ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

StarParty #14 jeb "Tumsa" (7741/3)


Publicēts: 18.09.2015

Apvienoto Nāciju ģenrālā asambleja 2013.gada 20.decembrī pieņēma lēmumu 2015.gadu pasludināt par Starptautisko gaismas un uz gaismu balstīto tehnoloģiju gadu (IYL 2015). Astronomija nav iedomājama bez gaismas dažādās tās izpausmēs, tādēļ 2015. gada pavasara StarParty veltīsim šai plašajai tēmai cenšoties saskatīt un uztvert gaismu. Savukārt rundens pasākumu jeb StarParty #14, kas sakrīt ar Starptautisko Mēness vērotāju nakti, veltīsim gaismas pretstatam - tumsai.

2015. gada 19. septembrī observatorijā iepazīsim tumsu, kas kosmosā ir visai daudz. Kā mērīt tumsu? Melnie caurumi, tumšā matērija, tumšā enerģija, nezināšanas tumsa un tumšie krāteri uz Mēness. Tas viss un vēl daudz kas cits StarParty #14.

Kad: 2015. gada. 19. septembris (sestdiena)

Kur: SIA StarSpace observatorijā Suntažos

Cikos: reģistrācija jau no 14:00, bet lekcijas un citi priekšnesumi sāksies 15:00

Lektori un programma:

 • 15:00-15:40 : Vidvuds Beldavs (Futurists, FOTONIKA-LV zinātnes centrs, Latvijas Universitāte) pastāstīs par Starptautisko Mēness dekādi
 • 16:00-16:40 : Okinavas karate un kobudo kluba "Sindo" vadītājs Gatis Kalniņš piedāvās izklaidējošu ceļojumu "nakts dēmonu" sinobi jeb nindzju pasaulē.
 • 17:00-17:20 : Ar Lielzeltiņu observatoriju mūs iepazīstinās Sergejs Klimanskis
 • 18:20-19:00 : Ilmārs Bite (Latvijas Fantāzijas un fantastikas biedrība) aizvedīs interesantā ceļojumā pa dažādiem tumšiem nostūriem.
 • 19:20-20:00 : Viesturs Arklons (nakts redzamības iekārtu eksperts, www.ieskaties.lv) - pastāstīs un (iespējams) demonstrēs nakts redzamības iekārtu sniegtās iespējas paksē
 • 20:20 - 21:00: Latvijas Pūču izpētes biedrība pastāstīs par īstajiem nakts putniem - pūcēm.

Liels paldies visiem, kas atbalsta šo pasākumu esamību ar saviem ziedojumiem!

Mīļi aicināti piedalīties lielu un mazu teleskopu īpašnieki. Jūsu ieguldījums ir jo īpaši nozīmīgs, jo sniedzat vērtīgu praktisku informāciju un iedvesmu tiem, kuri vēl nav sadūšojušies iegādāties vairāk vai mazāk jaudīgu "tālskati".

Apmeklētāji varēs iepazīties ar observatoriju un tajā uzstādīto tehniku, komunicēt ar līdzīgi domājošajiem, iegūt jaunus draugus un cīņas biedrus. Labos laikapstākļos tiks vērts vaļā 16'' teleskopu sargājošais kupols un pētīsim tobrīd redzamos debesu objektus.

Labos laikapstākļos socializēšanos varēs realizēt arī pie ugunskura.

Diennakts gaišajā laikā varēsiet socializēties arī ar lauku sētas pārstāvjiem, piemēram, taisīt selfijus ar aitu, pavadāt aitu, pabarot zirgu, aplūkot vistas, pīles, zosis.

Sākot no plkst. 11:00 varēsiet vērot šī gada jēru cirpšanu, kā arī iegūt savā īpašumā jēru vilnu. Plānots, ka cirpšana ilgs līdz ~13:00.

No plkst. 14:00 varēsiet izmēģināt roku "tumšo viduslaiku" nodarbē un aizšaut kādu bultu līdz Mēnesim (pašam nāksies iet pakaļ). Rēķinieties, ka šaušana būs maksas pasākums. Paldies SK Amazones par atsaucību!

Kā ierasts, par jūsu vēderu labsajūtu rūpēsies kafejnīca Leningrad. Būs pieejami gan siltie, gan aukstie dzērieni. Apmeklētājiem būs iespējams iegādāties arī siltos ēdienus visa pasākuma garumā.

Varēsiet iegādāties suvenīrus!

Plānots, ka lekcijas varēs klausīties/skatīties arī tiešsaistē, kā arī pēc tam tās būs pieejamas StarSpace Youtube kanālā.

Komentāri

 1. jānis tieši 26.11.2014 domāja šādi:

  vēl īsti nezinu, bet ir doma ierasties!

 2. Andis tieši 9.09.2015 domāja šādi:

  Šoreiz bez astronomijas? :) Bet tāpat patīk un centīšos būt.

 3. Redaktors tieši 9.09.2015 domāja šādi:

  Pirmā lekcija ir ne vairāk vai mazāk kā astronomija, bet arī pa vidu gaida pārsteigumi.


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!