ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Ģeoloģija

Pazemes ūdens resursi apdraudēti

Pazemes ūdens resursi apdraudēti


Publicēts: 17.06.2015
Aptuveni trešā daļa no Zemes lielākajiem pazemes ūdens krājumiem tiek strauji iztukšoti. Jāņem vērā, ka šobrīd nav zināms, cik daudz ūdens šajos krājumos vēl ir atlicis. Tas nozīmē, ka liela daļa Zemes iedzīvotāju tērē ūdeni, nezinot, cik ilgam laikam tā vēl pietiks. Šādi secinājumi iegūti Kalifornijas universitātes (UCI) vadītajā pētījumā, kurā izmantoti…
Polu maiņa var notikt salīdzinoši īsā laika periodā

Polu maiņa var notikt salīdzinoši īsā laika periodā


Publicēts: 15.10.2014
Iedomājieties, ka, pamostoties no rīta, visi kompasi rādītu uz dienvidpolu nevis ziemeļpolu. Tas nemaz nav tik nereāli, jo Zemes magnētiskais lauks ir apmeties otrādāk daudreiz. Jāpiebilst gan, ka tas nenotiek vienas nakts laikā. Magnētiskais lauks ir stabils tūkstošiem līdz miljoniem gadus, bet tad līdz šim nenoskaidrotu iemeslu dēļ, tas vājinās un…
Neglītais dimants un okeāni Zemes dzīlēs

Neglītais dimants un okeāni Zemes dzīlēs


Publicēts: 13.03.2014
Iespējams, ka šis ir neglītākais no dimantiem, kādus tev nācies redzēt. Tomēr brūnganajā oglekļa kripatiņā slēpās neparasts dārgums, kuru izdevās atklāt Grēma Pīrsona (Albertas universitāte, Kanāda) vadītajai starptautiskajai zinātnieku grupai. Uz Zemes pirmo reizi atklātais minerāls ringvūdaits norāda uz milzīgu ūdens okeānu Zemes dzīlēs.
Planēta kastītē

Planēta kastītē


Publicēts: 18.06.2012
Eiropas Kosmosa aģentūras astronauts Andrē Koipers Starptautiskajā kosmiskajā stacijā veic eksperimentus, kas palīdz izgaismot Zemes dzīles. Geoflow, atrodoties aptuveni 400 kilometru augstumā virs planētas, sniedz ieskatu procesos, kas notiek dziļi zem garozas.
Eskeri, drumlini un komētas aste

Eskeri, drumlini un komētas aste


Publicēts: 16.04.2010
Cerams, ka ģeologi izlabos šos interesantos ģeoloģisko veidojumu nosaukumus. Ir zinātnieki, kas uzskata, ka tie ir nevis ledāju atstātas pēdas, bet gan liecības, ka Zeme ir vairākas reizes lidojusi cauri komētas astei.
Ziņnesis no Zemes centra

Ziņnesis no Zemes centra


Publicēts: 6.04.2010
Izmantojot ļoti jutīgu instrumentu, kas atrodas zem kalna Itālijā, Masačūsetsas universitātes fiziķi Laura Kadonati un Andrea Pokars pēta vienas no retāk atrastajām daļiņām - geo-neitrīno, kas ieradušās no Zemes dzīlēm.
Alvarezu teorija

Alvarezu teorija


Publicēts: 14.03.2010
2010. gada 5. martā žurnālā Science tika publicēts pētījums, kuru veica starptautiska 41 ekspertu komanda, kurā piedalījās ģeologi, paleontologi un citu zinātņu nozaru pārstāvji. Šis pētījums noslēdza aptuveni 30 gadus ilgušo diskusiju un pierādīja Alvarezu teorijas patiesumu.
Viss labais nāk no augšienes

Viss labais nāk no augšienes


Publicēts: 25.10.2009
Toronto un Merilendas universitāšu zinātnieki ir secinājuši, ka dažu minerālu, kas atrodami Zemes dzīlēs, izcelsme meklējama kosmosā.
Kas lācītim vēderā?

Kas lācītim vēderā?


Publicēts: 5.08.2008
Mums ir Google Sky, Google Earth, Google Maps, Microsoft World Wide Telescope, kas spēj parādīt visumu un Zemes virsmu. Tagad būs arī vieta, kur paskatīties, kas tad Zemei vēderā. Rīt, 2008. gada 6. augustā 33. starptautiskā ģeoloģijas kongresa ietvaros, kas notiks Oslo, Norvēģijā, oficiāli tiks atklāts OneGeology projekts.
NASA kopsolī ar Holivudu: Reāla misija uz Zemes centru

NASA kopsolī ar Holivudu: Reāla misija uz Zemes centru


Publicēts: 16.07.2003
Piedāvājums Holivudas stilā izpētīt Zemes centru – izspridzināt Zemes virsmā plaisu, kurā nolaist zondi aiz tonnām izkausēta dzelzs, kas izlauztu ceļu uz kodolu.
SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!