ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

StarParty #16 jeb "Gadsimta notikums"


Publicēts: 15.09.2016

2016.gada 8.oktobrī notiks kārtējā Starptautiskā Mēness vērotāju nakts (InOMN), kuru kā ierasts apvienosim ar ikgadējo rudens StarParty notikumu. Šoreiz aicināsim lektorus pastāstīt, kas viņuprāt ir iespaidīgākais kāda gadsimta sasniegums astronomijā un kosmonautikā un kādēļ.

2016. gada 8. oktobrī StarParty #16 ietvaros noskaidrosim lektoru izvēlēto gadsimtu iespaidīgākos sasniegumus astronomijā un kosmonautikā.

Kad: 2016. gada. 8. oktobris (sestdiena)

Kur: SIA StarSpace observatorijā Suntažos

Cikos: reģistrācija jau no 14:00, bet lekcijas un citi priekšnesumi sāksies 15:00

Programma:

 • Agnese Zalcmane - 16.gadsimts
 • Mārtiņš Ģills - 17.gadsimts
 • Ilgonis Vilks - 20.gadsimts
 • Andis Zariņš - 21.gadsimts
 • Pasākuma otrajā daļā diskusijas par un ap visu, kas saistīts ar astronomiju un kosmosu. Diskusijas vadīs Ints Ķešāns.

Liels paldies visiem, kas atbalsta šo pasākumu esamību ar saviem ziedojumiem!

Mīļi aicināti piedalīties lielu un mazu teleskopu īpašnieki. Jūsu ieguldījums ir jo īpaši nozīmīgs, jo sniedzat vērtīgu praktisku informāciju un iedvesmu tiem, kuri vēl nav sadūšojušies iegādāties vairāk vai mazāk jaudīgu "tālskati".

Apmeklētāji varēs iepazīties ar observatoriju un tajā uzstādīto tehniku, komunicēt ar līdzīgi domājošajiem, iegūt jaunus draugus un cīņas biedrus. Labos laikapstākļos tiks vērts vaļā 16'' teleskopu sargājošais kupols un pētīsim tobrīd redzamos debesu objektus.

Labos laikapstākļos socializēšanos varēs realizēt arī pie ugunskura. Diennakts gaišajā laikā varēsiet socializēties arī ar lauku sētas pārstāvjiem, piemēram, taisīt selfijus ar aitu.

Sākot no plkst. 11:00 varēsiet vērot aitu cirpšanu, kā arī iegūt savā īpašumā vilnu. Tā kā jānocērp ~100 aitas, process ievilksies visa vakara garumā. Aitkopības interesentiem būs iespējams uzdot jautājumus Latvijas Aitu Audzētāju asociācijas ekspertei Dinai Avotiņai.

No plkst. 14:00 varēsiet ievingrināt roku lokšaušanā un atkārtot StarParty #14 ietvaros iegūtās iemaņas. Rēķinieties, ka šaušana būs maksas pasākums. Paldies SK Amazones par atsaucību!

Kā ierasts, par jūsu vēderu labsajūtu rūpēsies kafejnīca Leningrad. Būs pieejami gan siltie, gan aukstie dzērieni. Apmeklētājiem būs iespējams iegādāties arī siltos ēdienus visa pasākuma garumā.

Varēsiet iegādāties suvenīrus!

Plānots, ka lekcijas varēs klausīties/skatīties arī tiešsaistē, kā arī pēc tam tās būs pieejamas StarSpace Youtube kanālā.

Komentāri

 1. Redaktors tieši 26.07.2016 domāja šādi:

  Gatavojoties nākamajam StarParty, esam nonākuši atkal pie tiem pašiem laukakmeņiem, ar kuriem pēdējā laikā sastopamies arvien biežāk - lektoriem.

  Šķita, ka tēma šoreiz ir ļoti pateicīga, bet runātājus atrast izrādījies vēl grūtāk nekā agrāk, jo īpaši tādēļ, ka gribam šoreiz pieturēties pie astronomiskām tēmām.

  Varbūt, ka

  a) pienācis laiks uztaisīt pārtraukumu?
  b) mainīt formātu?
  c) uzaudzēt bārdu un iet dzīvot zem egles?

  Ļoti gribam dzirdēt Jūsu domas par StarParty - vajag, nevajag, kāpēc vajag, kāpēc nevajag. Varbūt arī idejas, ko vajag, kā labāk. Varbūt kāds grib "lektorēt" šajā StarParty un atbrīvot mūs no galvassāpēm?

  Gaidīsim ļoti kādu komentāru :)

 2. KristapsKem tieši 10.08.2016 domāja šādi:

  Pieļauju, ka lektori ir ļoti aizņemti cilvēki un viņiem ir grūti atrast laiku aizbraukt tālāk laukos, kas (iespējams) arī rada problēmu ar vēlmi to darīt. Protams, droši vien ir arī finansiāli apsvērumi, jo mūsu materiālajā pasaulē visi vairāk vai mazāk esam pārņemti ar naudu.. žēl gan, ka tā, jo "atklājēja gars", šķiet, pazudis visā tajā..
  Domājot par formātu. Man patīk lekcijas. Tās vienmēr ir bijušas ļoti interesantas! Vienīgi man kā “astromaniakam” star party pietrūkst tādu kārtīgu burziņu ar teleskopiem, kur kārtīgi var apskatīt un aprunāt līdzīgi ķerto pieredzi un aparātus, lai pilnveidotu savas prasmes un iemaņas šajā hobijā, plus ideālā variantā zem zvaigžņotas debess to visu ietestēt.. Bet droši vien ķerto Latvijā ir maz, vai arī visi dzīves materiālo problēmu nomākti..
  Rezumē- StarParty vajag! Vajag, lai ir kaut kas, kas uztur astronomijas entuziasmu un cilvēki nejauc astroloģiju ar astronomiju. Par zvaigznēm un kosmosu ir jāsapņo, jādomā, jo tā ir viena no lietām dzīvē, kas, manuprāt, distancē mūs no cilvēku radītajām Zemes problēmām, savā ziņā atpūtina prātu, dod iedvesmu un enerģiju.
  Kā labāk? Problēma, iespējams, tikai ir cilvēku mentalitātē, laikapstākļos (mākoņi) un saules+ siltuma trūkumā. Jāsaka liels paldies par to, kas jau izdarīts visus šos gadus- observatorija, forums, interesantie raksti, ikgadējais fotokonkurss, star party. Ja vajag atpūtu, atpūšaties, bet nepazūdiet!

 3. Zh tieši 10.08.2016 domāja šādi:

  Noteikti vajag! Man diemžēl nav sanācis būt nevienā pasākumā, bet katru gadu taisos, un esmu priecīgs ka ir cilvēki, kas to visu organizē katru gadu/sezonu, lai tādi "aizņemtie" kā es var laboties un beidzot kaut kad aizbraukt.. respektīvi, lai vēl būtu kur braukt kad attopas!!!

 4. Raivo tieši 11.08.2016 domāja šādi:

  Noteikti vajag!! Esmu pasācis braukt uz starpartyiem, kas notiek rudeņos, un ļoti gadīju arī šī gada rudeni. Datumu sev atzīmēju jau pusgadu atpakaļ.
  Ja lekcijas ir tas, kas sagādā raizes, tad varbūt šogad var uztaisīt tādu kā pasēdēšanu pie ugunskura, kurā katrs no entuziastiem dalās ar saviem iespaidiem par doto tēmu, VAI vienkārši par iespaidiem no dažādiem star party. Tāda kā lekcija neformālā gaisotnē. Katrs var būt lektors, protams, pēc savas vēlēšanās. Un uzsvaru likt uz galveno teleskopu un entuziastu līdzi paņemto aprīkojumu. Varbūt kāds paķēris līdzi fotoaparātu, paštaisītu camera obscura, vienalga, kaut vai pašu vienkāršāko aprīkojumu! Manuprāt tāds formāts vēl vairāk veicinātu tādu "community" sajūtu.
  Bet pauzi ņemt gan nevajag! Prakse rāda, ka līdz ar tādām pauzēm viss arī pamazām iznīkst, nē nē, vajag šogad arī!

 5. Raivo tieši 11.08.2016 domāja šādi:

  Kaut gan pēc pasākuma apraksta jau neliekas, ka būtu TIK čābīgi - vai arī rakstā minētie lektori ir tie, kas netiek?

 6. Andis tieši 16.08.2016 domāja šādi:

  Pasākumam jābūt! Divas reizes esmu izlaidis, bet ne tāpēc, ka kaut kas nepatiktu. Man vairāk interesētu, tas ko Kristaps minēja - reāla darbošanās ar teleskopiem. Bet to jau lielā mērā nosaka laikapstākļi. No lekciju viedokļa man vairāk interesē aktuālā astronomijas zinātne, varbūt mazāk kīno, fantāzija, kultūra un vēsture. Bet saprotu, ka ar to ne-zinātni bija cerēts piesaistīt vairāk interesentus. Par lektoriem - es pat bija apvainojies, ka mani vairs neaicina un likās, ka lektori rindā stāv un visiem tribīne nepietiek! Ja tas tā tomēr nav, tad informēju, ka varu sagatavot arī vairāk kā vienu lekciju. :)

 7. Redaktors tieši 17.08.2016 domāja šādi:

  Raivo >> Šie ir tie, kas neatteica no tā plašā klāsta, ko uzrunājām. Vienmēr jau gribas piesaistīt kaut ko jaunu, agrāk nedzirdētu, bet laikam jau tiem jaunajiem dzīve tik strauja un piepildīta, ka jāgaida, kad paliks vecāki un vēl gudrāki, iemācīsies dzīvi splānot un kļūs lēnāki :)

  Paldies mūsu "vilcējiem", kas neatsakās parunāt.

  Šoreiz tēmas tīri astronomiskas. Par pavasari skatīsimies, ko varēsim salasīt.

 8. x-f tieši 8.10.2016 domāja šādi:

  Kur būs pieejama tiešraide? Vai varēs uzdot jautājumus?

  Izskatās, ka tomēr neizdosies aizbraukt un piedalīties klātienē, bija vēlme, bet šoreiz sanāca citādi.

 9. Redaktors tieši 8.10.2016 domāja šādi:

  Tiešraide no #STarParty16 - http://www.ustream.tv/channel/starspacelv . Zupa top, aitas cērpjas.

 10. Igors tieši 9.10.2016 domāja šādi:

  Paldies par tiešraidi

 11. x-f tieši 10.10.2016 domāja šādi:

  Liels paldies par tiešraides nodrošināšanu!


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!