STARSPACE.LV

LV | RU
Observatorija
forums
Vēsture
Saules sistēma
Visums
Vērojam debesis
Tehnoloģijas
Astro[zinātne]
Interesanti
NENOKAVĒ!
Šodien vēsturē

iPhone 4 un Mēness

23.08.2010 (1829/1)
Šoreiz nestāstīsim par aplikācijām, kuras var uzinstalēt uz jūsu iPhone 4, lai pētītu Mēnesi. Mūsu redzeslokā ir nonākusi interesanta fotogrāfija, kurā redzams, ko var panākt ar iPhone 4.

Parasti debesu vērošanu cilvēki saista ar diezgan dārgu tehniku un smagu darbu. Jums noteikti ir jābūt lielam un dārgam teleskopam, sarežģītam aprīkojumam, jābrauc pusaizmigušam uz kādu nomaļu un tumšu vietu un stundām ilgi jāpēta planisfēra.

Izrādās, ka debesis var vērot ar daudz vienkāršāku aprīkojumu. Daļa debesu objektu būs redzami gana labi jau pilsētas nomalē. Planisfēras vietā varat izmantot iespējas uzstādīt programatūru uz jūsu iPhone, iPad vai citiem, pietiekami jaudīgiem "telefoniem", kuriem šādas aplikācijas jau ir izstrādātas.

Ja nepietiek ar savām acīm un ir vēlme apskatīt dažus debesu objektus tuvāk, iegādājieties nelielu teleskopu vai binokli, kuru varat uzstādīt uz stabila fotostatīva. Ak, DSLR kamera jums ir par smagu un neērtu. Nenokariet degunu, jo fotografēt varēsiet ar to pašu iPhone 4.

Kā varam lasīt jurilog.jp, tad iPhone 4 īpašnieks izmantoja aptuveni 120 USD vērtu Pencil Borg (175 mm, F7) teleskopu un Vixen LV 5 mm okulāru.

Un rezultāts, nudien, nav slikts.

jurilog

Citi jaunumi

Komentāri

Agnis tieši 12/09/2010 23:28 domāja šādi:
Bilde uzskatāmi parāda, ka ar diegiem nav aršana...
Identificē sevi!
E-pasts (netiks publicēts)
Manas domas
StarSpace Visums krāteris Mēness kosmoss komēta zonde palīdzība pavadonis observatorija Marss Piena Ceļš pārnova zvaigzne astronomija Jupiters Zeme teleskops astronauts Starptautiskā kosmiskā stacija Saule galaktika satelīts orbīta ziedojums asteroīds atmosfēra Saturns planēta kosmosa kuģis
Ziņas īsumā
Kādēļ mums vajag astronomiju un kosmonautiku? (207/0)
Ceļojums laikā: La Siljas observatorija tad un tagad (126/0)
Mūžam mainīgās Visuma salas (157/0)
Paranālas observatorija ir perfekta vieta (295/0)
Novēro, pēti, izzini... astronomijā (3873/2)
Zvaigžņu fabrikas profils (247/0)
Krievijas zinātnieki uzsāks citplanētu meklēšanu (276/0)
Hayabusa 2 būs! (296/0)
Erots tuvojas (638/0)
Jūties zinošs? Pārbaudi sevi! (230/0)
Jaunākais forumā
ideja Par rocket sled launch assist (Epis)
astronomy.fm (cydonia)
Krītošā zvaigzne, meteors (30.01.2012) (Andris R)
Pasaules galu 20012. gadā gaidam šeit (Lāsēns)
Mēness gaismā (Andris R)
Nibiru / Planēta X (Spam)
Pārnova galaktikā M 101 (Andris R)
Ēnu diena 2012 (Redaktors)
Anekdotes. (cydonia)
Saules kolonna (Redaktors)
Kas, kad, kapēc, kur?

Kāpēc debesis ir zilas? Kas ir Mēness neredzamā puse? Cik karsta ir viskarstākā zvaigzne? Kā sauc cilvēku, kurš pirmais lidoja kosmosā?

Jums noteikti ir jautājumi, uz kuriem vēlētos saņemt atbildes. Ja tie ir saistīti ar astronomiju - neturiet sveci zem pūra - uzdodiet jautājumu mums.