ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Visvairāk fotografētais zirneklis (2073/0)


Publicēts: 10.01.2014

Tarantula miglājs noteikti ir viens no visbiežāk fotografētajiem "zirnekļiem". Šī zvaigžņu kopu, mirdzošas gāzes un tumšu putekļu fabrika atrodas netālajā Lielajā Magelāna Mākonī. Lai arī jau agrāk šis reģions ir fotografēts ar Habla teleskopu, jaunākais attēls ir visdetalizētākais un sniedz visbagātīgāko informāciju.

Habla Tarantula dārgumu projekta (HTTP) ietvaros astronomi pēta šo reģionu un veido tā karti, lai labāk izprastu tā īpašības un uzbūvi. Jaunākie attēli tapuši, izmantojot gan plaša lauka kameru (WFC3), gan Moderno pārskata kameru (ACS). Novērojumi veikti tuvo infrasarkano staru diapazonā.

Tarantula miglājs ir HII reģiona piemērs. Tas ir milzīgs, daļēji jonizēta ūdeņraža mākonis, kurā veidojas jaunas zvaigznes. Pa kreisi no centra redzama mirdzošu zvaigžņu kopa, kas pazīstama kā R136. Sākotnēji astronomi domāja, ka tā ir zvaigzne, bet nebija skaidrs, kā viena milzīga zvaigzne var jonizēt tik iespaidīgu ūdeņraža mākoni. Turpmākās izpētes rezultātā zinātnieki ir noskaidrojuši, ka patiesībā tā ir zvaigžņu kopa, kurā ir ļoti daudz masīvu un jaunu zvaigžņu.

Laika gaitā R136 pārtaps lodveida zvaigžņu kopā. R136 ir tik milzīga, ka praktiski tikai šīs kopas starojums viens pats izgaismo miglāju.

HTTP projekta ietvaros tiek fotografētas Tarantula miglāja zvaigznes, nosakot to atrašanās vietu un īpašības. Šī informācija palīdzēs astronomiem izprast miglāja struktūru.

Space Telescope

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas: