ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Viesis no kosmosa ielaužas mājā


Publicēts: 24.04.2013

Reizēm viesi no kosmosa necenšas iznīcināt lielvalstu simbolus, nesprāgst augstu debesīs, pievēršot pasaulplašu uzmanību, bet ielaužas parastu, mierīgu iezīvotāju mājā. Nedaudz veiksmes un arī jums var piederēt savs meteorīts!

Iespējams, ka Lerijs Beks no Volkotas (Konektikutas štats, ASV) to neuzskata pa veiksmi, jo nāksies labot jumtu, griestus un, iespējams, cauruļvadus, kurus krītot sabojājis nelielais meteorīta gabals.

Jāsaka gan, ka Lerijs Beks var justies kā veiksminieks, jo kosmiskais iebrucējs nav trāpījis pašam mājas saimniekam, kurš sēdējis salīdzinoši netālu un skatījies televīzijas pārraidi.

Sākotnēji viņš nodomājis, ka tas ir gabals no skrejceļa seguma, jo virs viņa mājas lido daudz lidmašīnu, pirms tās nolaižas netālu esošajās Bredlijas un Oksfordas lidostās. Izsauktie policijas pārstāvji sazinājās ar Federālās aviācijas administrācijas speciālistiem, lai tie aplūkotu atrasto akmeni.

Beks par atradumu informēja arī vietējo meteorologu Džonu Badžioni, kurš, ieraugot akmeni, bija pārliecināts, ka tas ir meteorīts.

Jēlas Pībodija muzeja Mineraloģijas nodaļas kolekcijas vadītājs Stefans Nikolesku izpētīja objektu un secināja, ka tas ir meteorīts.

Interesanti, ka Konektikutas štatā meteorīti ir krituši arī agrāk. Piemēram, 1807. gadā vairāki meteorīta fragmenti tika atrasti Vestonas apkaimē.

 

NBCUniversal Media

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas: