš dzīvojam kapitālismā :D , ir tas, ka kopš 1985 vai kopš 1990 gada jau nu noteikti, man nav izdevies iegādāties NEVIENU :( grāmatu latviešu valodā, kas būtu līdzvērtīga padomju laikā izdotajā fantastikas sērijā atrodamajām atsevišķajām lieliskajām grāmatām. Vai kādam citam tas ir izdevies, varbūt esmu ko palaidis garām? :?:
Deja Vu
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 27
Joined: 03 Nov 2008, 13:30

Re: Anekdotes.

Postby cydonia » 06 Nov 2008, 11:56

Daja Vu
palielam, tev taisnība. padomju laikā latviski tika tulkota diezgan daudz un laba fantastika. pēc tam ļoti maz. par labu fantastiku nemaz nerunājot. tāpēc 90tajos pārgāju sci fi krievu valodā. šiem joprojām bija daudz, gan savējo, gan tulkoto. pēdējā laikā gan fantastiku lasu maz. vairak tā ka dokumentālas grāmatas par tēmu.

ir mainījusies arī attieksme pret kosmiskām lietam un fantastiku tai skaitā. 50-60tajos pasaule bija uz viļņa. likās tūlīt, tūlīt jau uz zvaigznēm. a nikā. jeņķi sasniedza mēnesi un viss apslāpa. toreiz fantastika bija pārpilna ar visādām ģeniālām idejām. arī šodien tādas ir, taču ja paskati sci fi literatūru kopumā, dominē bojeviki.
Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the universe. - (c) Albert Einstein
cydonia
Milzis
Milzis
 
Posts: 499
Joined: 05 Nov 2008, 13:27

Re: Kur palikusi zinātniskā fantastika?

Postby Marg » 09 Nov 2008, 15:59

Man liekas F.Karsaks "Zemes bēgšana"- ļoti labs (krievu valodā), latviski esmu lasījis arī "Atnācēji no nekurienes", vēl krieviski lasīju tādu viņa romānu kā "Kosmosa robinsoni". Jā, padomju laikā bija labi izraudzīti darbi - A.Nortone "Sargasi kosmosā", no S.Lema - "Neuzvaramais".
Vel esmu lasījis drusku panaivo E.Hamiltona "Zvaigžņu karaļi" un otru darbu - turpinājumu...
Bet humoristiskajā fantastikā S.Lema "Pasaules gals plkst.8 vakarā" pārrēkties varēja - pasakas pieagušajiem.
Marg
Vakuums
 
Posts: 8
Joined: 05 Nov 2008, 15:21

Re: Kur palikusi zinātniskā fantastika?

Postby Deja Vu » 05 Jan 2009, 00:29

Vēlētos iegādāties pagājušajā gadsimtā izdotu ZF grāmatiņu "Sevišķa nepieciešamība", autors, šķiet, V.Mihailovs. Varbūt ir kādas idejas, kā man to atrast? Anitkvariātos līdz šim neesmu ieraudzījis.
Deja Vu
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 27
Joined: 03 Nov 2008, 13:30

Re: Kur palikusi zinātniskā fantastika?

Postby rt25 » 31 Mar 2009, 10:33

Ļoti interesanta grāmatiņa ir "Piecpadsmitais kosmosa likums". Neatceros īsti autoru - kaut kāds Azimovs vai Ahmatovs, šķiet, ungārs.
Necila grāmatiņa, taču meistarīgi tulkota. Runa iet par mūsdienām, kad pasaule ir uz pašiznīcināšanās sliekšņa, kad mafija sāk diktēt noteikumus pasaules valstu valdībām. Un tad parādās viņi:) Ar neiedomājamu tehnoloģisko pārākumu, ar neiedomājamām iespējām.
Aizraujoša grāmata ar izcilu humoru un konceptuālu skatījumu par civilizācijas virzību.
Esmu to izlasījis reizes trīs, diemžēl pirms vairākiem gadiem to kaut kur pasēju... Labbprāt to izlasītu vēlreiz :)
rt25
Vakuums
 
Posts: 1
Joined: 31 Mar 2009, 10:05

Re: Kur palikusi zinātniskā fantastika?

Postby cydonia » 04 Apr 2009, 15:37

Deja Vu,

a vot ira man plauktā veseli divi "Sevišķa nepieciešamība" eksemplāri :)
no pēdējā nešķirtos, bet pēc diviem ar tā ka liela vajadzība nav. abi palietoti, bet ar visām lapām un ārā ar tās nebirst.
labprāt iemainītu (pret citu grāmatu), tikai nezinu ne ko man īsti vajag, ne ko tu vari piedāvāt.
Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the universe. - (c) Albert Einstein
cydonia
Milzis
Milzis
 
Posts: 499
Joined: 05 Nov 2008, 13:27

Re: Kur palikusi zinātniskā fantastika?

Postby Deja Vu » 04 Apr 2009, 22:18

Fantastika :)
Ko es varu piedāvāt - nesen man vēl bija 70% no padomju laikā nopērkamā 2 eksemplāros (izņemot fantastiku), bet tad nācās pārvākties un pieņemt dažus saprātīgus lēmumus.
Tagad man 2 eksemplāros ir tikai - Jānis Grabis "Mājas atjaunošana" :)

No tādiem DVD, kas varētu būt vairāk mazāk interesanti kādam -
Sam Neill "Space" (BBC), K-pax, In Bruges, Rokenrolleris, Ķeriet Smārtu, Brūss Visvarenais.

Kā arī, patiesa vērtība, ja vēl kādu cienītāju interesē, savulaik no aizjūras pasūtītais Blade Runner (The Director's cut), joprojām viena no izcilākajām filmām fantastikas jomā. (Es personīgi dodu priekšroku oriģinālajai versijai, tādēļ no šīs varu šķirties par nelielu, bet taisnīgu atlīdzību :))

P.S. nesen noskatījos Blade Runner vēlreiz, šoreiz uz 42" plazmas ekrāna, un biju tiešām pārsteigts - absolūti konkurētspējīga ieraksta un vizuālo efektu kvalitāte 1982.gadā uzņemtai filmai! Tikai sieviešu frizūras nodod laiku, kad tā uzņemta :)
Deja Vu
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 27
Joined: 03 Nov 2008, 13:30

Re: Kur palikusi zinātniskā fantastika?

Postby vēer » 06 Apr 2009, 15:54

Čau! Jauns biedrs...
Caur googli atradu, ka te pieminēja Atnācējus no nekurienes :)! Mans pirmais ZF darbs, ko izlasīju, no tā arī mīlestība no pirmās grāmatas pret ZF. Gribētos uzzināt, kur varētu dabūt šo grāmatu, jo pagājuši laikam gadi desmit, kopš vienīgo reizi izlasīju noskrandušu brāļa čoma kopiju un vairs neesmu redzējis NEKUR šo darbu! Ir kādi padomi, kur meklēt? Antikvariātos pagaidām nav manīts :/ Vēl interesē Andromedas izlaušanās, arī nav lasīts, bet baigi gribās turpinājumu Andromedai izlasīt 8-)
Varianti?
vēer
Vakuums
 
Posts: 2
Joined: 06 Apr 2009, 15:38

Re: Kur palikusi zinātniskā fantastika?

Postby cydonia » 06 Apr 2009, 16:41

nu vot, pats uzprasījos, tagad i nezinu ko darīt.
"mājas atjaunošana" mani nudien neinteresē. sorry. es pat īsti nevaru izdomāt ko tev no grāmatnīcas varētu pasūtīt.
no dvd atteicos principā jau pagājušo gad. es gan vēl skatos analogo panorāmu, bet visādi citādi esmu pārgājis uz hd standartiem.

>vēer
es pat neteikšu, ka arī atnācēji man ir divos eksemplāros, tiesa ar paplēstām lapām. šo savu pirmo grāmatu neplānoju atdot. :)
Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the universe. - (c) Albert Einstein
cydonia
Milzis
Milzis
 
Posts: 499
Joined: 05 Nov 2008, 13:27

Re: Kur palikusi zinātniskā fantastika?

Postby vēer » 06 Apr 2009, 18:33

Meh, arī pirmā, ko lasīji :P?
Jā, viena labi, divas vēl labāk, jo tas formāts ar tiem plānajiem vāciņiem, citiem vārdiem sakot, FP švaki tās grāmatas iztur apiešanos ar tām :)
vēer
Vakuums
 
Posts: 2
Joined: 06 Apr 2009, 15:38

Next

Return to Zinātniskā fantastika

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron