Uzdāvini zvaigznes!
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

StarParty #18 jeb "Cassini mantojums" (904/0)


Publicēts: 30.10.2016

2017. gada 16. septembrī aicinām ikvienu uz StarParty #18, kas noritēs StarSpace observatorijā Suntažos. Godam atzīmēsim kosmiskā aparāta Cassini darba noslēgumu, pieminot tā piedzīvojumus, atklājumus un atstāto mantojumu. Programma ir tapšanas stadijā. Ja tev ir kādi ierosinājumi, neslēp sveci zem pūra, klāj vaļā!

2017. gada 16. septembrī StarParty #18 jeb "Cassini mantojums".

Kad: 2017. gada. 16. septembris (sestdiena)

Kur: SIA StarSpace observatorijā Suntažos

Cikos: reģistrācija jau no 14:00, bet lekcijas un citi priekšnesumi sāksies 15:00

Programma izstrādes stadijā

Liels paldies visiem, kas atbalsta šo pasākumu esamību ar saviem ziedojumiem!

Observatorijas apmeklētāji varēs aplūkot mākslinieces Anna Yozora - Nightsky darbus. "Par astronomiju interesējos no 13 gadu vecuma. Daļu bērnības pavadīju laukos, kur naktīs nav gaismas piesārņojuma, un visus nakts debess objektus varēja redzēt daudz labāk nekā pilsētā. Tas plašums piesaistīja vairāk kā nekas cits. Vienmēr esmu bijusi pūce pēc dabas. Naktīs ir miers, skaistie debess objekti, daudzi no kuriem vēl nav nemaz tik labi izpētīti, un nav intensīvas dienas rosības. Tagad esmu atsākusi studijas LU Fizikas nodaļā. Plānoju turpmāk šajā jomā darboties astrospektroskopijas laboratorijā. Ar mākslu arī nodarbojos jau no bērnības. Bet gleznot sāku pavisam nesen, kaut kur gadu atpakaļ. Visas gleznas pārsvarā tikai ar astronomijas vai nakts tematiku, jo tā ir liela sirdslieta," tā par sevi raksta māksliniece. Viņas darbus varat aplūkot arī Facebook un Instagram kontos.

Mīļi aicināti piedalīties lielu un mazu teleskopu īpašnieki. Jūsu ieguldījums ir jo īpaši nozīmīgs, jo sniedzat vērtīgu praktisku informāciju un iedvesmu tiem, kuri vēl nav sadūšojušies iegādāties vairāk vai mazāk jaudīgu "tālskati".

Apmeklētāji varēs iepazīties ar observatoriju un tajā uzstādīto tehniku, komunicēt ar līdzīgi domājošajiem, iegūt jaunus draugus un cīņas biedrus. Labos laikapstākļos tiks vērts vaļā 16'' teleskopu sargājošais kupols un pētīsim tobrīd redzamos debesu objektus.

Labos laikapstākļos socializēšanos varēs realizēt arī pie ugunskura. Diennakts gaišajā laikā varēsiet socializēties arī ar lauku sētas pārstāvjiem, piemēram, taisīt selfijus ar aitu.

Kā ierasts, par jūsu vēderu labsajūtu rūpēsies kafejnīca Leningrad. Būs pieejami gan siltie, gan aukstie dzērieni. Apmeklētājiem būs iespējams iegādāties arī siltos ēdienus visa pasākuma garumā.

Varēsiet iegādāties suvenīrus!

Plānots, ka lekcijas varēs klausīties/skatīties arī tiešsaistē, kā arī kaut kad pēc tam tās būs pieejamas StarSpace Youtube kanālā.

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


MĒNESS FĀZE