ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

StarSpace konkurss 2013 [papildināts]


Publicēts: 1.05.2013

Viena no avantūrām, kas ir kļuvusi par tradīciju un kas tiek ievērota jau vairākus gadus pēc kārtas, ir StarSpace rīkotais konkurss. Arī šogad aicinām ikvienu līdzdalīt redzēto un iemūžināto, lai jūsu darbi ne tikai priecētu skatītāju acis, bet arī kļūtu par iedrošinājumu, pamudinājumu un iedvesmu lūkoties debesīs un meklēt neparasto arī citiem.

2013. gadā no tevis gaidīsim fotogrāfijas, kuras atbilst kādai no izsludinātajām tēmām, kā arī ar astronomiju saistītus video materiālus.

Fotokonkursa tematika

 • Sudrabainie mākoņi - tikai un vienīgi sudrabainie mākoņi, ar vai bez papildus objektiem.
 • Ziemeļblāzmas - drīkst arī dienvidblāzmas.
 • Plaša lauka fotogrāfijas - ainavas, kurās redzami debesu objekti - planētas, zvaigznāji, Mēness, Piena Ceļš, kombinācijā ar Zemes objektiem - upes, ezeri, koki, mājas, cilvēki utt.
 • Atmosfēras parādības - Saules stabi, parhēliji, halo, varavīksnes, atmosfēras efekti Saulei lecot/rietot, zibeņi, neparasti mākoņu paveidi (piemēram, tesmeņveida mākoņi), viesuļvētras (ja nu kādu izdodas noķert) utt.
 • Visuma objektu fotogrāfijas palielinājumā - Mēness, planētas, galaktikas, miglāji, zvaigžņu kopas, kosmosa kuģi, Saules plankumi un protuberances utt.
 • Cilvēks un astronomija -ļaujiet vaļu fantāzijai un parādiet cilvēka saistību ar astronomiju, astronomiskiem objektiem, astronomiskiem pasākumiem, darbībām utt.

Nolikums fotokonkursam

 • Konkursam iesniedzamie darbi ir fotografēti laika posmā līdz 2013. gada 1. septembrim (ieskaitot).
 • Konkursam darbus iesniedz autors, apliecinot, ka darba autortiesības pilnībā pieder viņam vien.
 • Konkursā iesniegtais darbs nav iesniegts iepriekšējo gadu StarSpace konkursos.
 • Iesniedzamais darbs atbilst norādītajai kategorijai.
 • Katrā no kategorijām autors var iesniegt trīs darbus. Viens fails tiek uzskatīts par vienu darbu (ja vienā failā apkoposiet vairākas fotogrāfijas, tas tiks uzskatīts par vienu darbu)
 • Darbus jāiesniedz elektroniski, JPG formātā, nosūtot uz info@starspace.lv, norādot autora vārdu, uzvārdu, e-pasta adresi, fotogrāfijas tapšanas vietu, laiku, izmantoto tehnku un attēlā redzamos objektus.
 • Vēlams, lai publicēšanai izvēlētajiem darbiem autors varētu iesniegt izejmateriālu, kur garākā darba mala nav mazāka par 1800px.
 • Darbam (fotogrāfijai) jābūt bez autora vārda, uzvārda vai iesaukas, tātad - anonīmam un nesaistāmam ar konkrētu cilvēku.
 • Konkursam darbus var iesūtīt no 2013. gada 6. aprīļa līdz 2013. gada 1. septembrim (ieskaitot)
 • Iesniedzot darbu, autors apliecina, ka SIA StarSpace ir tiesības izmantot konkursā iesniegtos darbus bez atlīdzības visos zināmajos un nezināmajos veidos, lai nodrošinātu un veicinātu konkursa norisi, popularizētu astronomiju un ar to saistītās zinātnes nozares. Konkursa organizētājiem ir tiesības nodot darbu publicēšanai medijos ar atsauci uz autoru.

Video konkursa tematika

Iesniegtajā video materiālā redzamajam ir jābūt saistītam ar astronomiju. Konkursa organizētājiem ir tiesības neiekļaut iesniegto materiālu, ja šāda saistība netiek konstatēta.

Nolikums video konkursam

 • Konkursam iesniegtie darbi ir veidoti laika periodā līdz 2013. gada 1. septembrim (ieskaitot).
 • Konkursam iesniegtā darba autortiesības pieder darba iesniedzējam (vai autoru grupai). Strīdu gadījumā darba iesniedzējs uzņemas atbildību, ja ir pārkāptas citu personu autortiesības par darbā izmantotajiem materiāliem.
 • Iesniegtais darbs atbilst izvirzītajiem kritērijiem.
 • Darbus var iesniegt elektroniski, nosūtot uz info@starspace.lv, norādot autora vārdu, uzvārdu, e-pasta adresi, kā arī īsu ievadu par materiālā redzamo. Ja sagatavotā materiāla apjoms nav atbilstošs pārsūtīšanai e-pasta formātā, rakstiet uz iepriekš minēto e-pastu.
 • Darbi nav izvietoti ar autoru saistāmos resursos Internetā (draugiem.lv, Youtube, vimeo utml.), kas balsotājiem ļautu atpazīt/atšifrēt video materiāla autoru.
 • Konkursam darbus var iesūtīt no 2013. gada 6. aprīļa līdz 2013. gada 1. septembrim (ieskaitot)
 • Iesniedzot darbu, autors apliecina, ka SIA StarSpace ir tiesības izmantot konkursā iesniegtos darbus bez atlīdzības visos zināmajos un nezināmajos veidos, lai nodrošinātu un veicinātu konkursa norisi, popularizētu astronomiju un ar to saistītās zinātnes nozares. Konkursa organizētājiem ir tiesības nodot darbu publicēšanai medijos ar atsauci uz autoru.

Iepriekšējo gadu darbi un uzvarētāji

 • 2009. gadā iesūtītie darbi un uzvarētāji
 • 2010. gadā iesūtītie darbi un uzvarētāji
 • 2011. gadā iesūtītie darbi un uzvarētāji
 • 2012. gadā iesūtītie darbi un uzvarētāji

Lai veicas ieraudzīt un radoši iemūžināt!

Komentāri

 1. R. tieši 14.06.2013 domāja šādi:

  Varbūt ir laiks izsludināt arī video konkursu? Kaut bez kategorijām. Man būtu ko piedāvāt :)

 2. Redaktors tieši 14.06.2013 domāja šādi:

  Timelapse žanrā vai tā nekonkrēti video?

 3. shauttra tieši 14.06.2013 domāja šādi:

  Astro video nebūtu slikti. Var arī nebūt timelapses - visādi tranzīti, atmosfēras parādības...

 4. cydonia tieši 14.06.2013 domāja šādi:

  pirmajai reizei video žanrus varētu nešķirot. ka tik kustīga bildīte.
  bet idejai, imho, nav ne vainas.

 5. R. tieši 14.06.2013 domāja šādi:

  Nu ir pāris "tuvplāni" interesanti, ne time-lapsoti. Bet, kā tauta saka, var jau nešķirot sākuma, kad būs pirmie slīcēni, ko kucināt, tad verēs izdomāt kā un vai grupēt.

 6. linism tieši 14.06.2013 domāja šādi:

  Ideja nav slikta. Sākumam varētu neko konkrētu, lai sūta visu, kas saistīts ar fotokonkursa tematiku, bet pēc pirmās reizes jau varētu sortēt un izdomāt tēmas uz nākamo konkursu. Tas arī mums liktu radoši izpausties un attīstīties. Arī Starspace fotokonkurss būtu "sulīgāks" un "kustīgāks"...:)

 7. shauttra tieši 14.06.2013 domāja šādi:

  Sasodīts. Tad visi mani astro iet čučēt... vai arī ātri jāņem laukā no soc portāliem... :/

 8. Redaktors tieši 14.06.2013 domāja šādi:

  Nu tu jau vienmēr vari kaut ko pārkombinēt, lai gan acīgie jau tāpat pamanīs.

 9. Inga tieši 14.06.2013 domāja šādi:

  Kur var redzēt 2013 gadā jau iesniegtos darbu ?

 10. Redaktors tieši 14.06.2013 domāja šādi:

  Pagaidām neviens darbs kastītē nav iekritis, laikam visi gaida sudrabainos, šķiro vecos arhīvus, izmeklē, ko sūtīt.

 11. R. tieši 14.06.2013 domāja šādi:

  Vai ir iespēja organizēt konkursu tā, lai būtu iespēja attēla pielikt parakstu. Tādu, kas neļauj 'izskaitļot' autoru (te vieta saprātīgai cenzūrai), bet tādu, kas ļautu iegūt labāku publikas balsojumu. Reizēm ir tā, ka nezinot, kas ir bildē zūd daļa "āķa".

 12. Redaktors tieši 14.06.2013 domāja šādi:

  Bildes aprakstu jeb "parakstu", tā lai neatšifrē autoru, pielikt varam. Zem attēla, piemēram.

 13. shauttra tieši 14.06.2013 domāja šādi:

  Taisnība. Aprakstu vajadzētu gan. Mēdz būt visādas interesantas lietas, kuras zinātājs atpazīs un novērtēs, bet citam nekādu emociju...

 14. peleks tieši 16.08.2013 domāja šādi:

  feini,varētu ar kko iesūtīt,tik te cik saprotu jāiemet youtube video,lai pievienotu video,jaregistrējas,bet to negribas,varbūt var pielikt pogu attachment?? :

 15. Redaktors tieši 16.08.2013 domāja šādi:

  Video vajag kaut kādā veidā nosūtīt uz info@starspace.lv. Mēs ieliksim savā Youtube kanālā, pašam nekur nav jāreģistrējas.

 16. Uzi tieši 29.08.2013 domāja šādi:

  Konkurs, tātad sacensība....
  A par ko ta tauta sacenšas?
  Vai par solījumiem, kā citu gadu, kur pat uzvarētājiem netika paziņots,ka tie tādi ir, nemaz nerunājot par solītām balvām, vai, lai steigtu papildināt Starspace arhīvu, kas būtu tiešais mērķis. Definējiet precīzi!

 17. Redaktors tieši 29.08.2013 domāja šādi:

  Uzi: definē precīzi, kurā gadā netika paziņoti rezultāti.

  Balvas, cik nu mums līdzekļi atļauj, sagādājam. Ne katru gadu ir bijuši diplomi/pateicības raksti, bet balvas tiem uzvarētājiem, kas ir spējuši atsūtīt mums savu fizisko adresi, nosūtījuši esam.

  Arī šogad balvas un diplomi būs. Un uzvarētāji tiks izziņoti.

 18. Nelabojams tieši 30.08.2013 domāja šādi:

  Uzi, ja tu neesi vīžojis Starspace regulāri lasīt, tad vienkārši esi nogulējis konkursu rezultātus. Neatceros nevienu gadu, kad viss nebūtu godam noticis.

 19. linism tieši 30.08.2013 domāja šādi:

  Uzis tikai vakar pamodās...:)

 20. R. tieši 18.10.2013 domāja šādi:

  Vai jau ir zināmi uzvarētāji? Cik saprotu, tos noteica StarParty ietvaros (kur diemžēl netiku piedalīties). Ja tā, kur tos var redzēt nopublicētus?

 21. Redaktors tieši 18.10.2013 domāja šādi:

  Lasītāju balsojuma rezultāti ir apkopoti, bet vēl gaidām eskpertu vērtējumu, kas aizkavējās ASV valdības krīzes dēļ. Mūsu izvēlētie eksperti piespiedu kārtā sēdēja mājās. Tā kā tuvākajās dienās saņemsim vērtējumu un tad nopublicēsim pašus galējos rezultātus.


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas: