Uzdāvini zvaigznes!
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Ģeoloģija

Pazemes ūdens resursi apdraudēti

Pazemes ūdens resursi apdraudēti (1386/0)


Publicēts: 17.06.2015
Aptuveni trešā daļa no Zemes lielākajiem pazemes ūdens krājumiem tiek strauji iztukšoti. Jāņem vērā, ka šobrīd nav zināms, cik daudz ūdens šajos krājumos vēl ir atlicis. Tas nozīmē, ka liela daļa Zemes iedzīvotāju tērē ūdeni, nezinot, cik ilgam laikam tā vēl pietiks. Šādi secinājumi iegūti Kalifornijas universitātes (UCI) vadītajā pētījumā, kurā izmantoti…
Polu maiņa var notikt salīdzinoši īsā laika periodā

Polu maiņa var notikt salīdzinoši īsā laika periodā (2336/0)


Publicēts: 15.10.2014
Iedomājieties, ka, pamostoties no rīta, visi kompasi rādītu uz dienvidpolu nevis ziemeļpolu. Tas nemaz nav tik nereāli, jo Zemes magnētiskais lauks ir apmeties otrādāk daudreiz. Jāpiebilst gan, ka tas nenotiek vienas nakts laikā. Magnētiskais lauks ir stabils tūkstošiem līdz miljoniem gadus, bet tad līdz šim nenoskaidrotu iemeslu dēļ, tas vājinās un…
Neglītais dimants un okeāni Zemes dzīlēs

Neglītais dimants un okeāni Zemes dzīlēs (1496/0)


Publicēts: 13.03.2014
Iespējams, ka šis ir neglītākais no dimantiem, kādus tev nācies redzēt. Tomēr brūnganajā oglekļa kripatiņā slēpās neparasts dārgums, kuru izdevās atklāt Grēma Pīrsona (Albertas universitāte, Kanāda) vadītajai starptautiskajai zinātnieku grupai. Uz Zemes pirmo reizi atklātais minerāls ringvūdaits norāda uz milzīgu ūdens okeānu Zemes dzīlēs.
Planēta kastītē

Planēta kastītē (1988/0)


Publicēts: 18.06.2012
Eiropas Kosmosa aģentūras astronauts Andrē Koipers Starptautiskajā kosmiskajā stacijā veic eksperimentus, kas palīdz izgaismot Zemes dzīles. Geoflow, atrodoties aptuveni 400 kilometru augstumā virs planētas, sniedz ieskatu procesos, kas notiek dziļi zem garozas.
Kas lācītim vēderā?

Kas lācītim vēderā? (1914/1)


Publicēts: 5.08.2008
Mums ir Google Sky, Google Earth, Google Maps, Microsoft World Wide Telescope, kas spēj parādīt visumu un Zemes virsmu. Tagad būs arī vieta, kur paskatīties, kas tad Zemei vēderā. Rīt, 2008. gada 6. augustā 33. starptautiskā ģeoloģijas kongresa ietvaros, kas notiks Oslo, Norvēģijā, oficiāli tiks atklāts OneGeology projekts.
NASA kopsolī ar Holivudu: Reāla misija uz Zemes centru

NASA kopsolī ar Holivudu: Reāla misija uz Zemes centru (3487/0)


Publicēts: 16.07.2003
Piedāvājums Holivudas stilā izpētīt Zemes centru – izspridzināt Zemes virsmā plaisu, kurā nolaist zondi aiz tonnām izkausēta dzelzs, kas izlauztu ceļu uz kodolu.
SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!
MĒNESS FĀZE