ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Planēta no kosmosa

Palīdzība no augšas

Palīdzība no augšas


Publicēts: 21.03.2019
Ciklons Idai tiek uzskatīts par vienu no postošākajām vētrām, kas plosījusies dienvidu puslodē. Miljoniem cilvēku, kas dzīvo Mozambikā, Malavi un Zimbabvē cīnās ar dabas katastrofas sekām. Lai uzlabotu palīdzības sniegšanas efektivitāti, Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) Copernicus projekta ietvaros Zemes mākslīgais pavadonis Sentinel-1 veica novērojumus,…
Plaisas ledū

Plaisas ledū


Publicēts: 16.03.2019
Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) Copernicus programmas ietvaros Sentinel-1 veic Antarktīdas novērojumus, izmantojot radaru. Iegūtie dati liecina, ka Branta šelfā novērotās plaisas progresē un tuvākajā nākotnē varētu izraisīt milzīga aisberga veidošanos. Atšķeltā ledus bluķa platība varētu pārsniegt 150 000 hektārus. Vairākus gadus ilgušie novērojumi…
Tunisijas mitrāji

Tunisijas mitrāji


Publicēts: 2.02.2018
2017.gada 15.decembrī Copernicus programmas satelīts Sentinel-2 lidoja virs Tunisijas galvaspilsētas Tunisas, iemūžinot gan Tunisas līci, kas nodrošina dabisku aizsardzību senajai ostas pilsētai. Šajā reģionā cilvēku apmetnes pastāv jau vairāk nekā 3000 gadus. Slavenākā ir Kartāga, kas tagad ir kļuvusi par Tunisas piepilsētu uz ziemeļaustrumiem no galvaspilsētas…
Derīga dzīvošanai par 82%

Derīga dzīvošanai par 82%


Publicēts: 8.02.2016
Nav ne mazāko šaubu, ka Zeme ir derīga dzīvošanai, jo mēs šeit esam. Kā būtu, ja to no desmitiem vai simtiem gaismas gadu liela attāluma aplūkotu citas civilizācijas astronomi? Vai tā joprojām izskatītos laba kandidāte? Rojs Bārnss no Vašingotna universitātes uzskata, ka Zeme būtu laba, bet ne lieliska, jo saņemtu tikai 82% pēc Bārnsa un viņa kolēģu…
Kad Zeme iznirst virs horizonta

Kad Zeme iznirst virs horizonta


Publicēts: 22.12.2015
"Attēls ir lielisks," teica Noa Petro no NASA Godārda Kosmisko lidojumu centra. "Zemes fotogrāfija atgādina slaveno "Zilo Pērli", kuru pirms 43 gadiem nofotografēja Apollo 17 misijas astronauts Harisons Šmits. Arī tur bija redzama Āfrika." Aplūkojot jaunāko NASA kosmiskā aparāta Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO) attēlu, atliek vien pievienoties Noa…
Aļģu vētra Baltijas jūrā

Aļģu vētra Baltijas jūrā


Publicēts: 10.09.2015
Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) Zemes novērošanas mākslīgais pavadonis Sentinel-2A orbītā tika nogādāts 2015.gada 23.jūnijā. Lai arī tas darbojas tikai dažas nedēļas, jaunākie attēli, kuros redzama aļģu ziedēšana Baltijas jūrā, liecina, ka primāri sauszemes novērojumiem paredzēto satelītu ne mazāk efektīvi varēs pielietot dažādās jūras novērošanas programmās.…
Blāvajam zilajam punktam aprit 25!

Blāvajam zilajam punktam aprit 25!


Publicēts: 14.02.2015
Ja jūs nogurdina sārto sirsniņu, piemīlīgo amoriņu un citu ķiņķēziņu pārbagātība, kas virpuļo ap Valentīna dienu, piedāvājam aizvietot tos ar "Blāvā zilā punkta" fotogrāfiju, kas tapusi 1990. gada 14. februārī. Attēla autors ir NASA kosmiskais aparāts Voyager 1, kurš tobrīd atradās aptuveni 40 astronomisko vienību attālumā no Saules.
Gvineja-Bisava un Bisago salas

Gvineja-Bisava un Bisago salas


Publicēts: 11.01.2014
Gvineja-Bisava ir maza valstiņa Rietumāfrikā. Tās 36 125 kvadrātkilometru lielo platību apdzīvo aptuveni 1,6 miljons iedzīvotāju. Neatkarību ieguva 1974. gadā. Valsts galvaspilsēta ir Bisava. Lielākā valsts iedzīvotāju daļa dzīvo nabadzībā. Politiskā nestabilitāte traucē valsts izaugsmei.
Aorounga krāteris

Aorounga krāteris


Publicēts: 29.11.2013
Japānas Modernā Zemes novērošanas satelīta (ALOS) attēlā, kas fotografēts 2010. gada 3. novembrī, redzams Aorounga krāteris, kas atrodas Čadas ziemeļos. Krāteris atrodas uz dienvidiem no Tibesti kalniem, kas ir potenciāli aktīvu vulkānu sakopojums Sahāras tuksneša centrālajā daļā.
Zeme ESTCube acīm

Zeme ESTCube acīm


Publicēts: 18.10.2013
Kamēr Latvijas valdība vēl tikai meklē naudu, lai mūsu valsts varētu turpināt iestāšanās procesu Eiropas Kosmosa aģentūrā, Igaunijas satelīts veiksmīgi turpina misiju un sūta uz Zemi skaistas mūsu planētas fotogrāfijas.
SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!